Głośniki komputerowe do 600zł – które najlepsze? Jakie wybrać?

Robert

Kompletując sprzęt do swojego komputera nie możesz zapomnieć o dobrej jakości sprzęcie nagłaśniającym. Taki bez trudu znajdziesz już za kilkaset złotych. Jeśli więc interesując Cię głośniki komputerowe do 600zł – świetnie trafiłeś. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który pomoże Ci w zakupie. Jakie cechy powinny mieć głośniki komputerowe do 600zł? Które modele warto rozważyć przed zakupem? Zapraszamy do lektury!

Głośniki komputerowe do 600zł – jakie powinny mieć cechy?

Obecne głośniki są zbyt słabe i szukasz lepszego, wydajniejszego rozwiązania? A może dopiero kompletujesz swój sprzęt lub szukasz dodatkowego nagłośnienia do laptopa? Bez względu na powód Twoich poszukiwań, najważniejsze jest, by znaleźć odpowiedni model, który spełni Twoje oczekiwania. Wyznaczony budżet do 600zł jest już spory, dlatego bez większych trudności powinieneś trafić na dobre urządzenie. Jakie więc powinny być głośniki komputerowe do 600zł?

To, jaki model głośników komputerowych do 600zł będzie dla Ciebie najlepszy, zależy w dużej mierze od oczekiwań i potrzeb. Inne będą mieli gracze, inne miłośnicy kina, inne osoby zajmujące się obróbką audio, a jeszcze inne przedsiębiorcy, którzy chcą stworzyć nagłośnienie niewielkich sal konferencyjnych czy nauczyciele do sal lekcyjnych. Jednym będą odpowiadały proste i wygodne zestawy 2.0, dające przejrzysty, wierny dźwięk, ale drudzy będą usatysfakcjonowani rozbudowanymi systemami 5.1 z wieloma typami wejść, z których stworzą prawdziwe centrum rozrywki domowej. Jeśli zatem stoisz przed pytaniem „głośniki komputerowe do 600zł jakie wybrać?” – to poniżej mamy dla Ciebie kilka przydatnych podczas zakupów wskazówek!

Głośniki komputerowe do 600zł jakie wybrać?

Gdy głowisz się, jakie głośniki komputerowe do 600zł warto kupić, to warto, byś wziął pod uwagę poniższe parametry i podpowiedzi. 

  • Typ – w budżecie do 600zł nie powinieneś mieć problemu z wielością ofert. Jeśli chodzi o typ nagłośnienia, to polecamy wybierać rodzaje zestawu: 2.0, 2.1 lub 5.1. Wybranie typu to podstawowy parametr charakteryzujący zestawy głośników. Co oznaczają te liczby? Pierwsza mówi o ilości głośników (satelity), natomiast wartość po kropce określa obecność głośnika niskotonowego.
  • Moc – głośniki komputerowe do 600zł potrafią już mieć naprawdę pokaźne możliwości. I choć może nie nagłośnisz nimi wielkiej Sali konferencyjnej, to w małych pomieszczeniach na pewno spełnią Twoje oczekiwania. Pod uwagę weź maksymalną moc głośnika basowego (RMS) oraz moc głośników (RMS). 
  • Inne istotne parametry – zwróć uwagę na moc subwoofera (w ofercie nawet ponad 100W!),  minimalne pasmo przenoszenia (60 Hz) czy maksymalne pasmo przenoszenia (najlepiej by było to około 20000 Hz).
  • Wyposażenie i dodatki – głośniki do komputera do 600zł często posiadają dodatkowe opcje, np. komunikację Bluetooth, pilota do sterowania, wyjście słuchawkowe czy funkcje regulacji niskich tonów lub poziomu głośności.
  • Przeznaczenie – producenci często wypuszczają produkty dedykowane – np. do gier, muzyki czy filmów. Jeśli masz jasno sprecyzowane potrzeby, wówczas polecamy zdać się na sugestie i wybierać spośród tego typu modeli. Będą one posiadały dobrze dopasowane parametry użytkowe i wygląd obudowy, który powinien przypaść Ci do gustu.

