Jaką lodówkę side by side wybrać?

Adam

Trudno wyobrazić sobie dom bez lodówki. To miejsce przechowywania żywności, leków czy schładzania napojów. Oprócz chłodziarki, urządzenie powinno być też wyposażone w zamrażalnik. Dużą popularnością cieszą się więc lodówki dwudrzwiowe, nazywane lodówkami side by side. Jak wyglądają? Jakie są ich zalety? I przede wszystkim – jaką lodówkę side by side wybrać, jeśli już zdecydujesz się na taki zakup? Rozwiewamy wątpliwości!

Lodówka side by side – czyli jaka? 

Lodówki side by side różnią się od zwykłych modeli rozmieszczeniem obok siebie części chłodzącej i mrożącej. Są to więc lodówki dwudrzwiowe, które wyróżnia spora przestrzeń do przechowywania produktów – zarówno w chłodziarce, jak i w zamrażalniku. Rozwiązanie to ma swoje wady i zalety, dlatego też spotkamy zwolenników i przeciwników takiego sprzętu. 

W przeciwieństwie do większości urządzeń dostępnych na rynku, gdzie niewielka zamrażarka ulokowana jest nad lub pod lodówką, tutaj mamy do dyspozycji po obu stronach sporo miejsca. Część chłodząca ma pojemność powyżej 250 litrów, do nawet 410, z kolei zamrażarki od 130 litrów, do nawet 270 litrów. To doskonałe rozwiązanie dla dużych gospodarstw domowych, gdzie swobodnie można gromadzić zapasy, przechowywać przyrządzone potrawy czy chłodzić napoje na upalne dni. Bez trudu zmieścisz tam też ogromne pudełko ulubionych lodów.

Niewątpliwą zaletą lodówki dwudrzwiowej jest to, że zyskujesz ogromną przejrzystość. Otwierasz drzwi i wiesz, co się w niej znajduje – zarówno w zamrażarce, jak i chłodziarce. Dzięki temu z dużą łatwością możesz zaplanować posiłki czy też spisać braki, które podczas zakupów należy uzupełnić. Trzeba również przyznać, że lodówki side by side przykuwają uwagę swoim wyglądem, są bardzo eleganckie i mają nowoczesny design, dlatego będą idealnym dopełnieniem Twojej kuchni.

Wśród wad zaznaczmy fakt, że trzeba się liczyć z koniecznością schylania, aby sięgnąć np. produkty z lodówki, co niekoniecznie jest komfortowe. W większości przypadków wszystko czego potrzebujemy mamy na wysokości wzroku i swobodnie możemy sięgnąć ręką po produkty ulokowane zarówno na najwyższej, jak i najniższej półce chłodziarki. W przypadku lodówek side by side, musisz często się schylać, by wziąć to czego potrzebujesz. Niemniej można sobie z tym poradzić – na niższych poziomach połóż to, czego rzadko używasz – np. zapas mleka, napoje czy surowe mięso, które dopiero jutro poddasz obróbce termicznej. Minusem może także okazać się wielkość urządzenia – niestety, ale w niewielkich kuchniach trudno dobrze ulokować ten sprzęt.

Ranking lodówek typu side by side – top 5 lodówek dwudrzwiowych w OleOle!

  • LG GSJ760WBXV – jest to lodówka side by side o megapojemności wynoszącej aż 600 litrów. Takie rozwiązanie pozwala na lepszą organizację i mądrzejsze przechowywanie żywności w lodówce. Warte uwagi są funkcje: Door-in-Door™ (wąska rama, oszczędzająca przestrzeń i redukująca straty zimnego powietrza o ponad 45%), Moist Balance Crisper™ (nadmiar wilgoci gromadzi się na kratce, a nie na żywności) oraz FRESH Balancer™ (specjalny pojemnik na warzywa i owoce wydłużający ich świeżość). Dodatkowe udogodnienia to automatyczna kostkarka do lodu, dystrybutor wody oraz funkcja Smart Diagnosis, do sprawdzania prawidłowości działania sprzętu.

lodówka LG GSJ760WBXV

  • Sharp SJ-FS810VBK – ta lodówka dwudrzwiowa została wyposażona w nowoczesną technologię, poprawiającą komfort użytkowania sprzętu. To między innymi system Hybrid Cooling (jednakowa temperatura w całym urządzeniu), pochłaniacz zapachów Nano +AG, system No Frost Airflow (chroni przed nadmierną wilgocią, wpływając na dłuższe utrzymanie świeżości produktów), system Plasmacluster Ion (usuwa przykre zapachy, alergeny, bakterie i 99% wirusów unoszących się w powietrzu). Dużym atutem są również zabezpieczenie przed dziećmi, alarm otwartych drzwi oraz automatyczna kostkarka do lodu. Jest to duży model - pojemność chłodziarki wynosi 393 l, a zamrażarki 207 l.

lodówka Sharp SJ-FS810VBK

  • Samsung RS50N3513SA – ta dwudrzwiowa lodówka wyposażona została w systemy: All Around Cooling (chłodne powietrze dociera do każdego zakamarka lodówki), No Frost (nie osadza się szron i lód na ściankach), kompresor Digital Inverter (automatycznie dopasowuje prędkość pracy do faktycznego zapotrzebowania na chłodzenie), Power Freeze (szybkie i intensywne zamrażanie). Minimalistyczne wzornictwo przykuwa uwagę do sprzętu i sprawia, że ten świetnie wkomponuje się w każdą aranżację kuchenną. Dodatkowymi atutami są dystrybutor wody i lodu w panelu zewnętrznym drzwi.

lodówka Samsung RS50N3513SA

  • MPM 434-SBF-04 – dwudrzwiowe lodówki kojarzą się z wysoką ceną. MPM udowadnia jednak, że wcale tak nie musi być. Jest to jeden z najtańszych, a zarazem najpopularniejszych i dobrych pod względem parametrów model. Pojemność chłodziarki to 268 l, zamrażarki z kolei 133 l. Sprzęt wyposażono w wiele atrakcyjnych funkcji – m.in. tryb wakacje (zużywa mniej energii, ale pozwala uniknąć pleśni i przykrego zapachu podczas nieobecności domowników), system Multiflow (wymuszona cyrkulacja powietrza utrzymująca pożądaną temperaturę), komory specjalnej wilgotności i świeżości oraz tryb eco, który sprzyja ekologii i niższym rachunkom za energię elektryczną.

lodówka MPM 434-SBF-04

  • Beko GN162333ZGB – ta lodówka typu side by side świetnie sprawdzi się dla dużych gospodarstw domowych – jej całkowita pojemność wynosi aż 631 l. Klasa energetyczna A++ sprzyja oszczędności, a alarm otwartych drzwi poinformuje Cię, gdy te będą niedomknięte. Wśród atutów sprzętu znajdują się następujące rozwiązania: filtr antyzapachowy, filtr wody (dostarcza czystą wodę do dystrybutora), system No Frost, Komora Zero i Szybkie Mrożenie. Ponadto na uwagę zasługuje Aktywny Jonizator (Side by Side), który wyróżnia tę lodówkę na tle innych dwudrzwiowych (jonizator neutralizuje bakterie, wirusy i oczyszcza powietrze). Świetny stosunek ceny do jakości.

lodówka Beko GN162333ZGB

Jak widzisz, wybór lodówek dwudrzwiowych jest spory. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom już wiesz, jaką lodówkę side by side wybrać. Jeśli w rankingu nie znalazłeś produktu dopasowanego do Twoich potrzeb – sprawdź ofertę OleOle! a w niej jeszcze więcej propozycji. Udanych zakupów! Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!