Jak wybrać drukarkę do laptopa?

Franek

Drukarka to urządzenie, które znajdziemy nie tylko w biurach, lecz również w większości domów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się od siebie wielkością, parametrami czy funkcjami dodatkowymi. Jak wybrać drukarkę do laptopa? Sprawdź!

Jak wybrać drukarkę do laptopa – rodzaje urządzeń

Wybór drukarki do laptopa może okazać się nie lada wyzwaniem, ponieważ na rynku znajdziemy drukarki atramentowe, laserowe, żelowe, a nawet mobilne. Która z nich sprawdzi się najlepiej? Na to pytanie pomogą Ci odpowiedzieć poniższe informacje, które w skondensowany sposób przedstawiają najważniejsze cechy każdej z opcji. 

Drukarki atramentowe wyposażone są w głowicę, która przesuwa pojemnik z tuszem. Charakteryzują się niską ceną i średnią jakością wydruku, a także są wolniejsze od na przykład modelu laserowego. Ich plusem są niewielkie wymiary oraz cicha praca, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w warunkach domowych. Są również świetną opcją do drukowania zdjęć czy kolorowych grafik. Nie są jednak polecane do użytku w przestrzeniach biurowych, gdzie drukuje się duże ilości dokumentów oraz liczy się szybkość wydruku. W takiej sytuacji alternatywą są drukarki laserowe, które zamiast tuszu wykorzystują toner i cechują się wysoką jakością wydruku, a także większą wydajnością i niższymi kosztami eksploatacji. 

Drukarka do laptopa może być również urządzeniem żelowym lub termicznym. Pierwszy typ wyposażony jest w żel, który nie przez to, że szybciej wysycha, eliminuje problem rozmazanego tuszu. Z kolei drukarka termiczna wykorzystuje papier termiczny, a papier zapełniany jest przez matrycę z igieł pracujących pod wysoką temperaturą. Taki typ drukarki najczęściej sprawdza się w sklepach. 

Osoby pracujące w zawodach, w które wpisane jest częste podróżowanie, może zainteresować drukarka do laptopa w wersji mobilnej. Posiada ona wbudowany akumulator, jest kompaktowa i lekka, a także nie ustępuje jakością wydruku drukarkom stacjonarnym. Wykorzystuje połączenie Bluetooth lub Wi-Fi, dzięki czemu można ją sparować z dowolnym urządzeniem. Drukarki te oferują wydruk w standardowym formacie A4 lub 10x15. Dla bardziej wymagających użytkowników, na przykład dużych firm, drukarki do laptopów występują również w wersji wielofunkcyjnej, czyli są połączone ze skanerem, kopiarką, a nawet faksem. 

Drukarka do laptopa – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przed zakupem drukarki do laptopa, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii technicznych. Po pierwsze, szybkość drukowania. Jeśli potrzebujemy urządzenia domowego do sporadycznych wydruków, to wystarczy szybkość w zakresie 4-10 str./min. Do małych i średnich firm lepiej wybrać drukarkę gwarantującą szybkość 10-30 str./min., z kolei do tych największych powyżej 40 str./min.

Kolejną ważną rzeczą są koszty eksploatacji. Jeśli decydujemy się na drukarkę atramentową, to należy pamiętać, że mimo jej pozornie niskich kosztów zakupu, przy częstym drukowaniu, możemy wydać dużo pieniędzy na wymianę tuszu. Inaczej ma się sprawa w przypadku drukarek laserowych, które wykorzystują wydajniejsze tonery. 

Podczas wyboru drukarki do laptopa powinniśmy również zwrócić uwagę na jej maksymalne obciążenie, czyli to ile, może wydrukować stron miesięcznie. Innymi kwestiami są rozdzielczość (minimalna powinna wynosić 300 dpi) czy gramatura papieru, od której zależy, jak wiele jego rodzajów będziemy mogli używać.

Wybór drukarki do laptopa – polecane modele

  • HP Color Laser 150nw (4ZB95A) – to małe urządzenie laserowe świetnie sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak i w małym biurze, w którym zapotrzebowanie na wydruki wynosi mniej niż 1500 stron na miesiąc. Drukarka ta zapewnia wyraziste i czarne kolory tekstu, a także możliwość drukowanie w niestandardowych formatach takich jak A6, A5 czy B5. Dodatkowo pozwala oszczędzić czas i papier, dzięki funkcji drukowania dwustronnego. Co więcej, dzięki aplikacji HP Smart możesz połączyć ją z telefonem i zdalnie zlecać drukowanie, jak i skanowanie dokumentów. 

drukarka laserowa HP Color Laser 150nw (4ZB95A)

  • Epson L805 – ta drukarka atramentowa świetnie sprawdzi się nie tylko z laptopami, ponieważ dzięki połączeniu Wi-Fi umożliwia drukowanie na przykład z Internetu. Posiada ona także innowacyjny wbudowany pojemnik na 6 kolorów oraz startowy zestaw butelek, który starczy na wydrukowanie aż 1800 zdjęć w formacie 10x15. Warto również dodać, że jedno zdjęcie wydrukujesz już w 12 sekund. Ponadto możesz także wykorzystać ten sprzęt do drukowania bezpośrednio na takich nośnikach jak CD oraz DVD.

drukarka atramentowa Epson L805

  • Canon PIXMA MG5750 (czarny) – to urządzenie wielofunkcyjne pozwoli Ci na drukowanie, skanowanie i kopiowanie zdjęć oraz dokumentów w rozdzielczości 4800 dpi. Możesz także drukować zdjęcia bezpośrednio z takich aplikacji jak Facebook, Instagram czy Flickr oraz z chmury GoogleDrive, OneDrive lub SlideShare. Dzięki tej drukarce wszystkie Twoje wydruki będą precyzyjne, ponieważ wykorzystuje ona technologię drukowanie przy użyciu małych kropli atramentu.

urządzenie wielofunkcyjne Canon PIXMA MG5750 (czarny)

  • Samsung SL-M2026 – ten model drukarki laserowej wyposażony jest w 8 MB pamięci oraz możliwość drukowania 20 stron na minutę. Dzięki sterownikowi Samsung Easy Eco pozwala zaoszczędzić 20% tonera, a także zmniejszyć zużycie papieru i energii. Jak to możliwe? Umożliwia to opcja usuwania zbędnego tekstu i obrazu podczas drukowania oraz konwersja z bitmapy do szkicu. 

drukarka laserowa Samsung SL-M2026

  • Brother Ink Benefit MFC-J200 – to wielofunkcyjna drukarka, która pozwala na skanowanie dokumentów o nieregularnych kształtach, takich jak na przykład oprawione książki. Co więcej, wyposażona jest ona w faks z prędkością transferu wynoszącą do 14400 kbps oraz możliwością zapisania nawet 40 najczęściej wybieranych numerów. Dzięki tym wszystkim funkcjom urządzenie to idealnie nadaje się do małych biur. 

urządzenie wielofunkcyjne Brother Ink Benefit MFC-J200

Jak widzisz, drukarka do laptopa może mieć wiele odsłon i tylko od Ciebie zależy, na który model się zdecydujesz. W sklepie online OleOle! znajdziesz jeszcze więcej modeli, a w razie pytań możesz skorzystać z pomocy naszych ekspertów z Centrum Obsługi Klienta. Życzymy udanych zakupów!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!