Jaką kuchenkę mikrofalową do zabudowy kupić?

Adam

Kuchenka mikrofalowa to funkcjonalne urządzenie, które cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Współczesne mikrofalówki w niczym nie przypominają tych sprzed lat, które służyły tylko do podgrzewania posiłków. Do wyboru mamy kuchenki wolnostojące oraz te do zabudowy. Każde z nich posiadają innowacyjne i unikalne funkcje. Sprawdź, jaką kuchenkę mikrofalową do zabudowy kupić, aby w pełni odpowiadała Twoim preferencjom. 

Wybór kuchenki mikrofalowej 

Wybór kuchenki mikrofalowej nie należy do najłatwiejszych. W ofercie sklepu OleOle! możliwości jest bardzo wiele. Jeżeli zależy Ci na odpowiednim wkomponowaniu mikrofalówki w umeblowanie Twojej kuchni – doskonałym rozwiązaniem będzie kuchenka mikrofalowa do zabudowy. Można ją zamontować nawet w taki sposób, że będzie zupełnie niewidoczna, kiedy schowamy ją za frontem meblowym. Warto jednak pamiętać, aby zabudowane urządzenie miało wystarczająco dużo miejsca na wentylację. 

Przejdźmy jednak do najważniejszego. Dostępne na rynku kuchenki mikrofalowe do zabudowy są bardzo zróżnicowane pod kątem parametrów, które mówią wiele o ich możliwościach. Przed zakupem warto uwzględnić następujące parametry:

 • Moc – im więcej mocy ma kuchenka, tym szybciej przygotuje potrawę. Należy pamiętać też, że kuchenki o większej mocy działają krócej, pozwalając zmniejszyć pobór energii. Większość modeli na rynku ma moc od 700 do około 1200 W;
 • Sterowanie kuchenką – kuchenki mikrofalowe do zabudowy, chociaż są podobne pod względem działania, różnią się między sobą sposobem sterowania. Pod tym kątem możemy podzielić je na trzy modele. Pierwszy to mikrofalówki mechaniczne. Są o wiele tańsze i wyposażone w pokrętła. Musisz ręcznie ustawić ich moc oraz czas działania. Bardziej zaawansowane są modele elektroniczne. Wyposażono je w panel sterujący, który zawiera przyciski pozwalające wybrać konkretne funkcje oraz typ potrawy czy wagę. System mikrofalówki automatycznie ustawi odpowiednią moc oraz czas działania. Osobna kategoria to mikrofalówki z automatyczną wagą. Odpowiednie czujniki określają wagę produktu oraz dobierają czas i moc działania. Użytkownik musi tylko wybrać jedną z funkcji, np. gotowanie czy rozmrażanie;
 • Rozmiar i pojemność – zanim zdecydujesz się na zakup kuchenki mikrofalowej do zabudowy, zastanów się, dla ilu osób będą przygotowywane potrawy, czy kuchenka mikrofalowa będzie używana wyłącznie do podgrzewania czy również do robienia obiadów, a także ile miejsca masz w kuchni, aby odpowiednio ją zabudować. W asortymencie znajdziesz bowiem modele o pojemności około 10 litrów, jak i trzykrotnie większe;
 • Wnętrze – w zależności od ceny, mikrofalówki posiadają różne wykończenie swojego wnętrza. Wśród propozycji znajdują się następujące opcje: wykończenie emaliowane (najtańsze, sprawia, że potrawy szybko się podgrzewają, jest łatwe w czyszczeniu, ale też podatne na zarysowania oraz korozję), wykończenie ze stali nierdzewnej oraz wykończenie ceramiczne (wyjątkowo odporne na zarysowania i błyskawicznie się je czyści).

Jaką kuchenkę mikrofalową do zabudowy wybrać? 

Wciąż nie wiesz jaką kuchenkę mikrofalową do zabudowy wybrać? Obecnie mikrofalówki mogą o wiele więcej, niż tylko podgrzewać. Dlatego być może przy zakupie warto zwrócić także uwagę na ich nowoczesne funkcje, takie jak:

 • oczyszczanie powietrza – po jakimś czasie użytkowania wnętrze mikrofalówki może mieć specyficzny zapach. Można tego uniknąć. Dzięki funkcji oczyszczania powietrza, zapachy potraw są usuwane z wnętrza mikrofali;
 • stała temperatura –  mikrofalówka zaopatrzona w grzałkę grillową utrzyma temperaturę potrawy na odpowiednim poziomie, nie przegrzewając jej;
 • funkcja gotowania na parze – gotowanie na parze umożliwia przyrządzenie smacznych i o wiele zdrowszych posiłków,
 • blokada przed dziećmi – w zależności od modelu, blokadę tę włącza się na różne sposoby, najczęściej klikając odpowiednią kombinację przycisków, podobną do PINu w telefonie. 

Zakup kuchenki mikrofalowej do zabudowy – nasze typy

W celu ułatwienia wyboru urządzenia, przedstawiamy kilka naszych propozycji kuchenek mikrofalowych do zabudowy, które wśród Klientów cieszą się ogromną popularnością.

 • Samsung MS22M8054AK – mikrofalówka ta posiada 25 automatycznych programów gotowania i podgrzewania, które pozwalają na przygotowanie posiłków w najlepszych warunkach i właściwej temperaturze. Ponadto, wnętrze urządzenia jest pokryte emalią ceramiczną oraz powłoką antybakteryjną, co sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji urządzenia na dłużej.

kuchenka mikrofalowa do zab. Samsung MS22M8054AK

 • Samsung FG87SUST – to mikrofalówka z funkcją opiekania na chrupko. Dzięki specjalnej funkcji Crusty Plate, możesz przygotować chrupiące dania lub zdrowe posiłki bez użycia oleju. 

kuchenka mikrofalowa do zab. Samsung FG87SUST

 • Whirlpool AMW 496 NB – mikrofalówka do zabudowy od marki Whirpool ma aż 22 litry pojemności. Posiada także dodatkowe zabezpieczenie, które w razie potrzeby blokuje panel sterowania, dzięki któremu unikniesz przypadkowych zmian ustawień urządzenia.

kuchenka mikrofalowa do zab. Whirlpool AMW 496 NB

 • Amica AMGB20E2GB – ta kuchenka mikrofalowa do zabudowy ma aż 9 gotowych programów, które sprawiają, że sama wybierze najlepsze parametry. Dodatkowo, sterowanie elektroniczne powoduje, że możesz odpowiednio zaprogramować czas pracy urządzenia.

kuchenka mikrofalowa do zab. Amica AMGB20E2GB

 • Samsung NQ50K3130BB – to urządzenie o mocy 900 W i pojemności 50 litrów jest połączeniem kuchenki mikrofalowej z funkcją piekarnika. Przygotowywanie posiłków jest banalnie proste i szybkie, a Twoje potrawy są zawsze równomiernie ugotowane i upieczone. Wystarczy wybrać odpowiedni program gotowania, aby cieszyć się pysznymi daniami.

kuchenka mikrofalowa do zab. Samsung NQ50K3130BB

Podsumowując, kuchenka mikrofalowa do zabudowy to przydatne i funkcjonalne urządzenie, które pozwoli Ci w krótkim czasie przyrządzić smakowite dania. Mamy nadzieję, że już wiesz, jak zdecydować się na mikrofalówkę dostosowaną do Twoich preferencji i indywidualnych potrzeb. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami w sklepie online OleOle!. Udanych zakupów!


Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!