Jak dobrać sprzęt AGD do kuchni? Na co uważać?

Renata

Urządzanie kuchni to nie tylko wybór kolorów ścian i mebli. Równie istotny jest wybór sprzętu AGD do kuchni. Dotyczy to zakupu lodówki, kuchenki, zmywarki, mikrofalówki, okapu czy też małego AGD, jak ekspres do kawy, czajnik, blender itp. Jak dobrać sprzęt AGD do kuchni? Czym kierować się przy wyborze? Jak nie dać się zwieść różnym opiniom i rekomendacjom? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Jak wybrać dobry sprzęt AGD do kuchni – praktyczne wskazówki

Wybór sprzętu może przyprawić Cię o ból głowy. Oferta jest ogromna, dlatego można się w tym wszystkim pogubić. Zebraliśmy zatem kilka praktycznych porad, dzięki którym podejmowanie decyzji zakupowej będzie dla Ciebie łatwiejsze, a wybór sprzętu AGD do kuchni pójdzie szybko i sprawnie.

  • Zrób listę potrzebnych rzeczy – jeśli dopiero się wprowadzasz, lista może być długa, bowiem potrzebujesz wielu sprzętów. Gdy masz określony budżet, w którym masz się zmieścić, być może lepiej zdecydować się na lepszej jakości niezbędny sprzęt, a dodatkowe (jak np. mikrofalówka czy ekspres do kawy) kupić nieco później. Pamiętaj, że są to zakupy na lata, dlatego dobór sprzętu AGD do kuchni musi być dobrze przemyślany!
  • Wskaż maksymalny budżet, w ramach którego chcesz kupić poszczególne przedmioty. Ceny są naprawdę różne – dużą lodówkę możesz kupić od około 850 zł (np. MPM 160-KB-21) do nawet ponad 25 tysięcy złotych (np. Liebherr SBSbs 8673 Premium). Podobnie jest też z innymi sprzętami AGD do kuchni.

lodówka MPM 160-KB-21

  • Dobór sprzętu AGD do kuchni musisz także dopasować do stylistyki wnętrza. Jeśli chcesz, by pozostał on właściwie niezauważalny, doskonałym rozwiązaniem są produkty z kategorii AGD do zabudowy. Wówczas sprzęty, takie jak kuchnia, piekarnik, lodówka, zmywarka, ekspres i inne możesz skryć pod zabudową szafek. Zyskasz wówczas dodatkową przestrzeń i spójną estetykę wnętrza!
  • Zanim kupisz AGD do kuchni, koniecznie sprawdź, jaką przestrzenią dysponujesz. W tym celu przyda się plan wnętrza lub też skrupulatne pomierzenie każdej wnęki. Unikniesz wówczas rozczarowania, że musisz przemeblować pomieszczenie lub zwrócić wybrany sprzęt i zamówić większy albo mniejszy.
  • Zastanawiasz się jak dobrać sprzęt AGD do kuchni? Postaw na energooszczędne rozwiązania. W przypadku każdej sprzętu będziesz mieć podaną klasę energetyczną oraz różne inne parametry, np. w zmywarkach roczne zużycie wody, a w lodówkach zużycie prądu. Niekiedy sprzętu z najwyższej klasy bywają droższe, ale po przekalkulowaniu okazuje się, że już po kilku miesiącach użytkowania ta dopłata się zwróci.
  • W przypadku każdego urządzenia wskaż funkcje, na których najbardziej Ci zależy. Jeśli chodzi o zmywarki, może zależeć Ci na eko myciu, lodówki mogą mieć wbudowany dyfuzor wody, mikrofalówki funkcję rozmrażania, a piekarniki rożen. Dzięki temu łatwiej Ci będzie znaleźć produkty spełniające Twoje oczekiwania. Wystarczy, że w wyszukiwarce danej kategorii produktów zaznaczysz parametry – np. wymiary, cenę, markę i dodatkowe funkcje, a otrzymasz listę produktów dopasowaną do Twoich potrzeb. W jednym miejscu możesz wyposażyć kuchnie w dobry sprzęt AGD!

Na co uważać przy wyborze sprzętu AGD?

Nie trudno wpaść w zakupowy szał, kiedy urządzasz swoje mieszkanie, a szczególnie tak ważne miejsce, jakim jest kuchnia. To w niej przecież spędzisz sporo czasu na gotowaniu, spożywaniu posiłku i rozmowach z bliskimi. Ma być maksymalnie praktyczna i zarazem przytulna. W związku z tym warto zachować umiar. Być może dotąd z kuchenki mikrofalowej korzystałeś wyłącznie raz na kilka miesięcy, bo zazwyczaj wszyscy razem jecie posiłki, a pizzę czy zapiekankę odgrzewasz w piekarniku? Wówczas lepiej wybrać dobrej jakości kuchenkę z piekarnikiem wyposażonym w termoobieg, gdzie odgrzejesz potrawy, ale też z powodzeniem je przyrządzisz.

Dobór sprzętu AGD do kuchni musisz też dostosować do potrzeb i bezpieczeństwa domowników. Jeśli masz dzieci, warto wybrać sprzęt z dedykowanymi zabezpieczeniami. Sprawdzą się kuchenki z grzaniem zimnym w dotyku, czyli płytą indukcyjną (np. Amica 58IES3.318HTaDQ(Xv)) czy zimnymi drzwiczkami piekarnika (np. Electrolux EKC6150AOX (2018)), mikrofalówki z blokadą rodzicielską na zmianę ustawień (np. Samsung MG23K3515AS) oraz zmywarki z blokadą panelu sterowania (np. Whirlpool WFO 3T123 6.5P X).

kuchnia elektryczna Amica 58IES3.318HTaDQ(Xv)

Rozważając, jak wybrać dobry sprzęt AGD do kuchni, koniecznie wskaż funkcje na jakich Ci zależy. Może bowiem się okazać, że kupisz sprzęt i będziesz z niego niezadowolony, choć sam taki wybrałeś kierując się ceną. Wiesz, że często robisz drinki albo koktajle? W takim razie kostkarka w lodówce jest niezbędna! Denerwuje Cię, że musisz podgłaszać telewizor, gdy gotuje się woda w czajniku? Wybierz cichy model. A może Twoi znajomi mają w domu kuchenkę z rożnem, w której przyrządzają najlepszego na świecie kurczaka? Wybierz wówczas sprzęt wyposażony w taką funkcję. Dzięki temu unikniesz rozczarowania!

Podsumowując, mamy nadzieję, że powyższy artykuł okazał się pomocny i już wiesz, jak dobrać sprzęt AGD do kuchni. Jeśli jednak masz pytania lub wątpliwości, możesz liczyć na pomoc naszych ekspertów. Centrum Obsługi Klienta OleOle! jest do usług. Udanych zakupów!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!