Myjki ciśnieniowe – jaką wybrać?

Ewelina

Myjka ciśnieniowa to przydatne urządzenie czyszczące, które sprawdzi się zwłaszcza w przypadku właścicieli pojazdów oraz osób mieszkających w jednorodzinnych domach. Posiada szerokie zastosowanie i pozwala na szybkie oraz znacznie bardziej wygodne sprzątanie dużych powierzchni. Przymierzasz się do jej zakupu i nie wiesz, jaką myjkę ciśnieniową wybrać? Mamy więc dla Ciebie pomocny artykuł, który rozwieje Twoje wątpliwości! Zapoznaj się z nim koniecznie i dowiedz, czym charakteryzuje się urządzenie, które parametry mają znaczenie przy wyborze oraz na jakie modele warto szczególnie zwrócić uwagę!

Wybór myjki ciśnieniowej – dlaczego warto?

Każdy, kto choć raz miał do czynienia ze sprzątaniem większych powierzchni wie, jak czasochłonne i męczące może to być zadanie – zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z wyjątkowo uporczywymi zabrudzeniami. Właśnie w takich sytuacjach nieocenioną pomocą okazują się być myjki ciśnieniowe. To rodzaj małego AGD, który swoje zastosowanie znajdzie zarówno przy sprzątaniu wielkich magazynów, hal, powierzchni biurowych, ale także i przy dbaniu o czystość elewacji, kostki brukowej, przydomowego podjazdu, ogrodzenia czy garażu. Z tych wielozadaniowych urządzeń od lat ochoczo korzystają także kierowcy dwu- i jednośladów. W rzeczy samej – myjka ciśnieniowa to bardzo uniwersalny sprzęt czyszczący, dzięki któremu mało lubiane sprzątanie staje się znacznie bardziej znośne i po prostu zabiera mniej czasu. 

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Zastanawiasz się, jak działa myjka ciśnieniowa? Jak sama nazwa wskazuje, sekretem efektywnej pracy urządzenia jest generowanie natrysku wody pod bardzo wysokim ciśnieniem, co umożliwia usunięcie brudu nawet z bardziej wymagających powierzchni. Optymalną wartością dla szerszego zastosowania jest przeważnie 100 – 150 barów. Za dużą siłę natrysku odpowiedzialna jest specjalna pompa, wykonana z aluminiowego, mosiężnego lub kompozytowego materiału. Woda doprowadzana jest do przy pomocy węża i może być pobierana z różnych źródeł – wprost z sieci wodociągowej lub ze zbiornika – basenu, stawu, oczka wodnego, a nawet beczki z deszczówką. Aby myjka ciśnieniowa mogła działać, potrzebna jest jednak nie tylko woda, ale oczywiście również źródło energii zasilającej. Ta może być dostarczana wprost z gniazdka elektrycznego, pobierana z akumulatora lub silnika z olejem napędowym lub benzyną. 

Myjki ciśnieniowe – jaką wybrać?

Powyższe atuty przekonały Cię do zakupu, lecz teraz w Twojej głowie pojawiło się pytanie, jaką myjkę ciśnieniową wybrać? Musisz zatem widzieć, że podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej może wcale nie być takie proste. Jak to zwykle bywa w przypadku sprzętów AGD, myjki ciśnieniowe dostępne są w wielu różnych wariantach. Oczywiście jest to olbrzymią zaletą, jednak stwarza też wiele wątpliwości. Który model będzie najlepszy właśnie dla Ciebie? Poniżej znajdziesz kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci w wyborze!

 • Przeznaczenie – punktem wyjścia w wyborze odpowiedniego urządzenia, powinno być określenie jego przeznaczenia. Chociaż z reguły myjki mogą być wszechstronnie wykorzystywane, tak warto postawić na model, który będzie stworzony do czyszczenia powierzchni, na których szczególnie Ci zależy – kostki brukowej, płyt tarasowych, okien, elewacji, pojazdów, rowerów, narzędzi, schodów, ścieżek ogrodowych i wielu innych.
 • Ciśnienie – im wyższa jego wartość, tym większa siła natrysku wody, co przekłada się na łatwość usuwania zanieczyszczeń. Do twardych podłoży sprawdzą się modele z ciśnieniem powyżej 150 barów, z kolei do mycia pojazdów, szyb i innych mogących ulec uszkodzeniu powierzchni – te w granicach 100 – 149 barów.
 • Wydajność tłoczenia – chociaż wartość ciśnienia wody jest istotna, tak nie można zapominać o wydajności tłoczenia. Zastanawiając się, jaką myjkę ciśnieniową wybrać, nie zapomnij zatem o zwróceniu uwagi na ten parametr – przełoży się on bowiem na efektywność pracy urządzenia. 
 • Temperatura – niektóre myjki ciśnieniowe posiadają opcję generowania natrysku wody w podwyższonej temperaturze, co sprzyja usuwaniu najbardziej uporczywych zabrudzeń. Oczywiście im wyższa, tym szybciej będą one domywane. W sprzedaży znajdziesz najczęściej modele z zakresem regulacji od 40 – 60 stopni.  
 • Wyposażenie – wybierając najlepszy dla siebie sprzęt, sprawdź, jakie wyposażenie posiada upatrzony przez Ciebie model. To właśnie ono zadecyduje w dużej mierze o tym, jak będziesz mógł wykorzystać sprzęt. Na użytek domowy przyda się dysza rotacyjna, z kolei przy myciu pojazdu niezbędna okaże się lanca pionowa i spryskująca, a także szczota z miękkim włosiem. Chcesz, by urządzenie dawało Ci możliwość wykorzystania detergentu? Zwróć zatem uwagę, czy posiada wbudowany pojemnik na środek czyszczący. 
 • Inne kwestie – aby wybór myjki ciśnieniowej przyniósł maksymalną satysfakcję, zwróć uwagę na konstrukcję. Ważne, by sprzęt był ergonomiczny - posiadał wąż o odpowiedniej długości z możliwością nawijania na bęben. Przydać mogą się również kółka, dzięki którym łatwo przemieścisz się z urządzeniem w inne miejsce. Sprawdź również, jakie funkcje dodatkowe posiada sprzęt. 

