Zmywarka do 1000 zł – Jaka najlepsza? Którą wybrać?

Paweł

Zmywarka to sprzęt, który coraz częściej pojawia się w polskich kuchniach. Głównie z tego powodu, że jest niezwykle pomocny i pozwala na sporą oszczędność czasu. Wybór zmywarek na rynku jest różnorodny. Aby ułatwić decyzję zakupową, przedstawimy najlepsze zmywarki do 1000 złotych i pomagamy  wybrać model dostosowany do Twoich indywidualnych preferencji. 

Zmywarka do 1000 złotych

Obecnie na rynku znajdziesz zmywarki o małych i dużych gabarytach, do zabudowy lub wolnostojące. Przy wyborze zmywarki do 1000 złotych ważne jest uwzględnienie skuteczności zmywania i suszenia oraz nabłyszczanie umytych naczyń. W tej cenie znajdziesz także modele, które cechują się poziomem hałasu poniżej 50 dB. Kupując zmywarkę w przedziale cenowym do 1000 złotych, najczęstszą klasą energetyczną będzie zazwyczaj A i A+, ale możesz również znaleźć nawet A++. Za jeszcze wyższą klasę energooszczędną A+++ będzie trzeba raczej trochę dopłacić.

Jakie zmywarki do 1000 złotych możesz znaleźć na rynku? W tym przedziale cenowym bez problemu dostaniesz sprzęt, który dysponuje następującymi programami i funkcjami:

 • szeroki zakres temperatury zmywania,
 • tryb ECO,
 • podnoszenie górnego koszyka,
 • tryb dynamiczny,
 • tryb codzienny,
 • opóźnienie zmywania (można ustawić o wybrany zakres godzinowy),
 • tryb krótki (najczęściej jest to od 30 do 40 minut),
 • Prewash (mycie wstępne),
 • połowa wsadu,
 • zabezpieczenia przed przepełnieniem.

Jaka zmywarka do 1000 złotych będzie najlepsza? 

Posiadanie zmywarki to zdecydowanie duży komfort, ułatwienie w codziennych obowiązkach oraz oszczędność czasu. Obecnie, bez względu na budżet, możesz znaleźć zmywarki w naprawdę atrakcyjnych cenach. Dobry sprzęt możesz kupić już w granicach 1000 złotych. Oferta jest na tyle rozbudowana, że bez problemu dostaniesz model, który będzie mieścił się w określonej kwocie, a jednocześnie będzie efektywnie działał. Zanim jednak podejmiesz decyzję o wyborze, warto zwrócić uwagę na określone parametry: 

 • ilość obsługiwanych programów – zmywarki do 1000 złotych dysponują najczęściej od 5 do 7 programami. Są to najczęściej: tryb ekspresowy, eko, codzienny, dynamiczny, z funkcją mycia wstępnego itd.;
 • sterowanie – możesz sterować zmywarką za pomocą pokręteł i przycisków na urządzeniu, a także przez panel elektroniczny, który informuje o rodzaju wybranego programu, czasie mycia oraz temperaturze;
 • dodatkowe funkcje – niektóre ze zmywarek do 1000 złotych posiadają także dodatkowe funkcje, np. funkcja opóźnionego startu lub wskaźnik ilości detergentów;
 • producenci – warto wybierać sprawdzonych I polecanych producentów, np. Indesit, Beko, Candy, Amica czy Sharp;
 • rodzaj zmywarki – to kluczowa decyzja, którą musimy podjąć przed zakupem zmywarki. W granicach do 1000 złotych znajdziesz przede wszystkim modele wolnostojące, chociaż zdarzają się również modele zmywarek do zabudowy. Wybór zależy od tego, gdzie zmywarka ma być umiejscowiona;
 • pojemność – zazwyczaj pojemność zmywarek do 1000 złotych wynosi od 6 do 13 kpl. Niezależnie od modelu, bardzo ważnym parametrem jest jego pojemność. Jeśli mieszkasz sam i brudnych naczyń jest niewiele, z pewnością wystarczy zmywarka o pojemności od 6 do 8 kpl. Nie ma sensu kupować urządzenia większego, ponieważ duża zmywarka wymaga więcej miejsca i nie jest aż tak praktyczna. Dla rodzin polecane są zmywarki jak największe, tak, aby zmieściły wiele kompletów naczyń;
 • klasa energetyczna – klasa energetyczna zmywarki informuje nas ona o tym, jak dużo energii pobiera urządzenie, gdy jest włączone. Najlepsza klasa to A+++, którą posiadają urządzenia najbardziej energooszczędne. Warto zwrócić uwagę, jaką klasę posiada kupowana zmywarka. Dzięki temu możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd oraz przyczynić się do poprawy środowiska naturalnego.

