Zmywarka do zabudowy do 2000 zł – jak wybrać?

Franek

Obecnie na rynku możemy dostać bardzo dobrej jakości sprzęt do kwoty 2000 złotych. Korzystny stosunek jakości do ceny oferuje wiele znanych firm, między innymi Amica, Candy, Beko czy Siemens. Wybór zmywarki do zabudowy do 2000 złotych jest więc możliwy, ale nie należy do najłatwiejszych, ponieważ przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na wiele parametrów. Podpowiadamy, jaka zmywarka do 2000 złotych pod zabudowę będzie najlepsza!

Zmywarka do zabudowy do 2000 złotych – jaką możesz dostać? 

Budżet wynoszący 2000 zł z powodzeniem wystarcza, aby zaopatrzyć się w  cichą zmywarkę, o poziomie hałasu poniżej 45 dB i z dobrą klasą energetyczną. W tej ostatniej kwestii najlepszym wyborem będzie klasa A++ lub A+++, oznaczająca, że urządzenia zużywają najmniej prądu oraz są przyjazne dla środowiska. Co więcej, zmywarka do zabudowy za 2000 złotych powinna posiadać minimum 6 programów, takich jak np. zmywanie wstępne, program intensywny, program energooszczędny, tryb krótki czy zmywanie ekspresowe (trwające najczęściej do 30 min). 

Dobra zmywarka to urządzenie, które powinno mieć minimum 3 lata gwarancji, ale musisz pamiętać, że bardzo istotne są kwestie odpowiedniego użytkowania, takie jak dokładne czyszczenie czy prawidłowa eksploatacja, przekładające się na żywotność sprzętu.

Dysponując budżetem do 2000 zł na zakup, można zaopatrzyć się w zmywarkę do zabudowy, wolnostojącą albo nablatową. Ta ostatnia będzie dobrym rozwiązaniem w małych kuchniach, gdzie nie ma przygotowanej przestrzeni na wstawienie dodatkowego sprzętu. Zmywarka wolnostojąca może być ustawiona wedle potrzeb, ale jest ograniczona ilością wolnego miejsca, jakim dysponujesz. Natomiast zmywarka do zabudowy jest dobrym wyborem w przypadku większości kuchni, w których zależy nam na spójnym wyglądzie wnętrza.

Wybór zmywarki pod zabudowę do 2000 złotych – najważniejsze parametry 

Wybór zmywarki należy uzależnić od kilku istotnych parametrów, które wpłyną na jakość sprzętu oraz komfort użytkowania. Są to przede wszystkim:  

  • klasa energetyczna – najbardziej energooszczędne zmywarki oznaczane są klasą A+++. Dalej mamy klasy A++, A+, A, kończąc na klasie D. To bardzo ważny parametr, ponieważ im lepsza klasa, tym niższe rachunki za pobór energii elektrycznej;
  • pojemność – pojemność zmywarki zazwyczaj jest zapisywana skrótem kpl., oznaczającym komplet naczyń. Dlatego też, jeśli wybierzesz urządzenie o pojemności 12 kpl., to znaczy, że za jednym razem możesz włożyć do zmywarki i umyć maksymalnie 12 kompletów naczyń;
  • wymiary – przed zakupem należy również zwrócić uwagę na wymiary zmywarki, które powinieneś dostosować do ilości miejsca, którym dysponujesz w swojej kuchni. Zmywarki do zabudowy muszą pasować do mebli i blatów, które wykorzystujesz, tak, aby można je było odpowiednio wbudować w wolną przestrzeń;
  • sposób sterowania – obecnie prawie wszystkie zmywarki do zabudowy do 2000 złotych posiadają elektroniczny mechanizm sterowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz bez problemu wybrać na ekranie stosowny program, dostosowany do rodzaju mytych naczyń i czasu, którym dysponujesz;
  • programy – programów w nowoczesnych zmywarkach może być od kilku do kilkunastu. Jednymi z bardziej przydatnych są: mycie wstępne, tryb codzienny, mycie delikatne, ekspresowe czy skrócony tryb pracy;
  • rozkład wnętrza zmywarki – rozkład wnętrza zmywarki warto dostosować do naczyń, które najczęściej używasz w swojej kuchni. Niektóre zmywarki posiadają np. dodatkowe półki na noże czy przestrzeń na większe garnki czy patery. 