Myjki ciśnieniowe – jaką wybrać? Polecane modele

 • Karcher K3 – myjka ciśnieniowa znanej i renomowanej firmy Karcher, która sprawdzi się doskonale do prac przydomowych. Generuje natrysk wody pod ciśnieniem 120 barów, dzięki czemu sprawdzi się doskonale do mycia ogrodzenia, szyb, patio, a nawet samochodu. Wyróżnia się bardzo dobrą wydajnością wynoszącą 380 litrów/h. Dużym atutem jest załączony w wyposażeniu adapter do węża ogrodowego, dysza rotacyjna, a także zbiornik na detergent, dzięki któremu możesz sobie poradzić nawet z trudniejszymi zabrudzeniami. Szukasz mocniejszego sprzętu? Sprawdź więc inne propozycje z oferty producenta – np. kompaktowy Karcher K 7 Full Control Plus.

myjka ciśnieniowa Karcher K3

 • Bosch Professional GHP 5-65 Xposzukujesz urządzenia do zadań specjalnych i zastanawiasz się, jaką myjkę ciśnieniową wybrać? Twoje oczekiwania może spełnić ten model! Posiada w zasadzie wszystko, czego oczekuje się od profesjonalnego sprzętu – bardzo dobrą wydajność (aż 520 litrów/h!), wysokie ciśnienie (160 barów) oraz niezbędne funkcjonalności. Dużym atutem jest możliwość podgrzania temperatury wody do 50 stopni oraz bardzo długi, 10 metrowy wąż, co zapewnia wygodę podczas pracy. Do domowego użytku sprawdzi się z kolei doskonale myjka Bosch UniversalAquatak 135.

myjka ciśnieniowa Bosch Professional GHP 5-65 X

 • Nilfisk C135.1-8 EU 128471160wszechstronna myjka ciśnieniowa, z pomocą której umyjesz samochód, rower, narzędzia w garażu, zabrudzoną elewację czy altanę w swoim ogrodzie! Wysoka wydajność tłoczenia na poziomie 520 litrów/h oraz ciśnienie 135 barów sprawiają, że szybko umyjesz nawet większe powierzchnie. Wodę możesz podgrzać do 40 stopni, a dodatkowo rozmieszać ją z wybranym detergentem, dzięki czemu bez trudu usuniesz nawet najbardziej uporczywy brud, który już od dłuższego czasu zalega na powierzchniach. W zestawie znajdziesz wszystkie niezbędne do pracy akcesoria – m.in. dyszę tornado i wysokociśnieniową, lancę oraz pistolet spryskujący.

myjka ciśnieniowa Nilfisk C135.1-8 EU 128471160

 • Lavor Ninja Extra 145 WPS 8.092.0086Czależy Ci na kupnie łatwego w obsłudze sprzętu? Rozważ zatem wybór myjki ciśnieniowej Lavor! Urządzenie wyróżnia się przede wszystkim specjalnie zaprogramowanymi trybami mycia WPS, które zoptymalizowane są pod kątem konkretnego zadania. Chcesz odświeżyć ogrodowe parasole, meble, rowery czy drewniane podłogi? Wybierz program SOFT. W usuwaniu zabrudzeń z pojazdów czy tynkowanych ścian sprawdzi się tryb MEDIUM, z kolei w eliminacji zanieczyszczeń z twardych powierzchni, betonu, metalowych bram czy balustrad – program HARD. Podobnie, jak inne myjki ciśnieniowe, model odznacza się wysoką wydajnością tłoczenia (420 litrów/h) i posiada pojemnik na detergent. Woda wyrzucana jest natomiast pod ciśnieniem 145 barów przy pomocy aluminiowej pompy. 

myjka ciśnieniowa Lavor Ninja Extra 145 WPS 8.092.0086C

 

Mamy nadzieję, że nasz poradnik okazał się pomocny – rozwiał nieco Twoje wątpliwości, dzięki czemu już wiesz, jaka myjkę ciśnieniową wybrać. Pamiętaj, że zaprezentowane wyżej produkty stanowią jedynie namiastkę pełnej oferty OleOle!. Jeśli nie widzisz tutaj rozwiązania, które w pełni odpowiada na Twoje oczekiwania, już teraz zajrzyj do naszego sklepu online. Czekają tam na Ciebie liczne myjki ciśnieniowe w różnych odsłonach i zakresie cenowym – z pewnością znajdziesz wśród nich model odpowiadający na Twoje potrzeby!

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!