Jaki wideorejestrator wybrać? Ranking kamer samochodowych

Adam

Kamery samochodowe to urządzenia, które zyskując coraz większą popularność wśród kierowców. To właśnie dzięki nim bardzo często możliwe jest ustalenie przebiegu wypadku czy stłuczki lub znalezienie kierowcy, który uciekł z miejsca zdarzenia. Jaki wideorejestrator wybrać? Przeczytaj i sprawdź ranking kamer samochodowych.

Kamery samochodowe – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Kamerka samochodowa to urządzenie, które występuje w wielu wariantach i cenach, które wahają się od 60 zł do 1200 zł. Aby wybrać jak najlepszy sprzęt, trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów takich jak:

  • Zapisywanie i pamięć – rejestratory jazdy mogą mieć pamięć wbudowaną lub zewnętrzną w postaci karty. W obu przypadkach ważna jest jej pojemność. Jeśli chodzi o zapisywanie nagrań, to w nowszych modelach znajdziemy opcję zapisu w pętli, co oznacza, że starsze filmy będą zastępowane nowymi. Inną możliwością jest standardowy zapis, przy którym należy pamiętać o systematycznym zgrywaniu filmów i ich kasowaniu.
  • Kąt widzenia – podobnie jak w aparacie fotograficznym im szerszy będzie kąt widzenia, tym więcej szczegółów uchwyci nasza kamera. Jest to ważne, ponieważ czasami kilka milimetrów lub centymetrów różnicy może spowodować, że nie zostanie uchwycone całe zdarzenie, w tym jego kluczowy moment.
  • Rozdzielczość – ten parametr również ma wielkie znaczenie podczas ustalanie przyczyny lub winnego wypadku czy stłuczki. Minimum, jakie musi mieć nasz wideorejestrator samochodowy to rozdzielczość HD. Nie warto w tej kwestii oszczędzać, ponieważ tańsze urządzenia mogą posiadać słabej jakości obiektyw, co może skutkować tym, że nie na nagraniach nie będą widoczne tak ważne elementy, jak numery rejestracyjne lub znaki drogowe. 

Jaki wideorejestrator wybrać? Poznaj nasz ranking kamer samochodowych

  • Xiaoyi Yi Dash Camera (szary) – ta kamerka samochodowa otwiera nasz ranking kamer samochodowych nie bez powodu! To wysoka jakość i wiele ciekawych funkcji w atrakcyjnej cenie. Wyposażona jest w ultrapanoramiczny kąt widzenia 165 stopni oraz wysoką rozdzielczość obrazu, dzięki której skutecznie wyeliminowany jest efekt martwego pola. Dzięki temu urządzeniu możesz uchwycić na nagraniu aż trzy pasy ruchu. Dodatkowo posiada szklany obiektyw odporny na działanie wysokich temperatura, a także zmniejszający odblaski. Z kolei dzięki trybowi nocnemu i przysłonie F1.8 będziesz w stanie uchwycić każdy szczegół nawet po zmroku. Ponadto ten wideorejestrator samochodowy posiada czujnik, który w razie stłuczki będzie chronił nagranie przed nadpisaniem. 

rejestrator jazdy Xiaoyi Yi Dash Camera (szary)

  • Xblitz Z9 – ten wideorejestraor do samochodu to kompaktowe urządzenie, które nie tylko zapewni Ci dowody w razie zdarzenia drogowego, lecz również stanie się elementem ozdobnym każdego samochodu. Nie mogło go zabraknąć w naszym rankingu kamer samochodowych 2019! Swój niepowtarzalny design zawdzięcza metalowej, polerowanej obudowie w opływowym kształcie, która oprócz tego, że świetnie się prezentuje, jest również bardzo trwała. Kamera ta daje możliwość nagrywania w standardzie Full HD, a w połączeniu z funkcją WDR, nagra każdy detal nawet  w niedoświetlonej scenerii. Ponadto posiada tryb parkingowy, który dzięki czujnikowi, uruchomi automatyczne nagrywanie w momencie wykrycia ruchu. Teraz Twój samochód będzie bezpieczny nawet wtedy, kiedy Ciebie nie będzie w pobliżu!

