Jaką pralkę kupić?

Franek

Istnieją sprzęty, bez których trudno wyobrazić sobie wyposażenie domu. Jednym z nich jest pralka – urządzenie pozwalające na szybkie, wygodne i dokładne usunięcie zabrudzeń z odzieży. Stoisz przed koniecznością nabycia nowego modelu? Wbrew pozorom, kupno pralki nie jest wcale taką prostą sprawą. Zwłaszcza dziś, kiedy to na rynku mamy dostęp do tak wielu możliwości. Mamy więc dla Ciebie praktyczny poradnik, który pomoże Ci w podjęciu decyzji, jaką pralkę kupić.  Zebraliśmy w nim kluczowe informacje, wskazówki oraz sprawdzone modele, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. 

Pralki i ich rodzaje

Poszukując nowej pralki do swojego domu, z pewnością miałeś już okazję się przekonać, jak obszerna jest aktualna oferta tych sprzętów. Producenci co chwila wychodzą z nowymi modelami – jeszcze bardziej efektywnymi i designerskimi, wyposażonymi w coraz to nowsze technologie i inne udogodnienia. Tak spore zróżnicowanie daje dużą szansę na znalezienie modelu idealnego, ale jednocześnie sprawia, że wybór sprzętu staje się dosyć problematyczny. Jaką pralkę kupić? Które parametry są istotne? Co oznaczają poszczególne technologie? 

Zanim poznasz szczegółowe odpowiedzi na powyższe pytania, warto byś dowiedział się nieco więcej o rodzajach urządzeń, jakie występują dzisiaj na rynku. Sprzęt musi w końcu nie tylko dysponować dobrymi parametrami, ale przede wszystkim znaleźć swoje miejsce w Twoim mieszkaniu. To, jaką pralkę kupić, zależeć będzie przede wszystkim od miejsca umiejscowienia i ilości wolnej przestrzeni.

  • Pralki wolnostojące – to najliczniejsza grupa urządzeń, z jaką możesz się spotkać. To widoczne sprzęty, dostępne w przeróżnych konfiguracjach, sprawdzających się zarówno do większych metraży, jak i mniejszych mieszkań. Z tego też względu dzieli się je na modele standardowe (głębokość od 50 cm do 65 cm), slim (głębokość od 39,9 cm do 49 cm) i super slim (głębokość poniżej 39,9 cm). Rozważając kupno pralki wolnostojącej pamiętaj, żez uwagi na przyłącze wody (zabierające ok. 6 – 8 cm) nie będzie ona stała bezpośrednio przy ścianie.
  • Pralki do zabudowy – są idealnym rozwiązaniem, jeśli obawiasz się, że sprzęt zaburzy zaprojektowaną aranżację w Twojej łazience lub w chwili, gdy pralka będzie umiejscowiona w innym pomieszczeniu w widocznym miejscu (np. kuchni). Na ten rodzaj sprzętu warto jednak decydować się w momencie kompletowania wyposażenia. W przeciwnym razie istnieje ryzyko niedopasowania pralki do mebli, jakie znajdują się już w pomieszczeniu. Warto pamiętać, by nie dobierać modelu na styk, ale zadbać o pozostawienie wolnej przestrzeni, która zapewni należytą cyrkulację powietrza. Warto dodać, że w przypadku modeli do zabudowy, dostępne są wyłącznie pralki ładowane od frontu.
  • Pralki ładowane od frontu – są znacznie węższe niż standardowe pralki ładowane od frontu, ale jednocześnie równie głębokie. Decydując się na zakup pralki tego typu należy pamiętać o konieczności pozostawienia wolnej przestrzeni nad urządzeniem, nad którym nie powinna znajdować się żadna szafka czy inna półka.

