Drukarka kodów kreskowych i etykiet – jak wybrać?

Franek

Prowadzisz swój biznes i poszukujesz narzędzia do drukowania kodów kreskowych i etykiet? W firmach produkujących lub dystrybuujących towary jest to właściwie nieodzowne. Możesz mieć jednak wątpliwości, jak wybrać najlepszy model, który spełni Twoje oczekiwania. Mamy więc dla Ciebie wskazówki, dzięki którym ułatwisz sobie to zadanie. Podpowiadamy, jaka drukarka kodów kreskowych i etykiet będzie najlepsza oraz prezentujemy kilka przykładowych modeli wraz z ich specyfikacją.

Drukarka kodów kreskowych i etykiet – co to za urządzenie?

Drukarki kodów kreskowych i etykiet to urządzenia, które pomogą Ci wygenerować gotowe naklejki na towary. Występują w dwóch wariantach, różnych pod kątem techniki drukowania. Pierwszy z nich to drukarki termiczne – do nadruku dochodzi poprzez działanie głowicy drukującej. Nie wymaga ona tonera ani tuszu, ale potrzebny jest specjalny rodzaj papieru, który pod wpływem temperatury ulega zaczernieniu. Technologia pozwala na drukowanie wyłącznie w kolorze czarnym, a druk jest nietrwały i z czasem bleknie.

Drugim wariantem są termotransferowe drukarki kodów kreskowych i etykiet. Ich działanie polega na wykorzystaniu papieru naklejkowego oraz barwiącej taśmy – żywicznej, woskowej  lub woskowo-żywicznej. Dzięki różnym rodzajom taśm, uzyskujemy dowolne kolory. Atutem jest bardzo wysoka jakość wydruku, jednak wiąże się to z wysokimi kosztami eksploatacji.

Jak wybrać drukarkę kodów kreskowych i etykiet?

Choć wydawać by się mogło, że drukarki kodów kreskowych i etykiet nie są szczególnie wymagające podczas zakupu, to jednak szeroka oferta sprawia, że możemy mieć pewne wątpliwości. Warto więc na początku wskazać swoje potrzeby i zapoznać ze specyfikacją dostępnych urządzeń. Aby ułatwić Ci zadanie, podpowiadamy poniżej, jak wybrać drukarkę kodów kreskowych i etykiet.

  • Technika drukowania – tak jak wyjaśniliśmy powyżej, może być termiczna lub termotransferowa. Pamiętaj o wadach i zaletach eksploatacji sprzętu i wybierz, czy stawiasz na tańszy i mniej trwały druk termiczny, czy droższy i efektywniejszy druk termotransferowy.
  • Szybkość drukowania – wybierając drukarkę kodów kreskowych i etykiet powinieneś postawić na model odpowiadający potrzebom Twojej firmy pod kątem szybkości druku. Jeśli na przykład masz firmę produkcyjną i każda chwila jest ważna, zwróć uwagę, by model był wydajny. Najlepsze modele drukują nawet 30mm/sekundę.
  • Maksymalna szerokość i długość drukowania – te parametry pozwolą Ci upewnić się, czy dane urządzenie będzie zgodne z Twoim zapotrzebowaniem. Jeśli masz już ustalone standardy w firmie, wówczas sprawdź, czy drukarka kodów kreskowych i etykiet im odpowiada.
  • Rozdzielczość druku – parametr ten opisuje dokładność drukarki, czyli jej zdolność zachowania jak największej ilości szczegółów. Może być istotny, jeśli zależy Ci na wysokim standardzie druku, co jest istotne np. przy kodach kreskowych.

Zakup drukarki kodów kreskowych i etykiet – polecane modele

  • Brother PT-E110VP – rodzaj drukarki kodów kreskowych i etykiet, która może zachęcić do zakupu swoją atrakcyjną ceną. W tym modelu zastosowano termotransferową technikę druku, a jego rozdzielczość to 180 dpi. Maksymalna szerokość drukowania to 12 mm, z kolei szybkość druku 20 mm/s. Urządzenie jest niewielkie, kompaktowe i wygodne w eksploatacji. Co więcej, jego obsługa jest łatwa i komfortowa. To urządzenie skierowane jest przede wszystkim do elektryków i instalatorów. Oferuje możliwość intuicyjnej i prostej edycji treści drukowanych na etykietach. Zestaw zawiera zasilacz sieciowy i wygodną walizkę. Drukarka etykiet P-touch E110VP jest kompatybilna z taśmami o szerokości: 3.5, 6, 9 i 12 mm oraz może drukować na taśmach Brother TZe.

drukarka etykiet Brother PT-E110VP

  • Brother PT-D600VP – jeśli czeka Cię zakup drukarki kodów kreskowych i etykiet, warto sprawdzić ten model. Obsługiwane są w nim termotransferowe rodzaje etykiet, a rozdzielczość wydruku to 180 dpi. Bezsprzecznym atutem urządzenia jest szybkość drukowania – aż 30 mm/sekundę i maksymalna szerokość drukowania 24 mm. Jest to to elegancki model, przeznaczony do użytku firmowego. Wyposażony został w duży, kolorowy ekran, szeroką klawiaturę typu PC oraz automatyczną gilotynę etykiet. Możliwe jest tworzenie etykiet na komputerze PC lub Mac oraz drukowanie na etykietach 3,5, 6, 9, 12, 18 i 24 mm. Ta drukarka kodów kreskowych i etykiet pozwala drukować elementy, którymi można oznaczać materiały biurowe, kable, sprzęt komputerowy, nośniki danych, segregatory, imienne badge czy meble biurowe. Innym modelem, który ma podobne zastosowanie jest Brother PT-D450VP.

drukarka etykiet Brother PT-D600VP

  • Brother PT-E300VP – moblina drukarka etykiet, przeznaczona głównie dla branż elektrycznej, instalatorskiej i elektroenergetycznej. Sprzęt posiada duży, podświetlany wyświetlacz graficzny LCD i solidną konstrukcję. Wyróżnia go dużo wbudowanych symboli elektrycznych oraz audiowizualnych. Do zestawu dołączono walizkę wraz z kasetą z taśmą, akumulatorem litowo-jonowym i zasilaczem sieciowym. Możliwy jest druk na etykietach o szerokości 3,5, 6, 9 i 12 mm oraz rurkach termokurczliwych. Model charakteryzuje się intuicyjną obsługą i szybkością wydruków na poziomie aż 20 mm/sekundę. Rozdzielczość druku to 180 dpi, maksymalna szerokość drukowania 18 mm, a długość 300 mm. Ten sprzęt posiada interfejs w języku polskim, co jest sporym udogodnieniem.

drukarka etykiet Brother PT-E300VP

Podsumowując, drukarki kodów kreskowych i etykiet powinny być niezawodne, ale i przede wszystkim dopasowane do potrzeb Twojej firmy. Mamy nadzieję, że dzięki powyższym wskazówkom już wiesz, jak wybrać drukarkę kodów kreskowych i etykiet. Teraz sprawdź ofertę OleOle! i wybierz odpowiedni model!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!