Ranking lodówek 2020 - najlepsze lodówki w tym roku!

Adam

Przymierzasz się do zakupu nowej lodówki, lecz ogrom dostępnych możliwości nieco Cię przytłacza? Nie wiesz, na co się zdecydować? Przychodzimy z pomocą! W oparciu o szczegółową analizę dostępnej rynkowej oferty, przygotowaliśmy dla Ciebie ranking lodówek 2020. Znajdziesz w nim najlepsze lodówki w tym roku, które posiadają nie tylko świetne parametry, ale i wiele pozytywnych opinii zadowolonych użytkowników. Gotowy? Oto najlepsze lodówki w 2020 roku!

Zestawienie lodówek w 2020 – poznaj najlepsze sprzęty 

Wybór lodówki w 2020 roku może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy przystępują do jej zakupu. Mnogość wariantów i coraz to nowsze, bardziej zaawansowane technologicznie modele zdecydowanie nie ułatwiają podjęcia decyzji. A tego typu sprzęt to z reguły inwestycja na lata, która jest w końcu niemałym wydatkiem.  

W obliczu takiej sytuacji nie mogliśmy pozostać obojętni. Przeanalizowaliśmy oferowane przez producentów lodówki i przygotowaliśmy dla Ciebie przydatne zestawienie najlepszych modeli. W związku z tym, że zarówno warianty jednodrzwiowe, jak i modele side by side, są równie chętnie kupowane, ranking lodówek zawiera zróżnicowane propozycje obu tych rodzajów. W lepszym zapoznaniu się z ich specyfikacją pomogą Ci przygotowane przez nas obszerne recenzje, którymi opatrzyliśmy każdy z niżej zaprezentowanych modeli. Przejdźmy zatem do tego, co najważniejsze – oto najlepsze lodówki w 2020!

Ranking lodówek 2020 

Ranking lodówek 2020 rozpoczynamy od niewątpliwego lidera poniższego zestawienia w kwestii energooszczędności. Nie brak mu oczywiście szeregu innych atutów, co sprawia, że jest on jednym z najchętniej wybieranych i najlepiej ocenianych modeli! Sprawdźmy zatem, za co pokochali go użytkownicy, którzy pomimo nieco wyższej ceny (jak na wariant jednodrzwiowy), decydują się na jego zakup.

Już pierwszy rzut oka na sprzęt sprawia, że urządzenie marki Samsung pozytywnie rysuje się w oczach. Prosta w formie srebrna konstrukcja została wykonana przy użyciu stali nierdzewnej inox. Przykuwającym wzrok akcentem są podświetlane uchwyty, dzięki którym całość prezentuje się bardzo elegancko, a jednocześnie nowocześnie.

lodówka Samsung RB41R7839S9

Wnętrze lodówki zostało zaprojektowane przy użyciu technologii Spacemax z myślą o przechowywaniu różnej żywości i jak najlepszym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Znaleźć można tutaj m.in. 5 półek w drzwiach, 3 półki szklane, szufladę świeżości, półkę na butelki, szufladę na warzywa i owoce czy pojemnik na nabiał. Łącznie do dyspozycji użytkownika pozostaje 276 litrów chłodziarki i 130 l zamrażarki, które pozwolą na bezproblemowe rozlokowanie zapasów jedzenia nawet na cały tydzień. 

O należytą wilgotność i temperaturę sprzętu dbają Metal Cooling, pełny No Frost oraz Twin Cooling System. Pierwszy zapewnia niezależne chłodzenie dwóch przestrzeni – chłodziarki i zamrażarki. Odseparowane wentylatory dają możliwość indywidualnego ustawienia temperatury dla każdej z nich oraz bardziej wydajną pracę. To przekłada się z kolei na lepszą wilgotność i wydłużoną świeżość pożywienia. Druga wspomniana technologia pozwala na znaczne oszczędności. Innowacyjny materiał zastosowany w wykończeniu tylnej ścianki izoluje komorę i pozwala na łatwiejsze utrzymanie zimnego ciepła, dzięki czemu lodówka pobiera mniej prądu. Pozostałe atuty? Funkcja „wakacje”, obecność kostkarki, opcja szybkiego chłodzenia czy zamrażania to najczęściej wymieniane udogodnienia tego sprzętu. 

