Zmywarka do zabudowy do 1500 zł – jak wybrać?

Autor: Franek

Wybór zmywarek na rynku jest bardzo różnorodny. Obecnie coraz większą popularność zdobywają zmywarki do zabudowy do 1500 złotych. To nie tylko pomocny sprzęt, ale także urządzenie, które doskonale wkomponuje się w każde, kuchenne wnętrze. Podpowiadamy jak wybrać najlepszą zmywarkę do zabudowy w tym przedziale cenowym. 

Jaka zmywarka do 1500 złotych pod zabudowę? Najważniejsze kryterium

Biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych możliwości na rynku – wybór zmywarki do zabudowy do 1500 złotych nie jest wcale taki łatwy. Z pewnością decydując się na taki zakup, powinnyśmy wziąć pod uwagę wiele wyznaczników, lecz jednym z najważniejszych jest rozmiar urządzenia. Szczególnie warto wziąć pod uwagę szerokość. Zignorowanie tej kwestii może sprawić, że zakupimy urządzenie, które nie będzie pasować do wolnego miejsca we wnęce. Na rynku najczęściej znajdziesz urządzenia w rozmiarach 40, 45 i 60 (dotyczą szerokości zmywarki). Oprócz tego warto również sprawdzić głębokość i wysokość zmywarki.

Wybór zmywarki do zabudowy do 1500 złotych – pozostałe parametry

Oprócz wielkości zmywarki do zabudowy, warto także zwrócić uwagę na pozostałe parametry, takie jak: 

  • klasa energetyczna – przy zakupie zmywarki zwróć uwagę na informacje ile energii pobiera urządzenie podczas działania. Zmywarka do zabudowy za 1500 złotych to sprzęt, który zazwyczaj występuje w jednej z czterech klas – najlepsze będzie A+++, potem A++, A+ i na końcu A. Co więcej, podobnymi parametrami producenci określają także klasę efektowności zmywania oraz suszenia, na które również warto zwrócić uwagę;
  • rodzaje programów – nowoczesne zmywarki posiadają od kilku do kilkunastu programów, które możesz dostosować do rodzaju naczyń. Przykładowe programy to: tryb codzienny, eko, zmywanie wstępne, tryb intensywny, namaczanie czy tryb delikatny;
  • pojemność – w przeciwieństwie do innych urządzeń AGD, podaje się ją nie w litrach, a w kompletach naczyń (kpl), dlatego łatwiej i szybciej możesz wydedukować jakie są możliwości wybranego urządzenia. Pojemność zmywarki dobierz do swoich indywidualnych preferencji – ile naczyń zużywasz, jakiej wielkości, jak dużą masz rodzinę itd.;
  • sposób sterowania – zmywarki dostępne na rynku są najczęściej sterowane za pomocą przycisków lub elektronicznego wyświetlacza, który podaje m.in wprowadzony program. Niektóre z modeli zmywarek są sterowane także zdalnie, np. za pośrednictwem smartfona;
  • producent – warto wybierać urządzenia wyprodukowane przed dobrych i sprawdzonych producentów, np. Amica, Beko, Gorenje, Hotpoint-Ariston, Siemens, Whirlpool, Bosch czy Electrolux.

Oprócz powyższych parametrów warto także zwrócić uwagę na poziom generowanego hałasu (jeśli zależy Ci na cichym urządzeniu), na ilość zużycia wody, rodzaje zabezpieczeń oraz na dodatkowe tryby pracy. Istotne jest też wnętrze zmywarki, gdzie producent często umieszcza dodatkowe półki, uchwyty i koszyczki na naczynia, ułatwiające bezpieczne i skuteczne korzystanie z urządzenia.

Wybór zmywarki pod zabudowę do 1500 złotych – nasze typy

  • Whirlpool WSIO 3T125 6PE X – to model zmywarki o wysokiej klasie energetycznej A++, który pozytywnie wpływa na ochronę środowiska i powoduje zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. Zmywarka zapewnia świetne rezultaty zmywania dzięki siedmiu automatycznym programom. Zaawansowana technologia skutecznie rozprawia się nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami, zaschniętymi resztkami jedzenia i z tłuszczem. Zmywarka pomieści 10 kompletów naczyń, zużywa 6 litrów wody w trakcie jednego cyklu, a jej poziom hałasu to tylko 45 dB.

zmywarka do zabudowy Whirlpool WSIO 3T125 6PE X

  • Amica DIM404O – w przypadku tego modelu możesz wybrać użyteczną opcję połowy załadunku, która umożliwia włączenie zmywarki z mniejszą ilością naczyń i mniejszym zużyciem wody oraz prądu. Zmywanie będzie wówczas tak samo skuteczne, ale o wiele bardziej oszczędne i ekologiczne. Zmywarka Amica posiada także funkcję Hot Air, która zapewnia idealnie suche i lśniące naczynia, wykorzystując gorące powietrze i usuwając nadmiar wilgoci.

zmywarka do zabudowy Amica DIM404O

  • Siemens SR614X01CE – to zmywarka dobrej jakości, łącząca w sobie funkcjonalność oraz świetny stosunek jakości do ceny. Co więcej, posiada ona system aquaStop, który zapewnia pełną ochronę przed potencjalnymi szkodami wyrządzonymi przez wodę. Urządzenie zostało także wzbogacone w skuteczny system zapobiegania rdzewieniu wnętrza i na tej podstawie producenci oferują dodatkowe gwarancji na 10 lat. 

zmywarka do zabudowy Siemens SR614X01CE

  • Electrolux ESL5205LO – efektywne zmywanie w krótkim czasie nawet najbardziej zabrudzonych naczyń to główny wyróżnik zmywarki Electrolux. Dodatkowo, funkcja AirDry, którą zapewnili producenci tego modelu, sprawia, że każde suszenie odbywa się z dostępem do świeżego powietrza. Pod koniec suszenia drzwi zmywarki samoczynnie się uchylają, sprawiając, że pranie szybciej jest suche. Co więcej, uporczywy brud na naczyniach zostanie usunięty dzięki programowi Intensiv, który wykorzystuje strumień wody o temperaturze 70°C, eliminując nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Jeśli chcesz wyłącznie odświeżyć lekko zabrudzone naczynia możesz skorzystać z programu 30 min., dzięki któremu zaoszczędzisz czas i energię. 

zmywarka do zabudowy Electrolux ESL5205LO

  • Bosch SPV25CX03E – zmywarka posiada wbudowany wymiennik ciepła, który podgrzewa wstępnie wodę w zbiorniku do płukania, dzięki czemu niweluje nagłe zmiany temperatury pomiędzy myciem a płukaniem naczyń. To szczególnie przydatna funkcja podczas mycia delikatnych kieliszków i porcelany, zapobiegająca ich uszkodzeniu. Dodatkowo, ten model zmywarki zawiera bezszczotkowy silnik EcoSilence Drive, który pracuje cicho i energooszczędnie. Bez względu na wybrany program zapewnia efektywne rezultaty zmywania.

zmywarka do zabudowy Bosch SPV25CX03E

Podsumowując, zmywarka do zabudowy do 1500 złotych to funkcjonalny i przydatny sprzęt, który możesz z łatwością dopasować do swojej kuchni. Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą Ci podjąć decyzję o wyborze urządzenia dostosowanego do Twoich preferencji. Sprawdź asortyment sklepu OleOle! i wybierz najlepszy wariant. Udanych zakupów! 


Sprawdź propozycje zmywarek do zabudowy:

 

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę