Ranking kart graficznych

Roman

Wymiana karty graficznej to jeden z podstawowych i najskuteczniejszych zabiegów, które stosują gracze, gdy dokonują modyfikacji swojego PC w celu zwiększenia wydajności w trakcie gier. W ofercie dostępny jest cały szereg produktów: od budżetowych konfiguracji do prawdziwych potworów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających. Sprawdź więc nasz ranking kart graficznych i wybierz rozwiązanie na miarę swoich potrzeb.

Najlepsze karty graficzne – co jest ważne przy zakupie?

Zanim poznasz nasze zestawienie kart graficznych, warto zasięgnąć nieco informacji odnośnie tego, jakie kryteria powinny spełniać najlepsze karty graficzne. Dzięki temu znalezienie odpowiedniej do Twoich oczekiwań będzie znacznie łatwiejsze. 

  • Wydajność – zdaniem wielu ekspertów jest to najważniejszy parametr karty graficznej. Tak więc by karta jak najlepiej służyła do wirtualnej rozrywki, warto poszukiwać karty graficznej z jak największą liczbą klatek na sekundę.
  • Kultura działania – często szukamy rozwiązań oferujących jak największą wydajność w jak najniższej cenie. Warto jednak wziąć też pod uwagę kulturę działania. Najlepsze karty graficzne powinny mieć małe zapotrzebowanie na energię, by nie podgrzewały całej obudowy i nie generowały wysokich rachunków za prąd. Istotna jest też głośność pracy – im ciszej będzie działać, tym wyższy będzie komfort użytkowania sprzętu. 
  • Rdzeń graficzny - powinien generować obraz z dużą płynnością.
  • Pamięć VRAM – jest istotna w bardzo wysokich ustawieniach szczegółowości obrazu. Na przykład modele 4GB często zapewniają nawet o 40–50% lepszą wydajność niż w przypadku kart 2GB.
  • Typ pamięci – parametr ten świadczy o szybkości pracy urządzenia. W nowych typach pamięci, takich jak GDDR5, GDDR6 i HBM, istotna jest głównie pojemność, ponieważ obydwa standardy zapewniają przepustowość na wysokim poziomie.
  • Obsługiwana technika synchronizacji obrazu – np. najpopularniejsze Nvidia czy AMD mają własne rozwiązania, które nie działają w urządzeniach konkurencji, dlatego warto przed zakupem upewnić się, czy karta graficzna spełnia wymagania sprzętu. 

Karty graficzne – ranking

  • ASUS ROG Strix GeForce RTX 2080 Ti Gaming 11GB GDDR6 352 bit – jedna z najdroższych kart graficznych dostępnych na rynku, która bez wątpienia ma doskonałe parametry. Pamięć tej karty to 11GB, typ pamięci GDDR6 (odpowiada za wydajność), a szyna pamięci 352 bit pozwala na użytkowanie urządzenia nawet do wymagających gier i programów w rozdzielczości FullHD i 4K. Karta graficzna oferuje możliwość obsługi nawet 4 monitorów i posiada 2 złącza HDMI oraz interfejs DisplayPort, czyli cyfrowy standard połączeń audio-video z możliwością obsługi przesyłu danych Ethernet oraz dźwięku wielokanałowego. Tak więc z tym modelu możliwe jest uzyskanie obrazu o wysokiej rozdzielczości, przesyłanie formatów audio nowej generacji, a także uzyskanie obrazu 3D.
  • MSI GeForce GTX 1660 Ventus XS 6G OC – bestseller, który zdaniem wielu uznawany jest za najlepszą kartę graficzną w swoim przedziale cenowym. Pamięć karty to 6GB, typ pamięci GDDR5, a szyna pamięci 192 bit, co sprawia, że zapewnia ona podstawową wydajność i zda egzamin do mniej wymagających gier i programów graficznych. Zaawansowana technologia chłodzenia zapewnia cichą pracę i utrzymanie optymalnej temperatury w czasie eksploatacji. Generowany jest obraz pozbawiony zacięć i opóźnień, a rozdzielczość UHD oraz technologia HDR zapewniają najlepsze doznania w trakcie grania w gry czy korzystania z multimediów.

karta graficzna MSI GeForce GTX 1660 Ventus XS OC 6GB GDDR5 192bit

  • Sapphire technology Radeon RX 570 Pulse 4GB GDDR5 256 bit – w ranking kart graficznych nie mogło zabraknąć tego modelu. Jest o nim głośno wśród graczy i ekspertów z kilku powodów – to gamingowa karta graficzna, która oferuje wysoką wydajność w grach, szczegółowość obrazu, wierne oddanie detali i płynne działanie popularnych produkcji. Ten model oferuje 4GB pamięci RAM GDDR5 i świetnie sprawdzi się też podczas projektowania grafiki czy montażu wideo. Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora, które zapewniają wydajne chłodzenie, pozostając przy tym bezgłośnymi. W urządzeniu wykorzystano taktowanie na poziomie 1244 MHz dla większej wydajności i wyjątkowych doznań dla graczy.

karta graficzna Sapphire technology Radeon RX 570 Pulse 4GB GDDR5 256bit

  • Gigabyte Radeon RX 570 Gaming 4GB GDDR5 256bit – nasze zestawienie kart graficznych uzupełniliśmy o produkt w przystępnej cenie, który mimo to oferuje świetne parametry techniczne. Jeśli więc ogranicza Cię budżet, być może będzie to najlepsza karta graficzna, jaką możesz kupić za mniej niż 800 złotych. Reklamowana jest jako niereferencyjna, fabrycznie podkręcona karta graficzna do grania w Full HD. Taktowania modelu Gigabyte to 1255 MHz dla GPU i 7000 MHz dla pamięci VRAM. W urządzeniu zastosowano autorski typ chłodzenia karty – cooler WindForce 2X, który pozwala uzyskać niskie temperatury i zapewnia dobrą kulturę pracy.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jaka powinna być najlepsza karta graficzna. Pamiętaj jednak ze ranking kart graficznych to tylko namiastka produktów, które znajdziesz w ofercie OleOle!. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem, gdzie znajdziesz wysokiej jakości produkty na miarę swoich potrzeb.Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!