Zestawienie lodówek w 2020 nie mogło pominąć tego modelu! To jedyna biała lodówka typu side by side w tym rankingu – ponadczasowa, uniwersalna i niesamowicie pojemna, która z pewnością sprawdzi się w przypadku dużej rodziny. Łączna wartość użytkowa sprzętu to bowiem aż 600 litrów, co umożliwia Ci przechowywanie wszystkiego, czego tylko potrzebujesz w jednym urządzeniu – bez jego przeładowywania. Funkcjonalne rozmieszczenie komór, półek i szuflad pozwoli na lepsze zorganizowanie przestrzeni, gdzie wszystko znajdzie swoje miejsce.

lodówka LG GSL761SWYV

Co jeszcze sprawia, że model LG opisywany jest przez wielu jako najlepsza lodówka w tym roku? Do jej niewątpliwych atutów należy unikatowy system oczyszczania powietrza Pure N Fresh, który przy pomocy dezodoryzatora węglowego z wentylatorem, minimalizuje zapachy wewnątrz. O właściwy poziom wilgoci zadbają pełny No Frost oraz technologia Moist Balance Crisper, dzięki której nadmiar parującej z żywności wody skrapla się na kratce i zostaje skutecznie odprowadzany.

Należy również wspomnieć o docenianym przez klientów systemie podajnika wody i lodu, który nie narzuca konieczności podpięcia do instalacji wodnej. Ponadto, zbiornik jest bardzo pojemny (4 litry) oraz zapewnia wyjątkowo łatwe nalewanie i opróżnianie. Inwestycja w sprzęt z pewnością się opłaci, a sama lodówka posłuży wiele lat – wszystko za sprawą innowacyjnej sprężarki liniowej z inwerterem, dzięki której zużycie energii jest niższe do nawet 32%, a żywotność znacznie wydłużona.  

Zastanawiasz się, jakie są najlepsze lodówki w tym roku? Dla wielu osób to właśnie wolnostojący model marki Indesit jest numerem jeden! Niska awaryjność, cicha praca, elegancki design i przede wszystkim funkcjonalność – to kluczowe atuty, jakie wymieniają zadowoleni użytkownicy. Urządzenie jest świetnym wyborem do nowoczesnej kuchni i zdecydowanie mocnym akcentem. Wyróżnia się bowiem czarną barwą lakieru, którym została pokryta cała obudowa. Wnętrze lodówki jest jednak doskonale widoczne – starannie przemyślany układ półek i szuflad rozświetla oświetlenie LED, które sprzyja oszczędnościom.

lodówka Indesit LR8 S2 K B

Sprzęt może pochwalić się klasą energetyczną A++, co przekłada się na roczne zużycie energii w granicach 243 kWh – daje to w przybliżeniu zaledwie 148 zł kosztów w ciągu roku! Nic zatem dziwnego, że coraz więcej klientów rozważając wybór lodówki w 2020, bierze pod uwagę właśnie ten model. 

Przyjrzymy się też wbudowanym rozwiązaniom. Dzięki zastosowanej technologii optymalnej wilgotności powietrza, znika ryzyko wysychania żywności, a z uwagi na obecność systemu Low Frost – konieczność częstego rozmrażania urządzenia. To wszystko sprawia, że Twoje produkty znacznie dłużej zachowują swoją świeżość. Warto zwrócić także uwagę na wbudowany czujnik Black Out, który w razie przerwy w zasilaniu automatycznie poinformuje Cię o zdarzeniu. Przydatnym rozwiązaniem jest również design zamrażarki Open Space, dzięki któremu bez trudu umieścisz w komorze większe produkty.

