Jak wybrać depilator? Który kupić?

Renata

Depilacja to dzisiaj jeden z regularnych zabiegów pielęgnacyjnych wśród pań, a coraz częściej także wśród mężczyzn. Zamiast jednak wciąż kupować jednorazowe maszynki albo decydować się na bolesne usuwanie owłosienia woskiem lub plastrami, można wybrać niezwykle dogodną opcję, czyli zakup depilatora. Jaki kupić? Jak wybrać depilator? Oto praktyczny poradnik zakupowy!

Depilatory – charakterystyka urządzeń

Zanim podpowiemy Ci, jak wybrać depilator, na początku przedstawimy krótką charakterystykę tych urządzeń. Wbrew pozorom nie jest to jeden typ urządzenia, który zawsze działa tak samo. Producenci wciąż oferują nowatorskie rozwiązania, które podbijają gusta klientów. Przedstawiamy krótką charakterystykę każdego typu depilatorów.

 • Depilator z pęsetami – najlepiej sprawdzi się przy rzadkim owłosieniu i skórze niezbyt wrażliwej. Są to urządzenia najtańsze i skuteczne, ale mogą powodować podrażnienia, dlatego nie poleca się ich osobom ze skłonnościami do podrażnień. Jeśli jednak masz niewiele włosków, ograniczony budżet i umiarkowany próg bólu – nie warto przepłacać, bowiem wybór takiego typu urządzenia z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Tradycyjne depilatory mimo niskiej ceny, służą swoimi funkcjonalnościami przez lata.
 • Depilator z dyskami – taki sprzęt lepiej radzi sobie z gęstym owłosieniem aniżeli poprzednik. Co więcej, z powodzeniem mogą po niego sięgnąć osoby wrażliwe i z niskim progiem bólu. Dyski depilują dokładniej niż pęsety, bo chwytają więcej włosków jednocześnie, dlatego cały zabieg przebiega szybciej i sprawniej. Co ważne, zaawansowane modele często posiadają dodatkowe opcje – np. końcówkę chłodzącą czy nawiew, dzięki czemu depilacja przebiega niemal bezboleśnie.
 • Depilator świetlny IPL – powyższe typy urządzeń usuwają włoski w tradycyjny sposób – po prostu je wyrywając. Jeśli jednak chcesz zupełnie bezboleśnie i na dłużej pozbyć się owłosienia, warto wybrać epilator IPL. Przed zabiegiem powinieneś dokładnie ogolić owłosione strefy w tradycyjny sposób (np. maszynką) i zgodnie z instrukcją skorzystać z depilatora świetlnego. Wypuszczane wiązki światła będą oddziaływać na cebulki, skutecznie je osłabiając. Już po kilku zabiegach włoski będą słabsze, cieńsze, mniej widoczne, a nawet przestaną wyrastać zupełnie na długi czas. Później co jakiś czas należy zabieg powtórzyć, by utrzymać efekty.

depilator Panasonic ES-ED92RP503

Który depilator kupić – praktyczne wskazówki

Powyżej przedstawiliśmy Ci informacje, jak wybrać depilator pod kątem jego działania, ale też do rodzaju owłosienia czy poziomu wrażliwości, jaką posiadasz. Niemniej warto wiedzieć, że oferta jest spora i poza rodzajem, ważne też są inne aspekty. Zatem który depilator kupić i co jeszcze wziąć pod uwagę?