Jakie zmywarki do 1000 złotych? – nasze typy 

 • Candy CDP 2L949W – to polecana zmywarka do 1000 złotych o wymiarach 45 x 85 x 60 cm. Posiada wszystkie najważniejsze programy: ekonomiczny (eco), intensywny, namaczanie, normalny i szybki. Jej wysoka klasa energetyczna A++ umożliwi Ci zmniejszenie rachunków za energię elektryczną, a dodatkowo pozytywnie wpłynie na środowisko.

zmywarka Candy CDP 2L949W

 • Candy CDCP 6/E – ta niewielkich rozmiarów zmywarka (55 x 43,8 x 50 cm) sprawdzi się do wszystkich rodzajów pomieszczeń, nawet do małej kuchni w kawalerce. Jeśli w Twojej kuchni nie ma miejsca na standardową zmywarkę możesz ustawić ją na blacie. Posiada klasę energetyczną A +, 6 ustawień miejsca, 6 programów zmywania z 5 różnymi poziomami temperatury i 7l pojemności. 

zmywarka Candy CDCP 6/E

 • Sharp QW-GX12F492S-EU – ten model posiada przydatną funkcję połowy załadunku. Wybierając tę opcję możesz włączyć zmywarkę z niewielką ilością naczyń i mniejszym zużyciem wody i prądu. Dzięki temu zmywanie będzie tak samo skuteczne, a jednocześnie znacznie o wiele bardziej oszczędne.

zmywarka Sharp QW-GX12F492S-EU

 • Amica DFM 404 WEN – zmywarka od Amici gwarantuje doskonale suche naczynia, dzięki funkcji HotAir System oraz o wiele niższe rachunki za prąd dzięki klasie energetycznej A++. Co więcej, bezszczotkowy silnik, który posiada ten model, różnicuje stopień ciśnienia wody dla zwiększenia bezpieczeństwa naczyń i wyższej skuteczności pracy. Dzięki temu naczynia umieszczone na górze zmywarki będą bezpieczne, a jednocześnie w tym samym czasie odbywać się będzie intensywne mycie naczyń ułożonych w dolnym koszu.

zmywarka Amica DFM 404 WEN

 • Indesit DSFO 3T224 C – masz wiele naczyń o niestandardowych rozmiarach i potrzebujesz zmywarki, która umyje duże garnki, patelnie czy patery? W tej zmywarce znajdziesz program eXtra, który umożliwia mycie naczyń o wymiarach aż do 53 cm wysokości. Programy, które zawiera ten model to: namaczanie, automatyczny intensywny, automatyczny normalny, delikatny, ekonomiczny (eco), eXtra, nocny oraz szybki. 

zmywarka Indesit DSFO 3T224 C

Podsumowując, wybór sprzętu na rynku jest obecnie tak różnorodny, że bez problemu możesz znaleźć funkcjonalną i oszczędną zmywarkę do 1000 złotych. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwiły Ci podjęcie odpowiedniej decyzji. Sprawdź asortyment sklepu OleOle! i wybierz model dostosowany do Twoich potrzeb. Udanych zakupów! 


Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!