Kiedy poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, jakie są najlepsze lodówki w 2020, niejedno zestawienie wskazywało właśnie na ten model. Zasadność jego obecności w rankingach sprawdziliśmy oczywiście sami i możemy powiedzieć jedno – ze sprzętu zadowolony będzie niemal każdy użytkownik. To niezawodna, energooszczędna i wykonana z dbałością o każdy detal lodówka, która z pewnością posłuży przez lata.

Inwestując nieco ponad 2000 złotych, możemy liczyć na bardzo pojemny sprzęt, pozwalający na przechowywanie sporej ilości jedzenia, cichą pracę na poziomie ok. 39 dB oraz dodatkowe funkcje uprzyjemniające użytkowanie. Mowa tutaj np. o LED-owym oświetleniu, pojemniki na kostki lodu, elektronicznym sterowaniu czy nawet kalendarzu mrożonek.

lodówka Bosch KGN39KLEC

Co jednak sprawia, że sprzęt odznacza się tak dobrą skutecznością swojej pracy, przez ma go na swojej liście niejeden ranking lodówek? To połączenie kilku technologii. Po pierwsze, wymuszona cyrkulacja chłodnego powietrza Multi Airflow, zapewniająca równomiernie schładzanie przechowywanych produktów. Po drugie, system wbudowanych czujników FreshSense, stale monitorujących i regulujących temperaturę wewnątrz komór. Po trzecie, szereg funkcji dodatkowych – funkcja szybkiego chłodzenia, opcja szybkiego zamrażania czy komora świeżości Bosch VitaFresh, która utrzymując niską temperaturę powstrzymuje zachodzenie reakcji biologiczno-chemicznych odpowiadających za psucie się pożywienia.

Szukasz nowej, pojemnej lodówki w minimalistycznym, ale jednocześnie unikatowym designie? Skieruj zatem swoją uwagę na model marki LG, wykonany w barwie stylowej, grafitowej stali. To sprzęt, który przez wiele osób określany jest jako najlepsza lodówka w tym roku. Można ją zakupić już za około 4000 złotych. Co przemawia na jej korzyść? W opinii większości klientów, ma ona wszystko co najważniejsze – zapewnia dużą pojemność, cichą pracę i świetny wygląd, który stylizacyjnie współpracuje z eleganckimi frontami mebli, nie zaburzając tym samym harmonii kuchennej aranżacji.

lodówka LG GSB360BASZ

Poziom generowanego hałasu przez sprzęt oscyluje na poziomie 39 dB, a jej łączna przestrzeń użytkowa to ponad 600 litrów! Niezwykle istotną kwestią jest także bardzo dobra klasa energooszczędności: A++. Dzięki temu, koszty eksploatacji sprzętu, nawet pomimo sporych gabarytów i wielu funkcji dodatkowych, są niskie. 

Przechodząc do funkcji tej lodówki od LG, tutaj możemy liczyć wachlarz udogodnień – pełny No Frost, utrzymujący równomierną temperaturę w każdym miejscu system Multi Airflow czy szuflady odciągające wilgoć, opracowane w oparciu o patent Moist Balance Crisper. Lodówka została także wyposażona w intuicyjny panel elektroniczny do sterowania, alarm niedomkniętych drzwi, uszczelki antybakteryjne, oświetlenie LED oraz żywotny i energooszczędny kompresor liniowy z certyfikatem niemieckiego instytutu VDE. 

Warto dodać, że w razie pojawienia się jakichkolwiek usterek, sprzęt można błyskawicznie zdiagnozować – wszystko za sprawą funkcji Smart Diagnosis, która we współpracy z dedykowaną aplikacją pomaga w samodzielnym rozwiązaniu występującego problemu.

