Jaka zmywarka wolnostojąca 60 cm?

Roman

Zmywarki wolnostojące 60 cm to rodzaj urządzeń, który niezwykle chętnie wybierany jest przez osoby urządzające kuchnie w swoich mieszkaniach i domach. Wariant ten jest najczęściej stosowany z uwagi na sporą pojemność, idealną dla średnich i dużych gospodarstw domowych. Jednak jak wybrać zmywarkę wolnostojącą 60 cm? Na jakie cechy i funkcje zwrócić uwagę oraz które modele są szczególnie polecane? Jeśli właśnie się nad tym zastanawiasz – poznaj nasz poradnik!

Zakup zmywarki wolnostojącej 60 cm – wskazówki

Wybór zmywarek wolnostojących 60 cm jest naprawdę spory. Wśród propozycji OleOle! dostępnych jest kilkadziesiąt wariantów, różnych po względem ceny, estetyki i funkcji. W związku z tym, że ten sprzęt AGD nie zostaje poddany zabudowie, ważne jest, by wybrać model spójny z wystrojem kuchni. Możesz więc wybrać kolor czy styl wykończenia wedle swoich potrzeb – np. biały, srebrny czy czarny. 

Wybierając jakikolwiek sprzęt do swojego domu, zawsze miej na uwadze bezpieczeństwo jego użytkowania. Polecane zmywarki 60 cm powinny mieć zabezpieczenie przed zalaniem – wewnętrzne oraz w wężu dopływowym, blokadę dostępu do panelu sterowania czy specjalne uchwyty na szkło (np. kieliszki), co pozwoli uniknąć potłuczenia się naczyń i ewentualnych skaleczeń.

Oczywiście bardzo ważnym elementem, na który musisz zwrócić uwagę dokonując zakupu zmywarki wolnostojącej 60 cm są dostępne w niej funkcje. Programy zmywania przekładają się na wygodę korzystania ze sprzętu, ale też wydajność i oszczędność urządzenia. Wśród rekomendowanych znajdują się takie, jak: automatyka zmywania (dopasowuje zużycie wody i detergentów do ilości załadunku), cichy, ekonomiczny, intensywny, szkło czy szybki. Uruchamiając urządzenie możesz dopasować cykl mycia do potrzeb.

Jaka zmywarka wolnostojąca 60 cm – ranking

Polecane zmywarki 60 cm, oprócz odpowiednich wymiarów muszą mieć też wysoką jakość, szereg dogodnych funkcji, dobrą cenę i oczywiście być niezawodne, o czym najlepiej będą świadczyły opinie użytkowników. W związku z tym, postanowiliśmy ułatwić Ci decyzję, jak wybrać zmywarkę wolnostojącą 60 cm i przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych i rekomendowanych przez zespół OleOle! urządzeń.

Zmywarka Boscha cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników. Może pomieścić 12 kompletów naczyń, pracuje cicho (44 dB), zużywa jedynie 9,5 litra wody w cyklu mycia, a roczne zużycie prądu przez ten model wynosi 258 kWh, co daje ok. 141,90 zł rocznie za rachunki. Rodzaje programów zmywania, które posiada ten sprzęt to automatyczny, cichy, ekonomiczny (eco), garnki, program "godzinny" i szkło. Ponadto ma on szereg innych udogodnień – m.in. automatykę zmywania (AquaSensor), blokadę przed zmianą programu, Extra dry, czyli dokładne wysuszenie, HygienaPlus, Machine Care, możliwość podłączenia do ciepłej wody i inne przydatne opcje, o których przeczytasz w opisie urządzenia. Ta zmywarka wolnostojąca 60 cm jest chwalona za cichą pracę, przemyślany system rozlokowania naczyń oraz fakt, że radzi sobie nawet z zaschniętymi ubrudzeniami.

zmywarka Bosch SMS46GI05E

Jest to spory model pod względem ładowności, który mieści 13 kompletów naczyń. Roczne zużycie prądu wynosi 262 kWh, co przekłada się na opłaty za prąd w wysokości około 144,10 zł rocznie. Zużycie wody w cyklu to 9,5 litra, a poziom generowanego hałasu podczas zmywania 46 dB. Dostępne są rodzaje programów zmywania, takie jak automatyczny, ekonomiczny (eco), garnki, mycie wstępne, program "godzinny" i szkło. Zmywarka Siemens umożliwia opóźnienie rozpoczęcia startu pracy i pozwala na zabudowę pod blatem. Warte uwagi udogodnienia to blokada dostępu do panelu sterowania, Extra Dry – dokładne wysuszenie, silnik bezszczotkowy, sensor załadunku, system ochrony szkła czy technika naprzemiennego mycia. Wśród argumentów przemawiających za zakupem tego urządzenia najczęściej przewijają się opinie, że jest pojemna, dobrze rozplanowana pod względem organizacji układania naczyń i intuicyjnie się ją obsługuje.

zmywarka Siemens SN236I01KE

To model bardzo duży na 14 kompletów, który wyróżnia niezwykle cicha praca na poziomie 43 dB w trakcie mycia. Warte uwagi jest niskie zużycie wody w cyklu – 9,5 litra oraz małe zużycie prądu (265 kWh, co przekłada się na opłaty w wysokości 145,75 zł rocznie), dzięki czemu sprzęt jest przyjazny środowisku. Bezsprzecznie zaskoczą Cię wygodne programy – codzienny, delikatny, ekonomiczny (eco), mycie wstępne, PowerClean, program "Nocny", Steam i szybki. Dzięki temu dopasujesz rodzaj mycia do swoich faktycznych potrzeb. Absolutnym hitem jest funkcja zmywania strefowego Multizone. Umożliwia ona wybranie opcji zmywania tylko w górnym koszu zmywarki (dla lekko bądź średnio brudnych naczyń) albo tylko w dolnym koszu (do zmywania bardzo brudnych naczyń pod większym ciśnieniem wody).

zmywarka Whirlpool WFC 3C23 PF X

To model, który mieści aż 14 kompletów naczyń, ale zużywa zaledwie 11 litrów wody w trakcie cyklu mycia. Co więcej, generuje niski poziom hałasu – 45 dB, co sprawia, że jest jedną z najcichszych zmywarek wolnostojących 60 cm. Dostępne rodzaje programów zmywania to automatyczny, ekonomiczny (eco), intensywny, mycie wstępne oraz szybki program "30 minut". Użytkownik może wybrać, w jaki sposób chce zmywać naczynia – w koszyku czy też za pomocą dedykowanej szuflady na sztućce. Dodatkowe opcje w tym urządzeniu to automatyka zmywania, sensor załadunku i system ochrony szkła. Ten model umożliwia także podłączenie go do podgrzewanej wody za sprawą kolektorów słonecznych lub pompy ciepła, co zwiększy oszczędności w domowym budżecie!

zmywarka Beko DFN16420X

Jak widzisz, wybór zmywarki wolnostojącej 60 cm może być trudny. Mamy jednak nadzieję, że powyższe porady pomogą Ci podjąć właściwą decyzję zakupową. Pamiętaj, by kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami. Poznaj ofertę sklepu online OleOle!, gdzie znajdziesz znacznie więcej modeli, które mogą wpisać się w Twoje oczekiwania. Udanych zakupów!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!