Szczoteczka elektryczna czy soniczna?

Renata

Jeśli uważasz, że tradycyjna szczoteczka nie spełnia już Twoich oczekiwań i chcesz się przekonać o atutach nowoczesnego rozwiązania, warto rozważyć zakup szczoteczki elektrycznej lub sonicznej. Ale właśnie – która z nich wybrać? Lepsza będzie szczoteczka elektryczna czy soniczna? Czym one się różnią, jakie mają zalety i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Szczoteczka elektryczna czy szczoteczka soniczna – poznaj różnice

Bez względu na rodzaj – czy będzie to szczoteczka manualna, szczoteczka elektryczna czy szczoteczka soniczna, kluczem jest, by była skuteczna w swoim działaniu. W wyborze tej pierwszej istotny jest więc kształt i rodzaj włosia, ale przede wszystkim prawidłowa technika, nad którą należy popracować. W drugim i trzecim przypadku natomiast nie musimy martwić się o sposób czyszczenia, bowiem ten jest zautomatyzowany. I tutaj pojawia się pytanie, czym różni się sposób ich działania.

Szczoteczki elektryczne działają tak, że głowica wykonuje trojakie ruchy: rotacyjne, pulsacyjne lub oscylacyjno-pulsacyjno-rotacyjne. Ruchy rotacyjne to obracanie się głowicy raz w lewo, raz w prawo, pulsacyjne dodatkowo dociskają włosie do zębów, ostatnie z kolei ponadto poruszają się też w płaszczyźnie góra-dół. Jak więc widzisz, ostatni typ jest najbardziej funkcjonalny i na tego typu modele polecamy zwrócić swoją uwagę.

Szczoteczki soniczne działają inaczej. Otóż w nich sposób czyszczenia polega na wprawianiu w drgania włókien czyszczących poprzez fale dźwiękowe. Wskutek tego głowica wykonuje ruchy pulsacyjno-wymiatające. Różnicą jest więc, że lepiej możesz usunąć resztki jedzenia również ze szczelin międzyzębowych, ale dodatkowo korzystnie ten typ wpływa na redukcję przebarwień czy usuwanie kamienia nazębnego. 

Najlepiej w rozważaniach szczoteczka elektryczna czy soniczna sięgnąć do danych technicznych. Te pierwsze wykonują zazwyczaj od 4 do 8 tys. ruchów. Drugie natomiast od 30 do nawet 96 tys. ruchów! Wydawać by się mogło, że w parze z efektywnością czyszczenia idzie cena. Wcale jednak nie musi tak być – jedne i drugie typy urządzeń dobrej jakości mogą kosztować mniej niż 200 złotych, z kolei te najdroższe osiągać sumy około tysiąca!

szczoteczka elektryczna Braun Oral-B Pro 750 (czarny)

Wybór szczoteczki elektrycznej czy sonicznej – co wziąć pod uwagę przy zakupie? 

  • Rodzaj aparatu – oprócz tego, że musisz zdecydować się na wybór szczoteczki elektrycznej czy sonicznej, to jeszcze w kategorii tych pierwszej, musisz zdecydować jaki ma być sposób działania. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, najlepiej by szczoteczka wykonywała ruchy oscylacyjno-pulsacyjno-rotacyjne.
  • Liczba ruchów – w przypadku szczoteczek sonicznych, najlepiej gdy będzie to powyżej 60 tysięcy ruchów sonicznych. Z kolei jeśli chodzi o elektryczne, zwróć uwagę na liczbę ruchów oscylacyjnych i pulsacyjnych. Im wyższe będą te parametry, tym skuteczniej urządzenie będzie oczyszczać Twoje uzębienie.
  • Sygnalizator czasu mycia – jest on dostępny w obydwu typach szczoteczek i jest niezwykle przydatny. Pozwala wypracować właściwą technikę czyszczenia zębów w określonym czasie. Niestety często pośpiech powoduje, że nie dbamy o higienę jamy ustnej tak, jak powinniśmy.
  • Tryby pracy– w szczoteczce sonicznej znajdziemy m.in. programy codzienny, delikatny, pielęgnacji dziąseł czy wybielanie. W lepszych modelach szczoteczek elektrycznych czekają na nas podobne funkcje – np. czyszczenie języka, delikatny, pielęgnacja dziąseł, wybielanie czy masowanie.
  • Dodatkowe akcesoria – niektóre modele posiadają załączone dodatkowe końcówki w różnych kształtach, ładowarkę albo specjalne etui.