W odpowiedzi na pytanie o najlepsze lodówki w tym roku, bez zawahania możemy wskazać właśnie na model marki Indesit. To niekwestionowany hit, jeśli chodzi o stosunek ceny do oferowanych parametrów. Za nieco ponad 1000 zł otrzymujemy bowiem w pełni funkcjonalny sprzęt, który idealnie sprawdzi się dla osób dysponujących ograniczonym budżetem lub posiadających niewielki metraż kuchni – wymiary urządzenia to bowiem zaledwie 158,7 x 59,5 x 65,5 cm (wys. x szer. x gł.).

lodówka Indesit LR6 S2 W

Pomimo niskiej ceny, producent zadbał o każdy szczegół – mowa tutaj zarówno o stylowym wyglądzie, jak i posiadanych funkcjach, zapewniających należytą użyteczność. Dlaczego Twój wybór lodówki 2020 powinien uwzględnić ten model? Chociaż odznacza się on niewielkimi gabarytami, tak wewnątrz jest bardzo pojemny. 196 litrowa komora chłodziarki i 75 litrowa zamrażarka przy wspomnianej ledwie 60 cm szerokości to świetny wynik. 

O dłuższą świeżość produktów zadbają: technologia optymalnej wilgotności powietrza oraz system Low Frost z zabudowanym parownikiem. Ten ostatni do minimum ogranicza powstawanie lodu w urządzeniu. Z kolei pierwsza technologia stale kontroluje poziom wilgotności w lodówce, zapobiegając wysychaniu jedzenia. Zdecydowanym wyróżnikiem jest zastosowana technologia Silent Cooling, która sprawia, że praca lodówki jest ledwie słyszalna. Nie można nie wspomnieć o zastosowanej powłoce antybakteryjnej, która uwalniając jony srebra skutecznie blokuje namnażanie się bakterii, grzybów i pleśni. 

Ranking lodówek 2020 nie mógł obyć się bez tego modelu! To prawdziwy bestseller, jeśli chodzi o urządzenia typu side by side, który może pochwalić się mnóstwem pozytywnych opinii od zadowolonych użytkowników. Jego duża popularność nie jest tak właściwie zaskakująca – sprzęt odznacza się bowiem bardzo atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości. Wykonana w klasie energetycznej A+ lodówka firmy Samsung, doceniana jest przez użytkowników przede wszystkim za świetny wygląd i funkcjonalność. Jak często podnoszą klienci, jest nie tylko wysoce użytecznym sprzętem, ale i stylowym akcentem w pomieszczeniu. Przyjrzyjmy się jej zatem bliżej. W cenie około 6000 zł otrzymujemy sprzęt o pojemności 396 l chłodziarki oraz 124 l zamrażarki. Warto dodać, że komory te otwierane są przy pomocy niezależnych drzwi.

lodówka Samsung RFG23UEBP

O utrzymanie właściwego poziomu ich wilgotności dba zgrany duet – Twin Cooling System oraz pełny No Frost. Pierwszy zapewnia wyizolowane chłodzenie zamrażarki i chłodziarki. Z kolei ten ostatni odciąża od konieczności uciążliwego odszraniana, co w przypadku tak sporej pojemności mogłoby być naprawdę czasochłonne. Duża liczba półek, szuflad i komór pozwala na dobrą organizację przestrzeni. Nawet w przypadku sporego zapełnienia, nie musisz obawiać się o spadek efektywności chłodzenia lodówki.

Dzięki wbudowanemu systemowi Multiflow chłodne powietrze jest równomiernie rozprowadzane i dociera do każdego zakamarka. Jego praca wspierana jest funkcja szybkiego chłodzenia, które w przypadku włożenia nowych produktów błyskawicznie obniża panującą we wnętrzu temperaturę. W urządzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć dodatkowych udogodnień – mowa tutaj m.in. o obecności szuflady z niezależną regulacją temperatury, drewnianych półkach na wino, zamontowanym filtrze wody, kostkarce, LED-owym oświetleniu czy dystrybutorze zimnej wody.  