Jaka zmywarkę do 2000 złotych pod zabudowę? Nasze propozycje

Wiesz już, na jakie parametry zwracać uwagę decydując się na zakup zmywarki. Teraz warto wymienić kilka polecanych przez nas modeli, które są wyjątkowo popularne wśród klientów: 

  • Siemens iQ300 SN636X03ME – potrzebujesz zmywarkę o dużej pojemności, w której zmieści się więcej niż w innych modelach? To urządzenie od Siemens oferuje ogromną łatwość załadunku, a dzięki koszom z regulowaną wysokością, możesz dowolnie wykorzystać wolną przestrzeń i dostosować ją do Twoich potrzeb. Dodatkowo, łatwy w obsłudze wyświetlacz informuje o programie, czasie zmywania oraz o potrzebie uzupełnienia płynu czy tabletek. Ten wariant zmywarki to nie tylko komfort użytkowania, ale także duża oszczędność czasu. 

zmywarka do zabudowy Siemens iQ300 SN636X03ME

  • Whirlpool WSIO 3T125 6PE X – ten model zmywarki został wzbogacony w technologię 6. Zmysł, która zużywa tylko 6 litrów wody do umycia aż 14 kompletów naczyń. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki pojemnemu zbiornikowi Green Tank, w którym gromadzona i filtrowana jest woda z ostatniego płukania. Urządzenie używa jej podczas kolejnego cyklu. Woda przechowywana jest do 72 godzin, co eliminuje ryzyko powstawania bakterii.

zmywarka do zabudowy Whirlpool WSIO 3T125 6PE X

  • Amica DIM404O – funkcja połowy załadunku, którą dysponuje ta zmywarka, sprawia, że możesz włączyć zmywarkę z mniejszą liczbą naczyń i w trybie energooszczędnym. Zmywanie jest tak samo efektywne, ale równocześnie o wiele bardziej oszczędne. Co więcej, system suszenia Hot Air sprawi, że Twoje naczynia będą o wiele szybciej suche i lśniące. 

zmywarka do zabudowy Amica DIM404O

  • Siemens SR614X01CE – model ten charakteryzuje się duża funkcjonalnością oraz naprawdę dobrym stosunkiem jakości do ceny. Co więcej, dzięki systemowi aquaStop dostaniesz gwarancję pełnej ochrony przed ewentualnymi szkodami wyrządzonymi przez wodę. Dodatkowo, zmywarka Siemens posiada o wiele niższe zużycie energii, przy jednoczesnym zachowaniu identycznej skuteczności; krótszy czas trwania programów z optymalnym efektem zmywania oraz cichy tryb pracy. 

zmywarka do zabudowy Siemens SR614X01CE

  • Bosch SMV46KX01E – charakterystyczną cechą tego modelu jest funkcjonalny program Machine Care. To specjalny system o zoptymalizowanej długości cyklu, czasie i temperaturze. Wystarczy, że do wnętrza zmywarki wlejesz standardowy detergent, a pozbędziesz się osadu, brudu i tłuszczu nagromadzonego w komorze i systemie wodnym. 

zmywarka do zabudowy Bosch SMV46KX01E

Podsumowując, niezależnie od interesujących Cię parametrów możesz być pewien, że w kwocie do 2000 zł z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Sprawdź asortyment dostępny w OleOle! i wybierz model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią Ci wybór. Udanych zakupów! 


Sprawdź propozycje zmywarek do zabudowy:

 

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!