Zakup pralki – poznaj dostępne udogodnienia

  • Inteligentna automatyzacja – niektóre pralki posiadają wbudowany czujnik optyczny, który skanuje stopień zabrudzenia, rodzaj wsadu oraz jego ilość, a następnie samodzielnie optymalizuje parametry dla jak najbardziej efektywnego i oszczędnego prania, dopasowując temperaturę, pobór wody oraz ilość cykli płukania.
  • Technologia prania bąbelkowego – zwiększa efektywność działania zaaplikowanego detergentu, poprzez połączenie go z napowietrzoną wodą, tuż przed rozpoczęciem prania. Wytworzona aktywna piana szybko i dogłębnie przenika przez tkaniny i zdecydowanie lepiej usuwa zanieczyszczenia. Co więcej, robi to także w niskich temperaturach – nawet w 15 stopniach. Technologia pozwala nie tylko na osiągnięcie lepszych efektów prania, ale także zmniejszenie zużycia prądu i uniknięcie ryzyka mechacenia się ubrań.
  • Technologia prania parowego – wtłaczana do bębna pralki para rozluźnia strukturę materiału, co zapewnia usunięcie lżejszych zabrudzeń i praktycznie zero zagnieceń. Kluczowym atutem jest jednak możliwość zdezynfekowania ubrań, co sprawdzi się zwłaszcza w przypadku prania ubranek dziecięcych i odzieży osób zmagających się z alergią.
  • Sensor ilości piany – aplikacja zbyt dużej ilości płynu lub proszku sprawia, że na ubraniach mogą pojawić się po wysuszeniu białe plamy, świadczące o niewypłukanym detergencie. Pralki z wbudowanym czujnikiem ilości piany rozwiązują ten problem, usuwając jej nadmiar w trakcie etapu płukania. 
  • Opóźnienie startu prania – programowanie czasowe to opcja pozwalająca na ustawienie preferowanej godziny uruchomienia prania w ciągu dnia bądź godziny, o której ma ono już być gotowe.  
  • Dodawanie odzieży – bardzo przydatne udogodnienia, które sprawdzi się w przypadku zapominalskich osób. Pozwala ono na dołożenie odzieży do wsadu już po rozpoczęciu cyklu prania. 
  • Blokada przed dziećmi – coraz częściej występująca opcja, niezbędna wszędzie tam, gdzie pojawia się ryzyko otworzenia przez dziecko drzwiczek pralki w czasie pracy.
  • Obsługa WiFi i aplikacji – współpraca pralki ze smartfonem pozwala na jej zdalną obsługę, a także błyskawiczną diagnozę ewentualnych usterek.

Jaką pralkę kupić – wskazówki ułatwiające wybór pralki

W związku z tym, że zakup pralki to kosztowna inwestycja, która ma posłużyć przez lata, warto zadbać o to, by była dobrze przemyślana. Szukając nowego sprzętu należy zatem rozpatrzyć kilka kwestii i dopiero na ich podstawie dokonać wyboru. Na co, oprócz wspomnianych rodzajów pralek, należy jeszcze zwrócić uwagę? 

