Jak podłączyć kamerę internetową do telewizora?

Robert

Kamera internetowa zapewnia lepszą jakość obrazu i dźwięku niż kamery zainstalowane na przykład w smartfonach czy laptopach. Jeśli często przeprowadzasz wideokonferencje, to dobrym pomysłem jest zainstalowanie jej do telewizora. Jednak, jak podłączyć kamerę internetową do telewizora? Czy to trudne? Sprawdźmy!

Kamera internetowa – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Chcąc kupić kamerę internetową, musisz pamiętać, aby była ona dedykowana modułowi, w który wyposażony jest Twój telewizor. Pamiętaj również, że możesz podłączyć ją tylko do urządzenia, które wyposażone jest w funkcję Smart TV, czyli rodzaj inteligentnej telewizji. Telewizory z tą opcją posiadają dostęp do Internetu, dzięki czemu pozwalają na korzystanie z takich aplikacji jak YouTube, VOD czy Skype. Wśród modeli oferujących tę technologię można wymienić między innymi Samsung UE55RU7472U oraz Sony KDL-40WE660. Jeśli nie posiadasz telewizora Smart TV, to dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup telyHD lub Logitech TV Cam HD, które pozwalają na prowadzenie rozmowy przez Skype na starszych modelach telewizorów. 

Ważną kwestią podczas wyboru kamery internetowej jest również rozdzielczość obrazu, który powinien idealnie dopasować się do rozmiaru ekranu telewizora. Wiadomo, że im więcej pikseli posiada rejestrator, tym jakość wyświetlanego obrazu będzie większa, jednak nie zawsze tak jest. Niektóre modele, mimo dużej rozdzielczości, potrzebują na przykład mocnego światła, aby jakość obrazu była dobra. Kupując kamerę internetową, pamiętaj także, aby miała ona wbudowany mikrofon pozwalający na wychwytywanie dźwięków z dużego obszaru. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie rozmawiać, siedząc na kanapie w dużej odległości od telewizora. 

Jak podłączyć kamerę internetową do telewizora?

Podłączenie kamery internetowej do telewizora nie jest skomplikowane, ponieważ są to najczęściej urządzenia typu plug and play. Aby móc korzystać z nowo zakupionego sprzętu wystarczy podłączyć obecny w każdej kamerze kabel USB do odpowiedniego wejścia w telewizorze, a następnie uruchomić aplikację wymagającą jej użycia. Jeśli chcesz, możesz również skonfigurować ją w menu w zakładce dotyczącej sprzętów zewnętrznych.

Podłączenie kamery do telewizora może być również bezprzewodowe, wykorzystujące Bluetooth lub Wi-Fi Direct. W tym celu należy w menu telewizora wybrać opcję urządzeń zewnętrznych obsługiwanych bezprzewodowo. Jest to świetna alternatywa dla osób, które chcą umieścić kamerę w miejscu, do którego nie dosięga kabel USB.

Kamery internetowe mogą służyć także jako wirtualne lustro lub system sterowania gestami. Aby korzystać z ostatniej wymienionej opcji, należy w menu telewizora znaleźć odpowiednią funkcję, po której włączeniu, uruchomi się kalibracja, dostosowująca działanie kamery do wykonywanych gestów.

Kamery internetowe –polecane modele

  • Logitech HD Pro Webcam C920 – firma Logitech współpracuje ze Skype, dlatego kamera ta idealnie nadaje się do rozmów przeprowadzanych przy użyciu właśnie tego komunikatora. Posiada ona rozdzielczość Full HD 1080p oraz HD 720p dla rozmów przeprowadzanych dzięki innym aplikacjom do wideokonferencji. Co więcej, wyposażona jest w automatyczną regulację ostrości, a także dźwięk stereo, który sprawi, że Twój głos będzie brzmiał czysto i naturalnie. Kamerę tę możesz zamontować na statywie lub stabilnym klipsie z gumowymi ochraniaczami, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo.

kamera internetowa Logitech HD Pro Webcam C920

  • Creative Live! Cam Chat HD – ta kamera internetowa to dobra jakość oraz atrakcyjna cena, czyli połączenie idealne. Dzięki oprogramowaniu Live! Central 3 Lite możesz nagrywać filmy i robić zdjęcia, a następnie od razu zamieszczać je na takich portalach jak Facebook czy YouTube. Dodatkowo kamera ta wyposażona jest w mikrofon z układem redukcji szumu, przez co usuwa wszelkie zakłócenia z otoczenia, zapewniając Ci najwyższą jakość dźwięku podczas rozmowy.

kamera internetowa Creative Live! Cam Chat HD

  • Microsoft LifeCam Studio Q2F-00018 – produkt firmy Microsoft oferuje wysokiej jakości kamerę internetową z szerokokątnym obiektywem wykonanym ze szklanych elementów i możliwością obracania aż o 360 stopni. Posiada także nowoczesną technologię TrueColor, która reguluje oświetlenie w taki sposób, aby uzyskać jasny i barwny obraz. Dzięki temu będziesz w 100% widoczny dla Twojego rozmówcy.

kamera internetowa Microsoft LifeCam Studio Q2F-00018

  • Media-Tech Look II MT4047 – ta kamera internetowa oprócz wyraźnego dźwięku i obrazu oferuje także wykonanie z najwyższej jakości materiałów. Posiada szklany obiektyw z podwójną soczewką, a także podstawkę, dzięki której łatwo umieścisz ją na każdej płaskiej powierzchni. Co więcej, jej podłączenie jest bardzo proste, ponieważ wyposażona jest w oprogramowanie, dzięki któremu nie musisz już martwić się o instalowanie dodatkowych sterowników.

kamera internetowa Media-Tech Look II MT4047

  • Microsoft LifeCam Cinema H5D-00014 – ten model kamery internetowej na pewno wpasuje się w każde pomieszczenie, dzięki swojemu eleganckiemu wyglądowi. Zastosowanie w niej rozwiązania to między innymi technologia ClearFrame zapewniająca płynny i wyraźny obraz nawet przy słabym świetle, ekran panoramiczny umożliwiający nagrywanie w formacie kinowym czy Auto Focus.

kamera internetowa Microsoft LifeCam Cinema H5D-00014

  • A4tech PK-910H – ta kamera internetowa pracuje w pełnej rozdzielczości HD 1920x1980p oraz eliminuje refleksy świetlne i zmiany kolorów. Posiada także szeroki kąt obiektywu oraz kabel USB o długości 1,5 m pozwalający na zamontowanie jej w dogodnym dla Ciebie miejscu. 

Teraz kiedy wiesz już jak podłączyć kamerę internetową do telewizora oraz na jakie parametry zwracać uwagę podczas jej zakupu wystarczy, że wybierzesz swój wymarzony model. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu online OleOle!, w której znajdziesz szeroki wybór kamer internetowych w atrakcyjnych cenach. Życzymy udanych zakupów!


Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!