Jak wybrać odkurzacz pionowy? Czy warto? Jaki najlepszy?

Robert

Odkurzacze pionowe to kompaktowa i wygodna alternatywa tradycyjnego sprzętu, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Kiedy jednak sprawdzi się najlepiej? Jakie są jego pozostałe atuty tego urządzenia i przede wszystkim – jak wybrać odkurzacz pionowy? Przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne wskazówki wraz z przykładami dobrych i sprawdzonych modeli. Sprawdź je koniecznie!

Odkurzacz pionowy – najważniejsze informacje

Odkurzacz pionowy to funkcjonalne urządzenie – zajmuje mało miejsca, gwarantuje komfort podczas sprzątania, a przy tym w swojej efektywności w niczym nie ustępuje klasycznym, poziomym rozwiązaniom. Za jego pomocą poradzisz sobie z najróżniejszymi zabrudzeniami – kłęby kurzu i sierści, okruszki oraz inne zanieczyszczenia nie stanowią żadnego problemu. Ponadto, sprzęt jest poręczny i lekki, a sprzątanie za jego pomocą szybkie i łatwe. Czym wyróżniają się modele stojące i kiedy warto zastanowić się nad ich zakupem?

Odkurzacze pionowe odznaczają się specyficzną, przemyślaną konstrukcją. Tym, co rzuca się w oczy jest brak elastycznej rury, która jest obecna w większości pozostałych urządzeń. Jej miejsce i funkcja została natomiast przejęta przez długą i sztywną obudowę zakończoną szczotką. W korpusie sprzętu umieszczone są wszelkie niezbędne elementy – silnik, zbiornik na zanieczyszczenia z filtrem, a w przypadku modeli bezprzewodowych – również akumulator. 

Odkurzacze pionowe to sprzęt dla osób poszukujących praktyczny i wygodnych rozwiązań. Z pewnością zostanie również doceniony przez właścicieli małych mieszkań. Wyjątkowa konstrukcja i niewielka waga to idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z chronicznym bólem pleców. Z kolei szeroki zakres cen, czyni odkurzacze pionowe sprzętem na każdą kieszeń. 

Jak wybrać odkurzacz pionowy – przydatne wskazówki

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz pionowy będzie najlepszy? Przekonały Cię powyższe atuty tego sprzętu i teraz głowisz się, jak wybrać odkurzacz pionowy? Oferta dostępnych na rynku modeli jest niewątpliwie bardzo szeroka. Jednakże, zwrócenie uwagi na poniższe aspekty znacząco pomoże Ci w dokonaniu selekcji produktów i podjęciu właściwej decyzji!

  • Moc – im większa, tym szybciej odkurzysz swoje mieszkanie. Postaw na odkurzacz pionowy z mocnym silnikiem, jeśli w Twoim mieszkaniu znajduje się dużo dywanów lub wykładzin. 
  • Zasilanie – odkurzacz pionowy może być zasilany sieciowo (jak np. Hoover F 38PQ) lub przy pomocy wbudowanego akumulatora (np. RAVEN EOR001). Jeśli postawisz na model bezprzewodowy pamiętaj, by przed zakupem sprawdzić maksymalny czas pracy urządzenia oraz długość jego ładowania. Pamiętaj, że im większa moc ssania, tym szybciej sprzęt trzeba będzie podłączyć do źródła zasilania. Jeśli na co dzień sprzątasz większe powierzchnie postaw na model z wydłużonym czasem pracy na jednym ładowaniu. Takie rozwiązanie oferuje m.in. model Bosch Athlet ProPower BCH65POWER.
  • Pojemność zbiornika – w odpowiedzi na pytanie, jak wybrać odkurzacz pionowy, nie można pominąć kwestii pojemności zbiornika na zanieczyszczenia. Dopasuj jego rozmiar do metrażu odkurzanych wnętrz. Na niewielkich powierzchniach (np. w kawalerce) sprawdzi się zbiornik o pojemności 1,5 - 2,5l. Większe przestrzenie to konieczność większego zbiornika. Należy jednak liczyć się również z większym rozmiarem sprzętu.  
  • Szczotki i ssawki – w zestawie ze sprzętem powinno znajdować się kilka przydatnych końcówek roboczych, dzięki którym praca będzie jeszcze bardziej efektywna. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ssawkę szczelinową oraz elektroszczotkę, która doskonale wyłapuje włosy i sierść zwierząt.
  • Sposób filtracji – jeśli w Twoim domu mieszkają osoby mające problemy z układem oddechowym lub dzieci, warto postawić na odkurzacz pionowy z filtrem HEPA zatrzymującym do 99% zanieczyszczeń – włącznie z roztoczem i alergenami.
  • Funkcje dodatkowe – o tym, jaki odkurzacz pionowy będzie najlepszy, decydują często dodatkowe udogodnienia i technologie. Przydatne są zwłaszcza takie rozwiązania, jak funkcja mycia, dzięki której urządzenie powierzchnie płaskie możesz wyczyścić w kompleksowy sposób, wbudowany odkurzacz ręczny, regulacje ssania oraz funkcja turbo – znajdziesz ją m.in. w Sencor SVC 8825TI.

