Trymer czy maszynka – jak wybrać? Co lepsze?

Renata

Męski zarost wymaga odpowiedniej pielęgnacji, by prezentował się schludnie i nadawał posiadaczowi pożądanego efektu wizualnego. Podobnie jest z włosami na głowie – fryzura znacząco wpływa na wizerunek, dlatego chętnie dopasowujemy ją do naszych upodobań. Jeśli nie ufasz fryzjerom, nie masz żadnego w pobliżu, Twój własny wyjechał na urlop albo po prostu zdajesz się na siebie lub bliską osobę w tej kwestii, musisz wybrać odpowiednie urządzenie. Co wybrać – trymer czy maszynka? Przedstawiamy charakterystykę tych urządzeń i podpowiadamy, które modele warto wziąć pod uwagę jeśli chodzi o trymery i maszynki!

Trymer czy maszynka – co lepsze?

Zanim wskażemy co lepsze – trymer czy maszynka, warto przedstawić jedno i drugie urządzenie. Maszynki do strzyżenia to urządzenia, którymi podetniesz włosy i wystylizujesz fryzurę. Trymery to z kolei mniejsze maszynki do włosów, wyposażone w węższe ostrza, co pozwala na wykańczanie fryzur czy stylizowanie brody. Dziś jednak producenci dokładają wszelkich starań, by zaoferować użytkownikom sprzęty wszechstronne, które łączą funkcje jednego i drugiego urządzenia. Wówczas podczas rozważań – trymer czy maszynka – należy przede wszystkim wziąć pod uwagę specyfikację danego urządzenia. Poniżej zaprezentujemy cechy, które powinny prezentować poszczególne urządzenia – wówczas podjęcie decyzji zakupowej powinno być dla Ciebie łatwiejsze.

Trymer czy maszynka – jak wybrać?

  • Zakres poziomu strzyżenia – choć z założenia maszynka do włosów powinna mieć większy zakres, by swobodniej regulować długość włosów, to w praktyce znajdziesz również trymery z podobnym zakresem. Oczywiście są w ofercie trymery oferujące zakres od 0,5 do 10mm, ale znajdziesz też te porównywalne do maszynek – od 0,5 do 20mm. Jeśli jednak zależy Ci na pozostawieniu dłuższych włosów, wówczas polecamy wybrać model strzyżarki z bardzo dużym zakresem – np.  Remington Pro Power Titanium Ultra HC7170 posiada zakres długości strzyżenia 1 - 44 mm.
  • Ilość poziomów długości strzyżenia – czy trymer, czy maszynka, każde z tych urządzeń ma swoje możliwości regulacji. Zmiana ustawień długości strzyżenia umożliwia precyzyjne dopasowanie długości obcinanego włosa. Im więcej możliwości, tym lepiej – daje to bowiem opcję dostosowania ustawień sprzętu do naszych preferencji i tym samym większy wachlarz możliwości stylizacyjnych.
  • Sposób zasilania – zarówno trymery, jak i maszynki do strzyżenia, dostępne są w różnych wariantach pod tym względem. Najwięcej jest urządzeń zasilanych akumulatorowo-sieciowo, czyli takich, które mogą pracować wyłącznie na akumulatorze, ale też po podłączeniu do sieci. W ofercie jednak znajdziesz też te ograniczające wachlarz możliwości – np. akumulatorowe lub bateryjne, przy których musisz zadbać o to, by były one naładowane podczas strzyżenia oraz sieciowe – te wymagają podłączenia w trakcie pracy, więc musisz mieć w zanadrzu kontakt.
  • Sposób strzyżenia – w ofercie czekają na Ciebie zarówno modele dedykowane strzyżeniu wyłącznie na sucho, ale też takie, które pracują dobrze podczas stylizacji na mokro. Tutaj wybór najlepiej dopasować do preferencji, a jeśli jeszcze nie wiesz, jak lubisz się strzyc czy trybować – polecamy wariant, który pozwala na oba typy strzyżenia.
  • Dostępność nasadek – w ofercie dostępne są modele, do których producent dołączył różnego rodzaju nasadki. Te mogą np. służyć usuwaniu włosów z nosa i uszu, ale też świetnie nadadzą się np. do tworzenia przedziałków, wzorów czy płynnego regulowania przejść miedzy długościami.
  • Cena – przy rozważaniu, jaki sprzęt wybrać, polecamy na początku wskazać swój budżet. W ofercie czekają na Ciebie trymery i maszynki w cenie od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset. Na kwotę wpływa m.in. marka, jakość wykonania, ale też ilość dostępnych funkcji.

Trymery i maszynki – najlepsze modele

Jeśli wciąż się wahasz – trymer czy maszynka – albo już wiesz, który typ urządzenia lepiej Ci odpowiada, jednak poszukujesz wskazówek, który model wybrać, prezentujemy chętnie wybierane przez klientów urządzenia oraz te, które mają świetne parametry.

  • Braun HC5010 – maszynka do strzyżenia, która cieszy się wśród klientów największą popularnością i jest bestsellerem OleOle!. Posiada zasilanie akumulatorowo-sieciowe, zakres długości strzyżenia od 3 do 24 mm, a ponadto możemy wybrać spośród aż 9 trybów strzyżenia. Inne atuty tego urządzenia to blokada ustawień, możliwość mycia wodą, uniwersalne napięcie oraz długi czas pracy akumulatora – do 40 minut. Spośród propozycji Brauna warto zapoznać się też z modelem Braun HC5030.

maszynka do strzyżenia włosów Braun HC5030

  • Panasonic ER-GB80-S503 – wszechstronny trymer, który sprawdzi się nie tylko do stylizowania brody, ale też do strzyżenia włosów. Posiada zakres poziomu strzyżenia od 1 do 20 mm, umożliwia strzyżenie na mokro i na sucho, na wyposażeniu znajdziemy aż 3 różne nasadki. Jego zaletą jest długi czas pracy akumulatora – nawet do 50 minut. Mimo, że to trymer, to nie posiada on nasadki do strzyżenia włosów w nosie i uszach, co też kolejny raz pokazuje, ze różnica między maszynkami a trymerami wyraźnie się zaciera.

trymer do brody Panasonic ER-GB80-S503

  • Babyliss T881E – trymer marki BaByliss, który ma szeroki zakres poziomu strzyżenia od 0,5 do 12 mm. Możesz nim zadbać o każdy szczegół zarostu, ale też zatroszczyć się o stylizację fryzury, bowiem model ten daje opcję przycinania włosów. Atutem jest regulacja długości strzyżenia co 0,5mm więc możesz płynnie przechodzić między różnymi długościami. Bezsprzeczną zaletą jest aż 60 minut pracy akumulatora. Inną, nieco tańszą propozycją tej marki jest Babyliss E846E. Z kolei jeśli zależy Ci na maszynce tej marki to uznaniem cieszy się model Babyliss E974E.

trymer do brody Babyliss E846E

Podsumowując, kwestia trymer czy maszynka to wątpliwość wielu mężczyzn. Mamy nadzieję, ze nasze wskazówki nieco rozwiały Twoje wątpliwości i już wiesz, jakie urządzenie lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Poznaj dostępne maszynki i trymer w ofercie OleOle! i wybierz ten, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!