Jakie słuchawki kupić do gry w CS:GO?

Robert

W grach online oprócz refleksu i indywidualnych umiejętności gracza bardzo ważny jest też wykorzystywany sprzęt. Ogromny wpływ na przebieg rozgrywki ma nie tylko to, co się widzi, ale również to, co się słyszy. Jest to szczególnie istotne w przypadku gier typu FPS shooter. Pozycję wroga często zdradzają jego kroki lub wystrzały. Zawodnik musi też na bieżąco komunikować się ze swoją drużyną. Jaki sprzęt najlepiej sprawdza się w takich sytuacjach? Podpowiadamy jakie słuchawki kupić do gry w CS:GO – jednej z najpopularniejszych gier FPS!

Jakie słuchawki kupić do gry w CS:GO?

Gra Counter Strike: Global Offensive istnieje już od 2012 roku i od tamtego czasu cieszy się ogromną popularnością. Jest zdecydowanie jedną z najlepszych gier typu online FPS shooter (strzelanka z perspektywy pierwszej osoby). Celem rozgrywki jest m.in. wyeliminowanie wszystkich przeciwników z wrogiej drużyny lub zajęcie określonego terenu.

Gracze CS:GO muszą wyróżniać się świetnym refleksem, dokładnością, a także zdolnościami taktycznymi. Ponieważ jest to gra zespołowa, niezwykle ważna jest komunikacja z członkami drużyny. Z tego względu gracze często zastanawiają się, jakie słuchawki kupić do gry w CS:GO. Odpowiedni model musi zapewniać nie tylko świetny dźwięk, ale powinien też posiadać dobry mikrofon. Które cechy sprzętu świadczą o tym, że dany produkt będzie dobrze się sprawdzał podczas rozgrywki?

Słuchawki do gry CS:GO – najważniejsze parametry

W słuchawkach zdecydowanie najważniejsza jest jakość dźwięku. Nowoczesne modele pozwalają nie tylko usłyszeć zbliżającego się wroga, ale też pomagają precyzyjnie ocenić, gdzie się znajduje. Jest to niezwykle przydatne w rozgrywce, a dodatkowo sprawia, że gra jest bardziej realistyczna i immersyjna.

Słuchawki do gry CS:GO powinny mieć przede wszystkim wysokie pasmo przewodzenia. Parametr ten określa obsługiwane częstotliwości. Im szerszy zakres herców, tym sprzęt będzie bardziej realistycznie oddawał dźwięki. Modele z przedziałami większymi niż 20Hz-20kHz (dolna granica powinna być jak najniższa, a górna – jak najwyższa) dają zadowalające efekty. Bardzo ważna jest też czułość sprzętu, opisywana za pomocą decybeli. W najlepszych modelach jest większa niż 80dB, jak np. w modelu Genesis H59 (aż 107dB!).

słuchawki z mikrofonem Genesis H59

W słuchawkach do gry CS:GO bardzo ważne są też takie cechy, jak np. średnica membrany (>50mm), impedancja (wartość rezystancji dla prądu przemiennego – im więcej Ω, tym lepiej) czy moc słuchawek (najlepiej by miały ok 100-120mW). Wiele osób twierdzi jednak, że różnice na tym poziomie są zauważalne jedynie przez specjalistów i audiofilów.

Oczywiście słuchawki do gry Counter-Strike: Global Offensive muszą posiadać też odpowiednio czuły mikrofon. Parametrem pozwalającym to ocenić jest również pasmo częstotliwości (przynajmniej 100Hz-20kHz). Ważna jest także redukcja zakłóceń. Świetnie sprawdzają się modele z gąbeczką. 

W najlepszych słuchawkach mikrofon bierze też udział w aktywnej redukcji zakłóceń – rejestruje hałas z otoczenia i przekazuje informacje procesora. Ten następnie wytwarza przeciwfalę, która niweluje niepożądane dźwięki z zewnątrz. Bardzo dobry mikrofon ma np. model Logitech G Pro.

słuchawki z mikrofonem Logitech G Pro

Wybór słuchawek CS:GO – na co zwrócić uwagę?