  • Rodzaj i moc silnika – kiedy zastanawiasz się, jaką pralkę kupić, koniecznie sprawdź, jakim rodzajem i mocą silnika dysponuje dany sprzęt. Na rynku możesz się spotkać z urządzeniami z silnikiem szczotkowym (nazywanym także komutatorowym) oraz sprzętami wyposażonymi w silnik inwerterowy (nazywany też indukcyjnym). Pierwsza opcja, choć tańsza, cechuje się znacznie wyższym poziomem głośności. Druga, nieco droższa, zapewnia cichą pracę a także dłuższą żywotność.
  • Ładowność – wyrażana w kilogramach ładowność, to bardzo ważny parametr, który koniecznie musisz rozpatrzyć przed zakupem. Czy zawsze więcej, znaczy lepiej? Niekoniecznie. Zakup pralki o większej pojemności nie ma większego sensu w momencie, gdy będzie z niej korzystać jedna czy dwie osoby i to w dodatku niezbyt często. Nie wolno jednak przesadzać i w drugą stronę. Permanentne przeładowywanie bębna pralki może bowiem skutkować wieloma negatywnymi konsekwencjami – od niedopranych ubrań, przez problem z odpompowaniem wody, aż po uszkodzenie komponentów. Zatem – jaką pralkę kupić? Pojemność bębna dopasuj do liczby użytkowników i częstotliwości korzystania z urządzenia. Pralka do 5 kg sprawdzi się idealnie dla singla czy pary i mniej niż 4 prań w tygodniu. 6 – 7 kg model będzie idealny dla rodziny 2+1, użytkującej sprzęt od 4-6 razy w przeciągu 7 dni. Z kolei pralka o większej ładowności - 7 kg, 8 kg i więcej, to najlepsze rozwiązanie dla rodziny czteroosobowej z koniecznością częstego robienia prania.
  • Rodzaj bębna – istotną kwestią jest także rodzaj bębna pralki, mający przełożenie na efektywność prania i bezpieczeństwo odzieży. Struktura diamentowa pozwala uniknąć problemu z pozaciąganymi materiałami. Przypominająca plaster miodu faktura zapobiega mechaceniu, z kolei ta w kształcie wody pozwala doprać nawet największe zabrudzenia.
  • Prędkość wirowania – inaczej maksymalna liczba obrotów bębna na minutę, przełoży się na to, jak suchą odzież wyciągniesz z urządzenia po zakończonym cyklu prania. Pamiętaj jednak – wyższa wartość oznacza nie tylko bardziej odsączone z wody ubrania, ale także ryzyko większych zagnieceń i trudności podczas prasowania. Podczas zakupu pralki koniecznie zadbaj o to, by zapewniała ona możliwość regulacji prędkości wirowania.
  • Programy – to zaprogramowane parametry prania, jakie polecane są dla danego stopnia intensywności zabrudzeń, rodzaju tkanin lub konkretnych potrzeb użytkownika. Dzięki temu, przy wysiłku ograniczonym tak właściwie do minimum, zyskujesz pewność dobrze wypranej i nieuszkodzonej odzieży, ale także oszczędności czasu i pieniędzy. Jaką pralkę kupić biorąc pod uwagę ten parametr? Oczywiście taką, która będzie posiadała często wykorzystywane przez Ciebie programy. Obecnie na rynku znajdziesz urządzenia z całym wachlarzem możliwości, takich jak np. szybkie i intensywne pranie, pranie wstępne, długie płukanie, tryb eko, pranie wełny, delikatnych tkanin, syntetyków, bawełny, ubrań sportowych, koszul, firanek, pościeli, program antyalergiczny, a nawet do sierści.
  • Klasa energetyczna – jeśli zależy Ci na oszczędnościach, zdecydowanie najkorzystniejszym wyborem będzie zakup pralki w klasie energetycznej A. Im więcej „plusów” będzie się przy niej znajdować, tym lepiej – zarówno dla Twojego portfela, jak i środowiska. Poszukując sprzętu o niskim zużyciu prądu nie zapomnij również sprawdzić jego rocznego zużycia, jakie zostało oszacowane dla danego modelu.


Kupno pralki – polecane modele

Wiesz już czym różnią się poszczególne rodzaje urządzeń i na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jeśli jednak pomimo tego wciąż wahasz się i nie wiesz, jaką pralkę kupić, zerknij na poniższe zestawienie sprzętów, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Znajdziesz w nim modele, które mogą pochwalić się bardzo dobrymi parametrami i dużą popularnością wśród użytkowników. Poznaj sprawdzone pralki standardowe, do zabudowy, otwierane od góry oraz kompaktowe modele slim i super slim, na które znajdzie się miejsce w każdym domu!

Pralki standardowe

Whirlpool FWSF61253W to jeden z najchętniej kupowanych modeli w swojej kategorii. To idealny wybór dla osób, które poszukują nieco mniejszego i funkcjonalnego sprzętu do swojego mieszkania, lecz dysponują ograniczonym budżetem. To solidnie wykonana pralka ładowana od frontu, należąca   do grupy urządzeń typu „slim”. Za niewiele ponad 1000 złotych otrzymujemy sprzęt o 6 kg wielkości załadunku, 11 programach prania i wirowaniu o maksymalnie 1200 obr./min. Oprócz tego, możemy liczyć na dodatkowe udogodnienia, takie jak system utrzymujący świeżość FreshCare+, ochronę tkanin Whirlpool SoftMove i flagową automatykę prania 6. Zmysł.

pralka Whirlpool FWSF61253W

Zależy Ci na znalezieniu ładowanej od frontu pralki typu slim, lecz potrzebna Ci większa pojemność? Rozważ zatem zakup pralki Whirlpool EFWSG81283BVPL – to sprzęt z podobnej półki cenowej, oferujący wiele przydatnych programów prania, a przede wszystkim pozwalający na aż 8 kg wielkość załadunku.

