Pralki do 8 kg – ranking

Franek

Pralka to urządzenie, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Znacząco ułatwia obowiązki domowe, oszczędza czas, a nawet energię elektryczną i wodę, pod warunkiem, że wybierzesz dobrej jakości sprzęt. Podczas zakupów bardzo ważne jest wybranie modelu, który będzie dostosowany do potrzeb gospodarstwa domowego i miało właściwą ładowność. Dla tych bardziej licznych, odpowiednie będą pralki o ładowności powyżej 6 kilogramów. Przedstawiamy więc ranking pralek do 8 kg.

Zestawienie pralek do 8 kg – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pierwszą kwestią przy zakupie pralki do 8 kg jest podjęcie decyzji – w zabudowie czy wolnostojąca? W obu przypadkach masz do dyspozycji sporo wariantów, różnych pod względem marki, klasy energetycznej czy dodatkowych funkcji. Obie opcje mają swoje wady i zalety – pralki do zabudowy doskonale zdadzą egzamin w niewielkich łazienkach, kiedy właśnie decydujesz się na remont lub wymianę mebli. Wówczas możesz wkomponować sprzęt do wnętrza mebla i zachować spójną aranżację. Wolnostojące są dogodną opcją, gdy masz już urządzoną łazienkę, ale zależy Ci na nowym sprzęcie. Warto też pamiętać, że pralki do 8 kg mają nowoczesną i ciekawą estetykę, więc nie musisz się obawiać, że będą ujmowały walorom estetycznym łazienki. Podczas zakupu ważne są też takie parametry, jak wysoka klasa energetyczna (najlepiej A++ lub A+++), niskie zużycie prądu i wody w trakcie cyklu prania czy maksymalne obroty wirowania. Ważne są też dodatkowe udogodnienia – programy piorące, dźwięk zakończenia pracy, funkcja łatwe prasowanie, samooczyszczanie bębna itp. Poniżej znajdziesz nasz ranking pralek do 8 kg, w którym wyszczególniamy warte uwagi parametry poszczególnych modeli!

Pralki do 8 kg – ranking 

Jeśli interesuje Cię pralka do 8 kg – ranking Ci pomoże! Sporządziliśmy na podstawie popularności, opinii oraz rekomendacji ekspertów zestawienie pralek do 8 kg, które warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania sprzętu do swojego domu. Polecamy zapoznać się z nim, a także sprawdzić specyfikację poszczególnych pralek na naszej stronie, by lepiej poznać atuty sprzętu!

  • Bosch WAE2026EPL Serie 2 VarioPerfect – pierwszym, bezsprzecznym atutem urządzenia o ładowności do 7 kg jest najwyższa klasa energetyczna A+++. Klienci cenią ją za niską cenę i świetną jakość. Wśród dostępnych opcji są programy bawełna, dessous (delikatny, jedwab), mix, pranie wstępne, syntetyki, szybki 15 min oraz wełna. Masz do wyboru 2 funkcje dodatkowe: TimePerfect (szybkie i wydajne pranie) i EcoPerfect (pranie oszczędne i wydajne). Plusem jest też Start/Pauza, które pozwalają na dołożenie prania w trakcie cyklu.

pralka Bosch WAE2026EPL Serie 2 VarioPerfect

  • Whirlpool BI WMWG 71484E EU – jest to pralka do zabudowy do 8 kg, która cieszy się dużą popularnością. Ma ładowność 7 kg, maksymalną prędkość obrotów w trakcie wirowania 1400 obr./min. oraz dogodną opcję „mniej zagnieceń”. Wśród programów m.in. bawełna, delikatny, eco, jeans, sport czy szybki 30 min. Ponadto pralkę wzbogacono w automatykę prania (Szósty Zmysł), opcję skutecznego odplamiania Clean+ czy funkcję FreshCare+, gwarantującą doskonałą świeżość prania.
  • Samsung AddWash WW70K5213WW – jest to jeden z najpopularniejszych modeli w naszym zestawieniu pralek do 8 kg. Ma ładowność 7 kg i funkcje dodatkowe AddWash, Eco Bubble oraz silnik inverterowy, które można uznać za największe atuty urządzenia. Ponadto dostępnych jest mnóstwo programów piorących – m.in. bawełna, codzienny, delikatny, odzież turystyczna, pościel, dziecięcy, Super Eco szybki 15 min i 30 min oraz wełna. Możliwa jest też diagnostyka błędów z pomocą smartfona. 
  • Samsung WW80R421HFX – to w naszym rankingu pralek do 8 kg pierwszy, ale nie ostatni model, który ma właśnie taką ładowność – 8 kg. Maksymalne obroty wirowania to 1200 obr./min., a funkcje dodatkowe: Eco Bubble, pranie wstępne i silnik inverterowy. Model ma najwyższą klasę energetyczną A+++ i sporo ciekawych programów piorących – m.in. bawełna eko, delikatny, higiena, Super Eco, syntetyki czy szybki 15 min. Na uwagę zasługuje też estetyka w kolorze metalicznym, która nada łazience nowoczesnego charakteru.

pralka Samsung WW80R421HFX

  • Electrolux EW8T3372P PerfectCare 800 – nasz ranking pralek do 8 kg zawiera również model ładowany od góry o ładowności 7 kg. Jest bardzo tani w eksploatacji – roczne zużycie prądu to 120 kWh, co daje tylko ok. 66,00 zł rocznie. Dostępne są m.in. programy: bawełna, delikatny, jeans, odzież niemowlęca, outdoor, parowy, syntetyki, szybki 14 min i wełna. Plusem jest możliwość skrócenia czasu prania (Time Manager).
  • LG SteamSpa F2J6TY1W – kolejna pralka o ładowności 8 kg z klasy enegetycznej A+++, której  nie mógł pominąć stworzony przez nas ranking pralek do 8 kg! Model ma ogrom przydatnych opcji – m.in. program antyalergiczny parowy, cichy, delikatny, mało wymagające, mój program, odplamianie, program dziecięcy parowy czy szybki 30 min. Plusy urządzenia to także automatyka prania, 6Motion Direct Drive i połączenie pralki ze smartfonem za pomocą aplikacji Smart ThinQ.
  • Candy GrandoVita GVS 158TWHC3 – model, który z całą pewnością zwróci Twoją uwagę ze względu na absolutnie niską cenę w porównaniu do ilości funkcjonalności. Maksymalny załadunek wynosi 8 kg, maksymalna ilość obrotów 1500 obr./min., a plusem jest bardzo niskie, roczne zużycie prądu wynoszące 118 kWh, co daje około 64,90 zł rocznie. Dostępne są programy bawełna, białe, codzienny, delikatny, higiena, jedwab, kolory, Perfect 20 stopni, pranie wstępne, Smart Touch, 3 programy szybkie (14, 30 i 44 min.) oraz wełna. Udogodnieniem jest także funkcja KG Detector, która dostosowuje zużycie wody, prędkość wirowania i rytm obrotów do rodzaju tkaniny.

pralka Candy GrandoVita GVS 158TWHC3-S

Podsumowując, nasz ranking pralek do 8 kg powinien ułatwić Ci wybór sprzętu. Pamiętaj jednak, że przedstawione w zestawieniu pralki do 8 kg to jedynie część naszego asortymentu. Odwiedź stronę OleOle! a w niej znacznie więcej produktów z tej kategorii. Zapraszamy!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!