Głośniki do komputera do 600zł – polecane modele

„Głośniki komputerowe do 600zł – które najlepsze?” – to jedno z częstych pytań, jakie zadają osoby poszukujące systemu nagłaśniającego do komputera. Jeśli masz ustalony budżet i chcesz znaleźć sprzęt w jego przedziale, możesz na stronie OleOle! skorzystać z wyszukiwarki i ustawić tam swoje kryteria. Dzięki temu otrzymasz listę produktów dopasowanych do Twoich oczekiwań. Głośniki do komputera do 600zł to kilkadziesiąt różnych możliwości. Twój budżet jest dość spory, dlatego będziesz mieć w czym wybierać. My mamy dla Ciebie kilka pozycji, które cieszą się szczególną popularnością!

  • Kruger & Matz Spirit 2.1 KM0539 – jest to rodzaj zestawu 2.1 - 2 głośniki + głośnik basowy, w którym maks. moc głośników, jak i głośnika basowego wynosi 30 W. Sprzęt oferuje kilka rodzajów podłączenia: 2 x cinch, Bluetooth, coaxial, jack 3,5 mm i optyczne. Stylowa obudowa z fornirowanym drewnem świetnie sprawdzi się w klasycznych i eleganckich wnętrzach. Te głośniki do komputera do 600zł gwarantują zrównoważone i czyste brzmienie. Jeśli wolisz tańszy model 2.0 to sprawdź: Kruger & Matz Spirit 2.0 KM0538.

głośniki komputerowe Kruger & Matz Spirit 2.1 KM0539

  • Genius GX GAMING SW-G2.1 2000 Ver.II – rodzaj zestawu 2.1, maksymalna moc głośników (RMS) to 38 W, a głośnika basowego (RMS) 20 W. W zestawie znajdziesz subwoofer, 2satelity, wzmacniacz, kabel RCA - mini-jack 3,5mm, kbel mini-jack 3,5mm oraz obszerną instrukcję obsługi. Jest to przykład głośników do komputera do 600zł dedykowanych do gamingu, ale i przy słuchaniu muzyki z pewnością będziesz zadowolony! Wszystko dzięki potężnym tonom niskim, które wywołują ciarki! Inną propozycją tej marki są głośniki Genius SP-HF1800A.

głośniki komputerowe Genius GX GAMING SW-G2.1 2000 Ver.II

  • Razer Nommo 2.0 Chroma – to głośniki typu 2.0, które przypadną do gustu graczom, ale nie tylko – mają ciekawy, aczkolwiek niezbyt agresywny design i świetnie wkomponują się w każde wnętrza. Te głośniki oferują pełnozakresowy dźwięk, który został uzyskany dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii – m.in. innowacyjne 3-calowe przetworniki wykonane z włókna szklanego czy wydłużona konstrukcja tunelów basowych. Jako atuty należy wskazać regulację tonów niskich i podświetlenie Razer Chroma.

głośniki komputerowe Razer Nommo 2.0 Chroma

  • Creative T30 Wireless – to kolejne głośniki do komputera do 600zł typu 2.0, oferujące dodatkowo łączność WiFi. Od producenta dowiadujemy się, że są to dedykowane głośniki wysokotonowe, posiadające jedwabną kopułkę, przetworniki z włókna szklanego, gwarantujące świetną dynamikę oraz technologię Creative BasXPort, pozwalającą uzyskać doskonałe basy. Ogromnym atutem jest odtwarzanie za pomocą dotknięcia – jeżeli Twoje urządzenie obsługuje standard NFC (Near Field Communication), zbliż je do obszaru NFC na głośniku i ciesz się efektami! Proste, szybkie i niezwykle wygodne rozwiązanie. Jeśli wolisz model typu 2.1, wówczas sprawdź: Creative Sound Blaster X Kratos S5.

głośniki komputerowe Creative T30 Wireless

Jak więc widzisz, nie jest trudno znaleźć głośniki do komputera do 600zł. Problem może być z wybraniem tych najlepszych, jednak mamy nadzieję, że nasze powyższe wskazówki nieco rozwiały Twoje wątpliwości. Sprawdź asortyment OleOle! i wybierz model na miarę swoich potrzeb. Powodzenia!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!