Jaką pralkę kupić, by zaspokoić potrzeby dużej rodziny? Jesteśmy przekonani, że właśnie ten model może się sprawdzić! WAN2426EPL Serie 4 VarioPerfect to pełnogabarytowa pralka o 8 kg wielkości załadunku, maksymalnej prędkości wirowania 1200 obr./min. i całym wachlarzu ciekawych opcji. Urządzenie zostało wykonane w klasie energetycznej A+++ i zapewnia niski, jak na tę ładowność, pobór wody na cykl – zaledwie 48 litrów. Dzięki temu masz pewność, że nawet w przypadku częstego prania dużej ilości odzieży, pralka nie obciąży znacząco Twojego budżetu.

pralka Bosch WAN2426EPL Serie 4 VarioPerfect

Sprzęt został wyposażony w całą gamę przydatnych programów, sprawdzających się do różnych ubrań i potrzeb – wśród nich m.in. mix, jeans/ciemne kolory, kołdry, delikatny/jedwab, wełna/pranie ręczne, koszule, antyalergiczny, sport/fitness, szybki czy pranie nocne. Dzięki opcji TimePerfect czas większości z nich ulega skróceniu, z kolei przy pomocy EcoPerfect zmniejszone zużycie energii. Oprócz nich można skorzystać także z funkcji dołożenia odzieży lub jej wyjęcia po rozpoczętym cyklu, programatora prania czy ochrony przed zagnieceniami. Warto dodać, że dzięki żywotnemu silnikowi EcoSilence Drive, urządzenie zapewnia bardzo cichą pracę. 

W linii VarioPerfect znajdziesz także inne modele, zarówno te z wyższej półki cenowej, jak 9 kg pralka Bosch WAW24540PL Serie 8 VarioPerfect, czy tańsze warianty – np. bestsellerowy model Bosch WAN2406EPL Serie 4 VarioPerfect.

Mieszkasz na niewielkim metrażu i każdy centymetr kwadratowy powierzchni jest dla Ciebie na wagę złota? Zależy Ci na zakupie sprzętu z szerokim zakresem funkcji w dobrej cenie? W takim razie rozważ wybór pralki superslim od marki Electrolux z linii PerfectCare, na którą z pewnością znajdzie się miejsce w Twoim mieszkaniu. 

pralka Electrolux EW6S406BP PerfectCare

EW6S406BP PerfectCare to kosztujący w granicach 1200 – 1300 złotych model o 6 kg ładowności i wyjątkowo kompaktowych rozmiarach. Pralka mierzy bowiem zaledwie 38 cm głębokości, a jednocześnie zapewnia doskonałe efekty – nie tylko porządnie wypierze Twoje ubrania, ale nawet wydłuży ich żywotność! Wszystko za sprawą systemu SensiCare, który w inteligentny sposób dopasowuje parametry do rodzaju załadunku, zapobiegając także zbyt długiemu praniu. W pielęgnacji odzieży pomoże również opcja SoftPlus. Dzięki temu ubrania dłużej wyglądają jak nowe, a w Twoim portfelu zostaje więcej gotówki!

Dlaczego jeszcze warto rozważyć zakup pralki? Znajdziesz w niej aż 14 programów prania, w tym usuwający bakterie program antyalergiczny, do delikatnych ubranek dziecięcych czy sportowych. Oprócz tego, producent udostępnia użytkownikowi takie funkcje i technologie, jak opóźnienie startu pracy, możliwość skrócenia czasu prania, dodatkowe płukanie, kontrola piany czy równomierne rozprowadzenie płynu zmiękczającego.

W sprzedaży znajdziesz także inne warianty z linii Perfect Care, m.in. niskobudżetową pralkę Electrolux EW6S526WP PerfectCare klasy A+++ czy bardziej zaawansowany model Electrolux EW6S326SPI PerfectCare z nieco wyżej półki cenowej.