Zestawienie lodówek w 2020 nie mogło pominąć jednego z chętniej wybieranych modeli side by side wśród klientów OleOle!. Jeśli poszukujesz sprzętu, który zaspokoi potrzeby większej liczby domowników, a jednocześnie nie przytłoczy Twojej kuchni, to model, który musisz rozważyć. Za nieco ponad 4000 złotych otrzymujesz zaawansowane technologicznie urządzenie, dysponujące wszelkimi niezbędnymi funkcjami, a nawet możliwością zajrzenia do wnętrza lodówki bez otwierania drzwi! Ten bajer to jednak nie koniec atutów – producent wyposażył sprzęt w znacznie więcej udogodnień. Zanim jednak przejdziemy do ich omówienia, warto przyjrzeć się podstawowym parametrom.

lodówka LG GSJ361DIDV

Możemy tutaj zatem liczyć na niemal 600 litrową pojemność, pełny No Frost oraz generowanie hałasu na poziomie 39 dB. To niska wartość, dzięki której praca urządzenia jest naprawdę cicha. Komfort użytkowania podnosi możliwość elektronicznego sterowania, a także opcja diagnostyki przy pomocy aplikacji. Oczywiście, tak jak i inne najlepsze lodówki w tym roku, urządzenie posiada wiele przydatnych technologii – między innymi o wymuszoną cyrkulację powietrza Multi Airflow, system utrzymywania wilgotności LG Moist Balance Crisper, czujnik niedomkniętych drzwi, funkcję szybkiego zamrażania, komorę świeżości czy wspomnianą technologię LG InstaView, dającą możliwość zajrzenia do lodówki przy zamkniętych drzwiach. Uzupełnieniem funkcji sprzętu są chętnie wykorzystywane dodatki: automatyczna kostkarka i podajnik chłodnej wody. 

Wskazywana przez wielu jako najlepsza lodówka w tym roku, musiała swoje miejsce znaleźć także i u nas. To wolnostojący, jednodrzwiowy model marki Whirlpool, który wyróżnia nie tylko głęboka czerń obudowy, ale także świetna specyfikacja. Nic więc dziwnego, że urządzenie zyskało obecnie miano bestsellera w naszym sklepie. Przejdźmy jednak do rzeczy. Na wstępie warto rozwiać wątpliwości w kwestii tzw. palcowania się obudowy. W celu uniknięcia pojawiania się nieestetycznych odcisków, urządzenie zostało trwale pokryte specjalną powłoką AntiFingerPrint. Dzięki temu lodówka jest nie tylko odporna na ślady z palców, ale także znacznie bardziej wytrzymała na mechaniczne uszkodzenia i łatwiejsza w utrzymaniu w czystości.

lodówka Whirlpool W7 821O K

W konstrukcji o wymiarach 189 x 59,6 x 67,7 cm (wys. x szer. x gł.) producent zawarł mnóstwo ciekawych rozwiązań. Przede wszystkim warto powiedzieć o słynnej technologii firmy Whirlpool, jaką jest 6. ZMYSŁ. Jest to złożony system czujników odpowiedzialny za nieustanne monitorowanie panującej wewnątrz temperatury i dostosowywane do niej pracy regulatora. Ma to pozytywne przełożenie na żywotność sprzętu oraz niższy pobór prądu. Kolejna istotna kwestia to wbudowana technologia bezszronowa, która zapobiega pojawieniu się lodu w chłodziarce i zamrażarce oraz system EnergySaving pozwalający na superszybkie przywracanie optymalnej temperatury.