odkurzacz pionowy Sencor SVC 8825TI

Najlepsze odkurzacze pionowe  – sprawdź polecane modele

  • Dyson V8 Parquet – odkurzacz pionowy o mocnym silniku, który jest w stanie usunąć nawet głęboko osadzone zanieczyszczenia i sierść. W modelu została zastosowana filtracja antyalergiczna (filtr HEPA) oraz technologia cyklonowa, dzięki której usuwane są nawet najmniejsze cząsteczki kurzu. Dodatkowymi atutami są odkurzacz ręczny, zestaw przydatnych ssawek oraz higieniczne opróżnianie pojemnika.

odkurzacz pionowy Dyson V8 Parquet

  • Electrolux Pure Q9 PQ91-ALLERGY – wyjątkowo cichy, bezprzewodowy odkurzacz pionowy pozwalający na 55 minut pracy o pełnej wydajności. Model jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików - został wyposażony w 5-stopniową filtrację powietrza oraz technologię automatycznego czyszczenia szczotki BrushRollClean. W komplecie ze sprzętem otrzymujesz bogaty zestaw końcówek roboczych – m.in. turboszczotkę oraz ssawkę szczelinową.

odkurzacz pionowy Electrolux Pure Q9 PQ91-ALLERGY

  • Philips SpeedPro Max XC8049/01 – odkurzacz pionowy zapewniający 70 minutową pracę z maksymalna mocą na jednym naładowaniu. W urządzeniu zastosowano 3 stopniowy nadmuch cykloniczny. Model został wyposażony w efektywny tryb turbo, energooszczędny tryb eco, wydajny akumulator litowo-jonowy oraz technologię zasysania 360 stopni, która pochłania zanieczyszczenia ze wszystkich stron końcówki. 

odkurzacz pionowy Philips SpeedPro Max XC8049/01

  • Bissell CrossWave Pet Pro 2225 – wielofunkcyjny odkurzacz pionowy, zaprojektowany z myślą o właścicielach zwierząt. Duża, 560 W moc wejściowa oraz funkcja mycia i zbierania wody pozwalają na szybkie i kompleksowe czyszczenie podłóg oraz dywanów. Model został wyposażony w system dwóch zbiorników, dzięki czemu do sprzątania zawsze używana jest czysta woda. W komplecie z urządzeniem otrzymujesz przydatną ssawkę 2w1.

odkurzacz pionowy Bissell CrossWave Pet Pro 2225

Mamy nadzieję, że dzięki powyższym wskazówkom już wiesz, jak wybrać odkurzacz pionowy skrojony na miarę Twoich potrzeb. Zachęcamy Cię zatem do zapoznania się z szeroką ofertą sprzętu, dostępną w OleOle!. W podjęciu właściwej decyzji mogą Ci pomóc zarówno opinie innych klientów, ale i szczegółowe parametry w opisie produktów. Udanych zakupów!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!