Pralki do zabudowy

Poszukujesz pojemnego sprzętu, lecz obawiasz się, że przytłoczy on Twoją łazienkę i dodatkowo zaburzy jej aranżację? Bestsellerowy model marki Hoover rozwiązuje ten problem! To aż 9 kg pralka do zabudowy, którą kupisz już w granicach 1700 zł. Co sprawia, że na kupno pralki od właśnie tego producenta decyduje się tak wielu użytkowników?

pralka do zabudowy Hoover HBWMO 916TAHC-S

Hoover HBWMO 916TAHC-S wyróżnia się bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości. To wytrzymały i niezawodny sprzęt wykonany w klasie energetycznej A+++, zapewniający świetne rezultaty prania i dużą prędkość wirowania (1600 obr./min.) przy zaledwie 48 dB poziomie hałasu. Ponadto, odznacza się przystępnymi kosztami eksploatacji, które nie odbiją się znacząco na Twoich rachunkach. Jej oszczędny charakter wspiera system KG Mode, który automatycznie dobiera optymalne parametry do danego prania. Pralka pozwala skorzystać z trzech programów szybkiego prania (14/30/44 min.) oraz aż 17 programów tematycznych. Zaletą pralki jest także możliwość opóźnienia startu prania (do 24h), skorzystania z funkcji mniej zagnieceń czy opcji prania parowego.

Nieco mniejszą ładowność, lecz równie dużą funkcjonalność, oferuje kolejny sprzęt. Whirlpool BI WMWG 71484E EU to 7 kg pralka do zabudowy, o maksymalnej prędkości obrotowej 1400 obr./min. i klasie energetycznej A+++.

Sprzęt kupisz w granicach 1300 złotych. W tej cenie możesz liczyć na żywotny sprzęt o wielu ciekawych opcjach. Technologia FreshCare+ opierająca się na działaniu pary wodnej sprawia, że Twoje ubrania zachowują świeżość przez znacznie dłuższy czas, są higienicznie czyste i o wiele mniej zagniecione. O należytą pielęgnację i ochronę tkanin dbają specjalne ruchy bębna zapewniane przez technologię SoftMove, z kolei o Twój czas opcje szybkiego prania i opóźnionego startu. 

pralka do zabudowy Whirlpool BI WMWG 71484E EU

Oprócz tego niezbędne programy pracy (m.in. mieszane, delikatny, eco, sport, syntetyki, wełna), które z uwagi na obecność silnika Sensenverter, odznaczają się wyjątkowo niskim poziomem głośności. Nie można nie wspomnieć o obecności automatyki prania – technologii 6. Zmysł, dzięki której sprzęt wyręczy Cię od głowienia się nad parametrami, dobierając ich optymalne wartości do każdego prania. W ofercie producenta znajdziesz także inne modele do zabudowy. Jeśli zależy Ci na jeszcze bardziej zaawansowanym sprzęcie, możesz rozważyć np. zakup pralki Whirlpool BI WMWG 81484 PL.

Jaką pralkę wybrać, kiedy decydujemy się na zakup modelu z wyższej półki? Z pewnością jedną z lepszych opcji jest właśnie ten model cenionej marki Bosch, który odznacza się naprawdę wartymi uwagi możliwościami. 

pralka do zabudowy Bosch WIW28540EU

Bosch WIW28540EU to pralka o 8 kg ładowności i prędkości wirowania 1400 obr./min., której praca opiera się na bardzo oszczędnym i cichym silniku EcoSilence Drive. O tym, że producent zadbał o każdy szczegół, dowodzi sama wysoka jakość wykonania, elegancki design oraz liczne funkcje i udogodnienia. Oprócz szerokiego wachlarzu programów, wśród których znajdują się m.in. program szybki 15 min., eko bawełna, nocny czy do prania pierza/puchu, można liczyć na automatykę wagową, równomierne rozłożenie załadunku, opóźniony start, wyjątkową konstrukcję zwiększającą stabilność i zmniejszającą głośność pracy czy technologię ActiveWaterPlus, dzięki której nie rezygnując ze świetnych rezultatów prania, zaoszczędzasz wodę i płacisz mniej za swoje rachunki.