rejestrator jazdy Xblitz Z9

  • SmartGPS DVR-201 – ten model kamerki do samochodu to intuicyjne urządzenie z wyświetlaczem 2.4 cala, który pozwoli Ci na natychmiastowe obejrzenie nagrania. Każde z nich nagrywane jest w pętli, a także zawiera dodatkowo informację o dacie i czasie zdarzenia. Podłączane jest do zapalniczki samochodowej, dzięki czemu uruchamia się automatycznie po odpaleniu silnika. Dodatkowo posiada kabel USB, który umożliwia połączenie urządzenia z komputerem i zgranie wszystkich plików. Kamerka ta posiada również przyssawkę do szyby, przez co jest wygodna i prosta w montażu. 

rejestrator jazdy SmartGPS DVR-201

  • Navitel R600 QUAD QHD – w rankingu wideorejestratorów samochodowych nie mogło zabraknąć urządzenia, które daje użytkownikowi możliwość wybrania jednego z trzech trybów nagrywania, wśród których znajdziemy opcje takie jak 1440p/30 kl./s, 1080p/60 kl./s oraz 720p/120 kl./s. Co więcej, kamerka ta została wyposażona w dwie bateria, dzięki którym masz możliwość nagrywania nawet po odcięciu zasilania. Ponadto można w niej umieścić kartę microSD o pojemności 256 GB. Producent do zestawu dołącza również uchwyt i płytkę mocującą, ściereczkę z mikrofibry oraz ładowarkę samochodową.

rejestrator jazdy Navitel R600 QUAD QHD

  • Mio MIVUE 798 GPS WIFI – ten model kamerki samochodowej to najwyższa jakość i zaawansowana technologia. Urządzenie to posiada sensor STARVIS CMOS, który zapewnia doskonały kontrast oraz wyraziste kolory, dzięki czemu każdy szczegół nagrania będzie zawsze widoczny. Dodatkowo posiada rzadko spotykane w innych wideorejestratorach samochodowych moduł Wi-Fi oraz GPS. Pierwszy z nich pozwala na tworzenie kopii zapasowych filmów na smartfonie oraz udostępnianie ich dzięki aplikacji MiVuePro. Z kolei moduł GPS pozwala na zapisywanie takich informacji jak prędkość Twojego samochodu czy lokalizację. Co więcej, urządzenie to powiadomi Cię także o fotoradarach oraz ostrzeże przed opuszczeniem pasa ruchu czy możliwością kolizji z autem poprzedzającym. 

rejestrator jazdy Mio MIVUE 798 GPS WIFI

  •  Tracer MobiMirror FHD – czy wiesz, że kamery samochodowe mogą wyświetlać obraz również na lusterku wstecznym? Ten model jest tego najlepszym przykładem! Wystarczy, że zamontujesz nakładkę pod lusterko, a będziesz mógł obserwować i nagrywać zarówno to, co dzieje się przed jak i za Twoim pojazdem. Druga opcja przyda się w szczególności podczas parkowania w ciasnych przestrzeniach. Dodatkowo posiada ona wbudowany mikrofon z redukcją szumów  utrwalający dźwięki dochodzące do wnętrza samochodu. 

rejestrator jazdy Tracer MobiMirror FHD

Mamy nadzieję, że powyższy ranking oraz wskazówki sprawiły, że wiesz już, jaki wideorejestrator wybrać do swojego samochodu. Pamiętaj, że urządzenie to może być przydatne podczas stłuczki czy wypadku, którego byłeś uczestnikiem lub świadkiem. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą kamer samochodowych, dostępną w sklepie online OleOle!. Tam znajdziesz znacznie więcej produktów niż w powyższym rankingu kamer samochodowych. Życzymy udanych zakupów i szerokiej drogi!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!