 • Sposób zasilania – najbardziej dogodną opcją jest zasilanie akumulatorowe. Po naładowaniu, nasze urządzenie będzie gotowe do pracy przez określony czas. Niemniej w ofercie wciąż są urządzenia (nawet depilatory IPL), które zasilane są sieciowo lub akumulatorowo-sieciowe. Są nieco mniej wygodne, bowiem musimy zadbać o bliskość podłączenia do prądu, ale niekiedy z uwagi na cenę i inne parametry warto pójść na ustępstwa.
 • Ilość prędkości – parametr ten odnosi się do depilatorów tradycyjnych (na pęsety i dyski) i pozwala dopasować prędkość pracy urządzenia do naszych potrzeb, wrażliwości itp. W przypadku depilatorów świetlnych podobne znaczenie ma regulacja intensywności impulsów lub też wyposażenie urządzenia w funkcję dopasowania impulsów do koloru skóry.
 • Inne kwestie w depilatorach z pęsetami i dyskami – gdy stawiasz na wybór depilatora tego typu, warto sprawdzić, co oferuje sprzęt. Często jest to możliwość depilacji na sucho lub mokro (np. w trakcie kąpieli), korzystania z pianki do golenia, mycia pod wodą, dopasowanie do kształtu ciała, ruchoma głowica depilująca czy dołączone są dodatkowe nasadki, pozwalające na swobodną depilację różnych partii ciała.
 • Inne aspekty w depilatorach IPL – jeśli przy rozważaniach, który depilator kupić, coraz mocniej myślisz o zakupie depilatora światłem, zwróć uwagę na jego żywotność wyrażoną w ilości impulsów świetlnych. Dobrze by urządzenie miało czujnik odcienia skóry, zintegrowany filtr UV, dodatkowe głowice i nasadki do depilacji różnych miejsc ciała czy etui do bezpiecznego przechowywania sprzętu.

depilator Panasonic ES-EL9A-S503

Najlepszy depilator – poznaj polecane modele

Wybór depilatora dzięki powyższym wskazówkom nie powinien być dla Ciebie problemem. Zalecamy sprawdzenie specyfikacji dostępnych urządzeń, gdzie znajdziesz wszelkie istotne informacje na ich temat. Zakup depilatora powinien być przemyślany i przede wszystkim dopasowany do Twoich potrzeb. To spora inwestycja, która powinna nam się zwrócić poprzez zadowolenie z efektów. Jeśli wciąż zadajesz sobie pytanie, który depilator kupić, mamy dla Ciebie kilka modeli, które cieszą się wśród Klientów szczególnym uznaniem. Być może któryś z nich to właśnie najlepszy depilator także dla Ciebie!

 • Panasonic ES-ED92RP503 – to depilator z pęsetami, który ma całą gamę pozytywnych rekomendacji. Bardzo kobiecy i posiada świetny stosunek ceny do jakości. Chwalony za łatwość obsługi, poręczność, ilość nakładek oraz przede wszystkim skuteczność. Inną propozycją tej marki, którą warto rozważyć, jak wahasz się, który depilator kupić jest Panasonic ES-EL9A-S503.
 • Philips Satinelle Advanced BRE640/00 – urządzenie wyposażone w dyski, z niezwykle interesującą funkcją, jaką jest system masażu. Użytkownicy rekomendują go, ze względu na design, wygodę obsługi, regulację prędkości oraz stosunkowo bezbolesne zabiegi. Bardziej zaawansowany model tej marki, cieszący się sporą popularnością to Philips Satinelle Prestige BRE652/00.

depilator Braun Silk-épil 9-990 SensoSmart

 • Braun Silk-épil 9-990 SensoSmart – zaawansowane urządzenie, przez wiele pań uznawane za najlepszy depilator. To model zasilany akumulatorowo, z pęsetami, posiadający system masażu oraz całą gamę różnych nasadek. Z opinii użytkowników dowiadujemy się, że depilator jest ceniony za możliwość depilacji podczas kąpieli, bezbolesność dzięki nasadkom masującym czy też końcówki do peelingu, które ograniczają wrastanie włosków. Nieco tańszym, ale również rekomendowanym sprzętem tej marki jest Braun Silk-epil 9 9-880
 • Philips Lumea Prestige BRI956/00 – numer 1 wśród depilatorów IPL w naszym sklepie. Czy jest to najlepszy depilator? O tym najlepiej przekonać się na własnej skórze, ale opinie użytkowników zdają się potwierdzać tę tezę. Żywotność lampy to aż 250000 impulsów świetlnych, sprzęt posiada czujnik odcienia skóry i liczne nasadki. Model chwalony za efekty już po kilku użyciach, łatwość obsługi i wygodę. W ofercie jeszcze inne propozycje od tej marki – m.in. Philips Lumea Prestige BRI953/00.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak wybrać depilator. Przedstawiliśmy Ci również kilka modeli, które cieszą się szczególną popularnością w naszym sklepie. By wybrać najlepszy depilator, polecamy zapoznać się z pełną ofertą sklepu OleOle! i porównać ze sobą poszczególne egzemplarze. Udanych zakupów!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!