Panel sterowania jest przejrzysty, a obsługa bardzo intuicyjna. O zakończonym cyklu prania powiadamia sygnał dźwiękowy, z kolei o utrzymanie pralki w dobrej kondycji poinformuje funkcja przypominania, dzięki której będziesz wiedział, kiedy wyczyścić bęben w swojej pralce.

Pralki otwierane od góry

Kiedy poszukujesz niewielkiego sprzętu ładowanego od góry i zastanawiasz się, jaką pralkę wybrać, bez zawahania możesz postawić na model szwedzkiego producenta, który swoimi możliwościami odpowiada na wszystkie codzienne potrzeby. EW6T4261P PerfectCare 600 to energooszczędna, 6 kg pralka wykonana w klasie energetycznej A+++ o głębokości 60 cm. Urządzenie zapewni nie tylko świetne rezultaty prania, ale również sprawi, że będziesz mógł nosić swoje ulubione ubrania o wiele dłużej. W swojej pracy opiera się ona na zaawansowanym systemie SensiCare, który zapewni optymalną pielęgnację odzieży w krótszym czasie. 

pralka Electrolux EW6T4261P PerfectCare 600

Sprzęt pozwala na usunięcie zanieczyszczeń w jednym z 12 programów prania. Wśród nich m.in. antyalergiczny, outdoor, odzież niemowlęca i sportowa. Bez najmniejszych obaw możesz w niej również prać delikatne rzeczy wełniane, czego gwarancją jest certyfikat Woolmark Blue, którym został odznaczony jeden z programów prania tego modeli. Dużym atutem jest także dostępność takich opcji, jak SoftPlus, funkcja skracająca pranie czy opóźnienie startu pracy. Jesteś ciekaw innych pozostałych producenta? Electrolux EW6T4262IP PerfectCare 600 to inny model z linii PerfectCare o identycznej pojemności, który cieszy się równie dobrymi opiniami.

Interesuje Cię kupno pralki ładowanej od góry, lecz powyższy model posiada zbyt małą pojemność? W takim razie z pewnością zainteresuje Cię model marki Candy, który odznacza się bardzo dobrymi parametrami w tej cenie. Wydając w granicach 1300 złotych na sprzęt możesz bowiem liczyć na cały wachlarz tematycznych programów, a także sporo dodatkowych funkcji, no i przede wszystkim 8 kg wielkość załadunku! 

pralka Candy Smart CST G382D

Pranie odzieży możesz przeprowadzać w jednym z 15 dedykowanych programów (wśród nich m.in. szybkie 14/30/44/59 minutowe), dzięki którym możesz liczyć na świetne rezultaty i oszczędności – czasu i pieniędzy. W ramach jednego z nich, wbudowany detektor kilogramowy dostosuje parametry pracy, dobierając te najbardziej optymalne dla danego załadunku. Pranie możesz odwirować w maksymalnie 1200 obr./min., z kolei sam cykl, dzięki opcji opóźnienia startu, odłożyć w czasie na najbardziej dogodny dla Ciebie moment. Tym, co sprawia, że sporo osób decyduje się na zakup pralki firmy Candy, są także liczne udogodnienia, m.in. funkcja mniej zagnieceń, technologia kontroli piany, opcja dodatkowego płukania oraz sterowanie urządzeniem przy pomocy smartfona z poziomu aplikacji, w której możesz sprawdzić statystyki prania, znaleźć dodatkowe programy i zoptymalizować pracę swojego sprzętu.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w artykule rozwiały nieco Twoje wątpliwości i wiesz już, jaką pralkę wybrać. Miej na uwadze nasze wskazówki, a z pewnością zakup nowego modelu nie sprawi Ci większych trudności. Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak zaprosić Cię do sprawdzenia oferty OleOle! – zaprezentowane wyżej modele to bowiem jedynie niewielka część z szerokiego asortymentu, jaki czeka na Ciebie w naszym sklepie. Porównaj dostępne pralki i wybierz tą, która najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby! Udanych zakupów! 


Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!