Szczoteczki elektryczne – polecane modele

  • Braun Oral-B Pro 750 (czarny) – bestseller wśród szczoteczek elektrycznych na OleOle!. Jest to szczoteczka, w której liczba obrotów rotacyjnych wynosi 8800 obr./min., a ruchów pulsacyjnych 20000 ruchów/min. W zestawie znajduje się końcówka Cross Action, umożliwiająca docieranie głębiej w szczeliny i usuwająca osad z płytki nazębnej. Model ten posiada sygnalizator czasu mycia i jest wyposażony w etui ochronne. Bardzo podobne parametry prezentuje też model Braun Oral-B Pro 600 3D White, a paniom być może do gustu przypadnie inna kolorystyka: Braun Oral-B Pro 750 Pink Edition

szczoteczka elektryczna Braun Oral-B Pro 750 Pink Edition

  • Braun ORAL-B 10000 Genius White – model niezwykle nowoczesny i kosztowny, ale w kompletnym i wszechstronnym zestawie. Ruch oscylacyjny to aż 10500 obr./min., ruch pulsacyjny 48000 ruchów/min., a dostępne są następujące tryby pracy: codzienny, czyszczenie języka, delikatny, dokładny, pielęgnacja dziąseł, wybielanie. Ten sam model dostępny jest także w innej wersji kolorystycznej: Braun ORAL-B Genius 10000 Orchid Purple

Szczoteczki soniczne – rekomendowane urządzenia

  • Philips Sonicare Protective Clean HX6830/35 – bestseller wśród szczoteczek sonicznych w OleOle!. Zaawansowana technologia soniczna Philips Sonicare wtłacza wodę w szczeliny międzyzębowe i usuwa płytkę nazębną pociągnięciami szczoteczki. Szczoteczka posiada czujnik siły nacisku, sygnalizator czasu mycia oraz pracuje z mocą 62000 ruchów/min. Możemy wybrać program czyszczenia lub wybielania, ale też zafundować sobie bezpieczne i delikatne szczotkowanie we wrażliwych miejscach, aparatach ortodontycznych i wypełnieniach. Wart uwagi jest także model: Philips Sonicare Protective Clean HX6830/44

szczoteczka elektryczna Philips Sonicare Protective Clean HX6830/44

  • Braun Oral B Pulsonic Slim One 1000 – jedna z tańszych propozycji, które chętnie wybierają klienci. Posiada sygnalizator czasu mycia oraz dwa tryby pracy: codzienny i delikatny. Urządzenie zapewnia lepsze usuwanie płytki bakteryjnej w porównaniu ze zwykłą szczoteczką manualną, a za sprawą smukłej konstrukcji codzienna pielęgnacja uzębienia będzie komfortowa. Jeśli więc do tej pory denerwowały Cię ciężkie, toporne szczoteczki elektryczna – ta szczoteczka soniczna będzie strzałem w dziesiątkę! Jeśli chodzi o propozycje marki Braun to polecamy także sprawdzić urządzenie: Braun Oral B Pulsonic Slim Luxe 4200.

szczoteczka elektryczna Braun Oral B Pulsonic Slim Luxe 4200

Mamy nadzieję, że nieco rozwialiśmy Twoje wątpliwości i podjęcie decyzji co będzie lepsze – szczoteczka elektryczna czy soniczna, będzie łatwiejsza. Polecamy zapoznać się z ofertą produktów na OleOle!, gdzie czeka na Ciebie sporo opcji do wyboru. Porównaj je ze sobą, sprawdź specyfikację i zamów to, co lepiej odpowie na Twoje potrzeby!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!