Kuchenki mikrofalowe bez obracającego się talerza

Paweł

Kuchenki mikrofalowe obecnie goszczą w wielu domach. Ich zakup nie jest dużą inwestycją, a może znacząco poprawić komfort domowników. Z łatwością odgrzejesz tam potrawy, ale też je przyrządzisz, bowiem nowoczesne urządzenia posiadają funkcję grilla, gotowania, a nawet gotowania na parze. Na rynku coraz częściej pojawiają się kuchenki mikrofalowe bez obracającego się talerza. Jak działają? I czy warto je kupić? Rozwiewamy wątpliwości!

Kuchenka mikrofalowa bez obracającego się talerza – jak działa?

Kuchenki mikrofalowe bez obracającego się talerza rozpraszają fale wewnątrz urządzenia w równomierny sposób. W ten sposób potrawa jest dokładnie podgrzewana z każdej strony. Takie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze i bardziej praktyczne. Można wówczas wykorzystać całą przestrzeń we wnętrzu mikrofalówki, która nie jest ograniczona przez wielkość talerza obrotowego. Dzięki temu bez problemu zmieścisz tam dowolny pojemnik czy naczynie o nieregularnych kształtach, bez obawy, że będzie się on nieprawidłowo obracał lub że potrawa nie podgrzeje się równomiernie. Powierzchnia bez talerza obrotowego sprawia również, że taką kuchenkę o wiele łatwiej się czyści i pielęgnuje.   

Jaką kuchenkę bez obracającego się talerza wybrać? 

Brak talerza obrotowego nie sprawia, że wybór urządzenia powinien podlegać innym zasodom niż w przypadku tradycyjnych wariantów. Parametry, na które warto zwrócić uwagę to przede wszystkim: 

  • moc – to najważniejsza informacja o mikrofalówce, mówiąca o jej wydajności oraz temperaturze, jaką jest w stanie wygenerować. Dobre modele mikrofalówek charakteryzują się mocą na poziomie od 800-1000 W;
  • sposób sterowania – najwygodniejsze w obsłudze modele posiadają panel elektroniczny, który umożliwia szybkie wybranie programu, moc i czas grzania;
  • pojemność – w przypadku kuchenek bez obracającego się talerza, pojemność jest większa, ponieważ przestrzeń wewnątrz nie jest niczym ograniczona. W asortymencie znajdziesz modele większe i mniejsze – zazwyczaj wynoszące od 17 do 40 litrów;
  • jakość wykonania – warto zwrócić uwagę na wykonanie wnętrza. Najtańsze są modele emaliowane, które łatwo się czyści, ale też szybko ulegają zarysowaniom. O wiele większą wytrzymałością wyróżniają się stal nierdzewna oraz pokrycie ceramiczne, jednak ich cena jest wyższa;
  • funkcje – tak jak tradycyjne modele, kuchenki mikrofalowe bez obracającego się talerza również oferują wiele funkcji i opcji dodatkowych, np. ochronę przed dziećmi, program rozmrażający, opcję grillowania czy gotowania na parze. 

Wybór kuchenki bez obracającego się talerza – nasze typy 

  • Sharp R760S – to kuchenka mikrofalowa bez obracającego się talerza, która posiada moc o wartości 900 W, dzięki czemu w krótkim czasie podgrzewa potrawy i płyny. Szybsza praca sprzętu, to również mniejsze zużycie energii. Co więcej, w kuchence Sharp R7G0S zastosowano grill kwarcowy, który charakteryzuje się dużą oszczędnością energii i wysoką skutecznością. Lampy kwarcowe w krótkim czasie przyrumieniają jedzenie, jednocześnie zużywając niewielką ilość prądu.

kuchenka mikrofalowa Sharp R760S

  • Sharp R760SLM – równomierne rozprowadzanie fal w kuchence Sharp zapewnia idealnie podgrzane danie. Fale dokładnie rozprzestrzeniają się po wnętrzu, podgrzewając potrawy szybko i z każdej strony. W przypadku tego modelu możesz wybrać jeden z pięciu oferowanych poziomów mocy i łatwo dostosować odpowiedni parametr do konkretnej potrawy. W ten sposób przygotujesz doskonale podgrzaną potrawę. 

kuchenka mikrofalowa Sharp R760SLM

  • Whirlpool MWF201B – to wariant kuchenki mikrofalowej bez obracającego się talerza, posiadający 20 litrów pojemności oraz moc na poziomie 800 W. Dodatkowo ma on funkcję rozmrażania czasowego, które skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii. Co więcej, kuchenka Whirlpool utrzymuje także ciepło potrawy o wiele dłużej niż inne urządzenia tego typu, więc, jeśli np. czekasz z obiadem na pozostałych domowników, nie musisz się obawiać, że danie ostygnie. Wybór kuchenki bez obracającego się talerza sprawi więc, że zyskasz duży komfort przy odgrzewaniu i przyrządzaniu posiłków.

kuchenka mikrofalowa Whirlpool MWF201B

  • Whirlpool MWF426SL – to 25 litrowy model mikrofalówki o mocy 800 W. Oprócz standardowych funkcji posiada on dodatkowe zabezpieczenie przed dziećmi – np. by nie zmieniły ustawień. Jak wiadomo, dzieciaki uwielbiają przyglądać się pracującym sprzętom, a jeszcze bardziej majstrować w ich ustawieniach. Wśród atutów tej kuchenki mikrofalowej bez obracającego się talerza znajdują się również dodatkowe funkcje – np. opiekania na chrupko, podgrzewania czy rozmrażania.

kuchenka mikrofalowa Whirlpool MWF426SL

  • Whirlpool MWF421BL – w przypadku tego modelu mamy do czynienia ze sprzętem o mocy mikrofal na poziomie 800 W, pojemnością aż 25 litrów, grillem o mocy 1000 W oraz funkcją automatycznego czyszczenia. Dodatkowo prosty w obsłudze panel sterowania gwarantuje szybką i sprawną regulację mocy oraz wybór programu. Możesz tutaj wybrać jeden z 7 programów automatycznych, grillować za pomocą grilla kwarcowego czy gotować swoje ulubione potrawy!

kuchenka mikrofalowa Whirlpool MWF421BL

Podsumowując, mikrofalówki bez obracającego się talerza to praktyczne rozwiązanie, które  umożliwia eliminację wszystkich problemów typowych dla modeli tradycyjnych (np. nierównomierne grzanie czy blokowanie talerza przez niewymiarowe naczynie). W przypadku kuchenki mikrofalowej bez talerza zyskasz pewność, że Twoje dania zawsze będą miały pożądaną temperaturę. W sklepie online OleOle! znajdziesz wiele propozycji urządzeń, które z łatwością dostosujesz do swoich potrzeb. Udanych zakupów! 


Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!