Jaki komputer dla grafika kupić?

Renata

Atrybutem grafika bezsprzecznie jest dobry sprzęt, w którym może wykonywać swoje projekty. Jeśli właśnie poszukujesz dobrego urządzenia, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego, jaki komputer dla grafika kupić, na które parametry zwrócić szczególną uwagę i znajdziesz rekomendowane dla grafików urządzenia.

Komputery dla grafików – dlaczego jego odpowiedni wybór jest tak ważny?

Komputer dla grafika - jaki kupić to częsta wątpliwość wśród osób, które zajmują się obsługą programów graficznych. Nie trzeba mieć wykształcenia grafika, by takiego sprzętu potrzebować – przyda się on bowiem każdemu, kto tworzy grafiki i animacje, obrabia fotografie, korzysta z programów projektanckich czy jest w trakcie studiów związanych z taką działalnością. Dlaczego? Otóż komputery dla grafików to urządzenia niezwykle wydajne, które świetnie poradzą sobie z obsługą zaawansowanych programów i aplikacji, ale też posiadają doskonałe parametry.

Tylko naprawdę dobra karta graficzna, wydajny procesor, szybki i pojemny dysk twardy oraz efektywny system chłodzenia. Ogromną przewagą komputerów PC nad laptopami jest możliwość komponowania sprzętu wedle zapotrzebowania. Komputery dla grafików najczęściej więc są dopasowywane pod indywidualne potrzeby użytkownika. Jeśli zatem zastanawiasz się, jaki sprzęt wybrać, poniżej prezentujemy kwestie, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. Dzięki temu zyskasz wydajne urządzenie, które poradzi sobie z wszelkimi zadaniami, a praca na nim będzie przyjemnością.

Jaki komputer dla grafika kupić?

Zakup komputera dla grafika to nie lada wyzwanie. Nie wystarczy bowiem standardowy sprzęt, dedykowany przeciętnemu Kowalskiemu. Potrzebne są potężne podzespoły, które podołają w obsłudze programów, zapewnią optymalną kolorystykę, a przede wszystkim będą działać szybko, sprawnie i płynnie. Wybór komputera dla grafika to dość trudne zadanie, ale poniższe wskazówki odnośnie wyboru podzespołów powinny Ci je ułatwić!

  • Procesor – serce każdego komputera, odpowiedzialne za obsługę wszelkich zadań obliczeniowych. Od mocy procesora zależy tempo i płynność wykonywanych czynności związanych z edycją grafiki i konwersją plików. Dobry procesor daje więc nam oszczędność czasu, ale też komfort pracy. Przy zakupie polecamy zwrócić uwagę na liczbę rdzeni i wątków. W przypadku komputera dla grafika najlepiej, by urządzenie wyróżniała wielozadaniowość, dlatego szczególnie polecamy układy czterordzeniowe i ośmiordzeniowe oraz oczywiście jeszcze lepsze. 
  • Karta graficzna – bezsprzecznie, kiedy rozważamy, jaki komputer dla grafika kupić, pod uwagę trzeba wziąć dobrą, mocną i wydajną kartę graficzną. Odpowiada ona bowiem za obsługę wszelkich czynności związanych z modelowaniem CD, cieniowaniem tekstur czy daj opcję podłączenia więcej niż jednego monitora. Modele dostosowane do pracy w programach graficznych posiadają odpowiednią moc obliczeniową i spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Warto sprawdzić specjalną technologię opracowaną przez firmę nVidia – gwarantuje ona radykalny wzrost wydajności obliczeń, ponieważ wykorzystuje moc układów GPU. Oznacza to, że dotychczasowe zadania CPU przejmuje GPU i wykonuje je znacznie szybciej. Jeśli samodzielnie kompletujesz swoją skrzynkę i nie masz ograniczeń budżetowych, polecamy sprawdzić kartę graficzną Gigabyte AORUS GeForce RTX 2080 Ti XTREME WATERFORCE 11G.

karta graficzna Gigabyte AORUS GeForce RTX 2080 Ti XTREME WATERFORCE 11G

  • Dysk twardy – odpowiada on za szybkości realizowania wielu zadań, związanych między innymi z kompresją plików czy ich przenoszeniem. Polecamy więc zwrócić uwagę na jak największą pojemność – najlepiej sprawdzą się modele talerzowe HDD o pojemności 4TB. Drugim aspektem jest maksymalna szybkość działania i pod tym względem lepiej zdecydować się na dyski półprzewodnikowe (SSD). Są one znacznie szybsze i gwarantują także wyższy poziom ochrony danych. Jak to pogodzić? Można wybrać opcję pośrednią – wybrać komputer dla grafika z dyskiem HDD to magazynowania dużych plików oraz szybki dysk SSD o mniejszej pojemności, na którym znajdzie się system operacyjny i najważniejsze programy. 
  • Pamięć RAM  - wpływa ona na szybkość działania systemu, ale też programów. Dobrze więc, by pamięć była duża, ale też o wysokiej częstotliwości taktowania – sprawdzi się więc świetnie 16 GB RAM typu DDR4 o częstotliwości taktowania na poziomie 2400 MHz lub wyższym – np. Kingston Predator DDR4 16GB (2 x 8GB) 3333 CL16.

pamięć RAM Kingston Predator DDR4 16GB (2 x 8GB) 3333 CL16

Najlepsze komputery dla grafików – polecane modele

Nie ma jednoznacznie dobrej odpowiedzi na pytanie, jaki komputer dla grafika kupić. Znajdziemy bowiem zwolenników indywidualnego kompletowania sprzętu, którzy sobie dopasują poszczególne podzespoły do potrzeb i preferencji, ale też tych, którzy po prostu chcą kupić najlepsze komputery dla grafików – skompletowane i pełne. Poniżej prezentujemy kilka modeli dla tych drugich, którym być może któryś z modeli przypadnie do gustu!

komputer stacjonarny PC NTT Game W390GI9-P01EU Intel® Core™ i9-9900K 32GB 1TB + 240GB SSD RTX2060 6GB W10

komputer stacjonarny PC NTT Game W310GI7-P24EU Intel® Core™ i7-9700 16GB 1TB + 240GB SSD RTX2060 6GB W10

komputer stacjonarny PC MSI Prestige PE130 9SA-053PL Intel® Core™ i7-9700F 16GB 512GB GTX1650 Win10 Pro

Mamy nadzieję, że nieco rozwialiśmy Twoje wątpliwości i już wiesz, jaki komputer dla grafika kupić. Polecamy zastanowić się, czy chcesz kompletować swój sprzęt czy też wybierzesz gotowy. Przeczytaj dokładnie specyfikację podzespołów i sprawdź ofertę OleOle! – czekają tam rozwiązania na miarę potrzeb każdego grafika!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!