Dlaczego jeszcze model Whirlpool to dobry wybór lodówki 2020? Sprzęt został zaprojektowany z myślą o potrzebach dnia codziennego – znajdziesz w nim wiele przydatnych komór i pojemników, m.in.: szufladę FreshBox 0° do przechowywania mięsa i ryb, Fresh Box+ do owoców i warzyw, wysuwaną do nawet 12 cm półkę, która zapewni Ci łatwy dostęp do żywności w chłodziarce oraz tacę Easy Access o tym samym przeznaczeniu w zamrażarce czy specjalny stojak, który pozwoli na bezpieczne przechowywanie butelek. Wygodne zarządzanie pracą sprzętu umożliwi Ci intuicyjny system sterowania elektronicznego, dzięki któremu bez trudu ustawisz pożądaną temperaturę i skontrolujesz, czy lodówka działa w prawidłowy sposób. Wisienką na torcie jest pojemność 310 - 340 l i świetna klasa energetyczna A++, która zmniejszy pobór prądu, a tym samym Twoje rachunki. 

Ranking lodówek 2020 zamyka najdroższy w zestawieniu model. Wysoka cena sprzętu jest jednak uzasadniona i rekompensowana szerokim wachlarzem funkcjonalności oraz wysoką jakością wykonania. Przejdźmy zatem do jej zrecenzowania. Samsung Chef Collection z linii MultiDoor to lodówka typu side by side, która może stać się świetną alternatywą jednodrzwiowej lodówki do zabudowy, lecz w rozmiarze XXL.

Sprzęt wyróżnia się bardzo stylowym wzornictwem utrzymanym w minimalistycznym tonie, które sprawia, że jest on w stanie doskonale wkomponować się w kuchenną aranżację, nie zaburzając jej harmonii. Warto w tym miejscu dodać, że uniwersalny design współgra zarówno z nowoczesną, jak i bardziej rustykalną stylistyką. Pod elegancką obudową wykonaną ze stali nierdzewnej jest jeszcze lepiej – producent wyposażył bowiem sprzęt w szereg funkcjonalnych rozwiązań, dzięki którym organizacja przechowywania żywności jest łatwiejsza, a jej świeżość znacząco wydłużona.

lodówka Samsung Chef Collection RF56J9041SR

Co sprawia, że sprzęt wymieniany jest niejednokrotnie jako najlepsza lodówka w tym roku? Tym, co z pewnością go wyróżnia, są zastosowane technologie. Mowa tutaj przede wszystkim o technologii chłodzenia Triple Cooling, bazującej na pracy 3 osobnych wentylatorów. Pozwala to na niezależne chłodzenie komór, podtrzymanie należytej wilgoci oraz nieprzenikanie się zapachów. Dopełnieniem jej działania są Cool Select Zone z 4 trybami chłodzenia oraz Metal Cooling – funkcja odpowiadająca za podtrzymanie jednakowej, niskiej temperatury, nawet przy częstym otwieraniu lodówki.

W pojemnym, 361 l sprzęcie nie zabrakło oczywiście wielu dedykowanych szuflad, pojemników, komór, głębokich półek w drzwiach oraz tych składanych, dzięki którym z łatwością zwolnisz miejsce, łatwiej sięgniesz po produkty znajdujące się w głębi lub umieścisz w lodówce wysokie produkty. Wśród dodatkowych atutów znajdują się m.in. dystrybutor wody, automatyczna kostkarka, filtr wody, alarm niedomkniętych drzwi czy ledowe oświetlenie. Na zakończenie warto dodać, że lodówka została wyposażona w kompresor Samsung Digital Inverter zapewniający cichą pracę oraz wykonana w klasie energetycznej A++, dzięki czemu zużywa aż do 45% mniej energii niż urządzenia typu A.

Zaprezentowany powyżej ranking lodówek 2020 z pewnością pomoże Ci w poszukiwaniach nowego sprzętu. Jeśli jednak wśród powyższych modeli nie znalazłeś odpowiedniego dla siebie wariantu, zapraszamy Cię do naszego sklepu. Czeka tam na Ciebie znacznie więcej dobrych urządzeń, zróżnicowanych pod względem wyglądu, ceny i parametrów. Jesteśmy przekonani, że wśród nich znajduje się ten, który sprawdzi się w Twojej kuchni. Pamiętaj bowiem, że najlepsza lodówka w tym roku to ta, która przede wszystkim jest dopasowana do Twoich potrzeb! 


Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!