Jaką myszkę do laptopa wybrać?

Franek

Laptopy to urządzenia bardzo poręczne – mogą działać bez dodatkowych elementów, takich jak kable zasilania, klawiatura czy myszka. Wszystko dzięki wbudowanej klawiaturze, touchpadzie i dołączonej baterii. Nie mniej dla komfortu pracy, użytkownicy chętnie decydują się na zakup myszki, która pozwala na precyzyjną obsługę urządzenia. Jaką myszkę do laptopa wybrać? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Jaka myszka do laptopa – weź pod uwagę te parametry

Użytkownicy laptopów niezwykle często decydują się na zakup myszki do laptopa mimo wbudowanego touchpada,  że korzystanie z touchpada. Ten ma swoje plusy, ale niestety nie należy do najwygodniejszych w użytkowaniu. Oferta tych niewielkich, ale jakże użytecznych urządzeń jest bardzo szeroka. Jaka myszka do laptopa będzie więc odpowiednia? Oto najważniejsze cechy!

  • Przewodowa lub bezprzewodowa – obecnie prym wiodą modele bezprzewodowe, działające poprzez połączenie Bluetooth lub Wifi. Te sprzyjają mobilności urządzenia i można z nich swobodnie korzystać. Jeśli jednak jesteś tradycjonalistą i wolisz wariant na kablu, to możesz być spokojny – takie modele wciąż są dostępne. Gdy postawisz na mysz bezprzewodową, pamiętaj, że ta wymaga baterii. Nie są one najczęściej załączone do opakowania, więc zanim zaczniesz korzystać ze swojego nowego nabytku – upewnij się, jakie baterie będą potrzebne!
  • Mała lub duża – myszy komputerowe mają być przede wszystkim wygodne dla użytkowników, dlatego warto postawić na model ergonomiczny, sprzyjający łatwej obsłudze. Dziś jednak coraz chętniej klienci decydują się na kompaktowe modele, które z powodzeniem można przenosić wraz z laptopem i bardzo komfortowo się nimi posługuje.
  • Laserowa lub optyczna – te drugie działają dzięki diodom świetlnym LED, przesyłającym sygnał położenia myszy do komputera (łatwe w czyszczeniu i bardzo wytrzymałe). Pierwsze natomiast działają dzięki laserowym diodom, które zapewniają większą precyzję i płynność ruchów myszy. 
  • Klasyczna lub gamingowa – klasyczne modele świetnie się sprawdzą dla osób, które korzystają z urządzeń do pracy, nauki czy przeglądania sieci. Jeśli jednak szukasz urządzenia, które ma Ci pomóc w skutecznym graniu w gry – sprawdź ofertę myszy dla gracza. Te są znacznie bardziej zaawansowane i wyposażone np. w dodatkowe przyciski. Są też znacznie bardziej designerskie.
  • Czułość myszy – to bardzo ważny parametr. O tej kwestii świadczy rozdzielczość sensora myszy – im wyższa, tym na bardziej precyzyjne i szybsze działanie możesz liczyć. Do podstawowych zadań wystarczy myszka o rozdzielczości ok. 1000 dpi, ale już do zaawansowanych działań, jak np. obsługi programów graficznych czy grania w gry, polecamy myszki od 4000 dpi aż do 16000 dpi.

Myszki do laptopa – polecane modele

Wiele osób zastanawia się, jaka myszka do laptopa będzie najlepsza. Przygotowaliśmy więc zestawienie, w którym uwzględnione zostały preferencje klientów, pozytywne rekomendacje oraz parametry techniczne. Oto myszki do laptopa, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu!

  • Logitech M185 (czarno-szary) – bezseller w OleOle!. Na uwagę zasługuje niska cena, ale warto też pamiętać o innych atutach – to m.in. lekkość, łatwość użycia i solidność wykonania. Jest to model myszy optyczny, którego czułość wynosi 1000 dpi. Działa bezprzewodowo i ma atrakcyjny design, który dopasuje się do każdego laptopa. Jeśli jednak zależy Ci na innej kolorystyce, mogą Cię zainteresować warianty Logitech M185 (czarno-czerwony) lub Logitech M185 (czarno-niebieski)

mysz komputerowa Logitech M185 (czarno-czerwony)

  • A4tech Bloody V8M – mysz o czułości 3200 dpi i niezwykłym designie. Działa optycznie i jest wyposażona w przewód. Sprawdzi się do użytku domowego. Model wyposażono w aż 8 przycisków, co jest bardzo istotne w przypadku graczy komputerowych. Większa ilość guzików programowalnych na myszce pozwala na wykonywanie większej ilości czynności w danej grze.
  • Logitech M330 Silent Plus (niebieski) – bardzo popularny model, który działa optycznie i bezprzewodowo. Ma czułość 1000 dpi i standardowo 3 klawisze. Nanoodbiornik pozwala na bezprzewodową pracę na odległość do 10 m, zatem możesz sterować laptopem (np. wyłączać reklamy), siedząc wygodnie na kanapie. Ta myszka do laptopa wykorzystuje również zaawansowane, optyczne śledzenie ruchu, dzięki czemu bez trudu porusza się precyzyjnie na praktycznie dowolnej powierzchni. Inne warianty kolorystyczne to: Logitech M330 Silent Plus (czerwony) i Logitech M330 Silent Plus (czarny).

mysz komputerowa Logitech M330 Silent Plus (niebieski)

  • SteelSeries Rival 110 – myszka do laptopa o niezwykle dużej czułości – 7200 dpi. Wyposażona w przewód USB o działaniu optycznym. Ma 6 klawiszy, przez co świetnie sprawdzi się jako mysz dla graczy. Jej atutem są podświetlane elementy oraz długi zasięg na 2 metry. Ma ergonomiczny, wygodny kształt i bardzo dobrze się nią operuje. Wyboru myszki do laptopa dla wymagających użytkowników z tej firmy możesz też dokonać spośród innych modeli, np. SteelSeries Sensei Ten albo SteelSeries Sensei 310

mysz komputerowa SteelSeries Sensei 310

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jaką myszkę do laptopa wybrać. Dzięki naszym wskazówkom, z pewnością znajdziesz urządzenie na miarę swoich potrzeb. Polecamy zapoznanie się z ofertą myszek do laptopa na stronie sklepu OleOle!, gdzie dostępnych jest znacznie więcej produktów. Udanych zakupów!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!