Nawet najczulsze słuchawki nie będą się sprawdzać, jeśli są niewygodne w użytkowaniu. Wiele osób decyduje się na modele bezprzewodowe, ponieważ brak kabla wydaje się komfortową cechą. Nie jest to jednak dobre podejście – taki sprzęt miewa opóźnienia w przekazywaniu dźwięku, co może być kłopotliwe podczas rozgrywki. Najlepiej jest wybierać modele z kablem, który jest giętki i długi (może mieć aż 3 m!). 

Wybór słuchawek CS:GO powinien być zależny również od kształtu opaski oraz rodzaju poduszek. Kwestia ta jest bardzo indywidualna, ale da się zauważyć kilka zależności. Modele ze skórzanym wykończeniem lepiej wytłumiają otoczenie, ale mogą się nieprzyjemnie przyklejać (szczególnie latem). Z tego względu popularniejsze są warianty z materiałowymi poduszkami, jak np. Creative Sound Blaster Blaze. Najważniejsza jest jednak ich wielkość i miękkość. Słuchawki do gry CS:GO powinny obejmować całe uszy, by chronić je przed uciskiem.

słuchawki z mikrofonem Creative Sound Blaster Blaze

Bardzo popularne są też modele z dodatkową poduszeczką na opasce, które nie powodują nieprzyjemnego nacisku na głowę. Ważną cechą jest także waga sprzętu. Lżejsze słuchawki są komfortowe nawet podczas wielogodzinnych sesji. Niezwykle wygodny jest np. model SteelSeries Arctis 1, ważący jedynie 289g.

Niezwykle przydatnym dodatkiem jest nowoczesna funkcja dźwięku przestrzennego, określana jako Surround 7.1. Właściwość ta pozwala lepiej ocenić kierunek, z którego dochodzi dany dźwięk. Słuchawki do gry CS:GO koniecznie powinny mieć ten atrybut – jeszcze dokładniej słyszy się, z której strony nadchodzą przeciwnicy lub gdzie padły strzały. Funkcję tą można znaleźć m.in. w modelu Corsair HS45 Carbon Surround 7.1.

słuchawki z mikrofonem Corsair HS45 Carbon Surround 7.1 CA-9011220-EU

Najlepsze słuchawki dla graczy Counter-Strike: Global Offensive

Profesjonalny sprzęt może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Nie trzeba jednak aż tyle wydawać na to, by móc w pełni cieszyć się grą oraz rozwijać swoje umiejętności. Najlepsze słuchawki dla graczy Counter-Strike: Global Offensive wykorzystywane przez profesjonalnych zawodników mogą z powodzeniem zamknąć się w przedziale do 300 zł! Niezwykle popularnym modelem o świetnych parametrach jest m.in. HyperX Cloud Alpha HX-HSCA-GD/NAP. Doskonale wypadają w zestawieniu cena-jakość.

słuchawki z mikrofonem HyperX Cloud Alpha HX-HSCA-GD/NAP

W ofercie OleOle! można znaleźć szeroki wybór słuchawek CS:GO. Z powodzeniem da się dobrać sprzęt, który spełni oczekiwania zarówno niedzielnych amatorów strzelanek, jak i osób walczących o najwyższą rangę. Proponujemy nie tylko funkcjonalne i wygodne akcesoria, ale też modele o najciekawszym designie (w tym limitowane serie, np. z gry Cyberpunk 2070).

Mamy nadzieję, że te kilka porad pomoże Ci wybrać słuchawki do gry Counter-Strike: Global Offensive. Warto zainwestować w taki sprzęt, ponieważ przyda się nie tylko do gier, ale też oglądania filmów, słuchania muzyki, a także pracy zdalnej! Sprawdź ofertę OleOle!, by znaleźć idealny model dla siebie!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!