Drukarka do zdjęć – jak wybrać drukarkę fotograficzną?

Robert

Wywoływanie zdjęć od jakiegoś czasu straciło na popularności. Zamiast tego przechowujemy fotografie w komputerze, na telefonie, tablecie, dysku, pendrive, płytach i innych nośnikach pamięci. Niemniej nie da się zaprzeczyć, że nie jest to to samo, co oglądanie zdjęć w albumach. Jeśli zatem marzysz o tradycyjnych fotografiach, doskonałym posunięciem będzie zakup drukarki do zdjęć. Jak wybrać odpowiedni model? Które urządzenia są warte uwagi? Poznaj nasze wskazówki!

Drukarki do zdjęć – kiedy warto zdecydować się na zakup?

Zdjęcia możesz wywołać lub wydrukować w wielu miejscach – u fotografa, w drukarni, przez firmy internetowe świadczące takie usługi, a nawet w niektórych drogeriach czy sklepach z książkami. Nie jest to bowiem trudne zadanie – wystarczy dobra drukarka do zdjęć, która na specjalnym papierze wydrukuje naszą fotografię. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by w takie urządzenie zaopatrzyć się osobiście. 

Polecamy zakup drukarki do zdjęć, jeśli lubisz tworzyć albumy albo gdy nie masz zaufania do elektroniki. Doświadczenie pokazuje, że trzymamy na naszych urządzeniach tysiące zdjęć, do których nigdy nie wracamy – bo przecież trudno przebrnąć przez 150 selfie, 200 zdjęć obiadów i 300 zdjęć krajobrazów. Aby ułatwić sobie tę procedurę, możesz wybrać najlepsze zdjęcia i je wydrukować, a następnie umieścić w albumie albo przechowywać w dedykowanym pudełku. Oczywiście drukarka do zdjęć przyda się również do drukowania grafik, plakatów i innych kolorowych materiałów – np. nauczycielom, studentom czy grafikom do tworzenia portfolio.

Zakup urządzenia z pewnością z czasem się zwróci i będzie bardziej opłacalny, aniżeli każdorazowe wywoływanie zdjęć u fotografa czy w punkcie wydruku. Ważne jednak, by drukarka do zdjęć była wysokiej jakości – tylko wówczas zapewnimy sobie satysfakcję i zadowalające efekty.

Drukarka do zdjęć – jak wybrać drukarkę fotograficzną?

Wybór drukarek do zdjęć jest naprawdę szeroki. W ofercie OleOle! dostępnych jest kilkadziesiąt urządzeń, spośród których możesz wybrać odpowiedni model. To kolorowe drukarki laserowe, drukarki atramentowe oraz urządzenia wielofunkcyjne. Tylko jak wybrać drukarkę fotograficzną? Który typ będzie najlepszy i na jakie parametry zwrócić uwagę?

  • Typ urządzenia – najtańsze są drukarki atramentowe, jednak tylko modele dedykowane do drukowania zdjęć sprawdzą się idealnie. Tanie egzemplarze poradzą sobie tylko z pojedynczymi wydrukami. W przeciwnym razie szybko skończy nam się tusz, a sam sprzęt też może nas nie zadowolić, jeśli chodzi o wydajność. Drukarki laserowe natomiast są droższe i nie drukują w tak dobrej jakości jak atramentowe, ale na ich korzyść przemawia późniejszy koszt eksploatacji. Należy też wspomnieć, że w ofercie dostępne są też drukarki termiczne – te gwarantują naprawdę dobre parametry i świetnie sprawdzają się do drukowania fotografii.
  • Format druku – o ile drukarka do zdjęć ma służyć wyłącznie do typowych formatów, nie musisz się obawiać – każde urządzenie z oferty zda w tym przypadku egzamin. Jeśli jednak planujesz np. drukować zdjęcia wielkoformatowe czy plakaty, wówczas sprawdź, jakie formaty obsługuje interesujący Cię model. Najlepiej, by informacja była oznaczona w specyfikacji jako A3+.
  • Rozdzielczość w kolorze – to kluczowy aspekt, który przekłada się na jakość fotografii. Gdy masz przed sobą zakup drukarki do zdjęć, poszukaj informacji o rozdzielczość zaprezentowanej w jednostkach dpi, czyli „dot per inch”, oznaczające ilość plamek na cal. Im wyższa wartość, tym sprzęt będzie posiadał wyższą zdolność zachowania jak największej ilości szczegółów. Minimalna rozdzielczość urządzenia dla druku w kolorze, powinna wynosić 1200x1200 dip, ale modele z wyższej półki oferują nawet rozdzielczość 5760 x 1440 dpi.

Zakup drukarki do zdjęć – polecane modele

Powyżej podpowiedzieliśmy Ci, jak wybrać drukarkę do zdjęć. Jeśli jednak poszukujesz przykładowych modeli, które cieszą się uznaniem użytkowników, poniżej prezentujemy rekomendowane drukarki fotograficzne.

  • Epson L805 – bestseller wśród drukarek atramentowych. To urządzenie uznawane jest za drukarkę do zdjęć, posiadającą wbudowany system zasilania na atrament. Pozwala to na szybkie i niezawodne drukowanie zdjęć maksymalnie w formacie A4, przy wyjątkowo niskim koszcie. W urządzeniu zastosowano atramenty pigmentowe w sześciu kolorach, co gwarantuje naprawdę świetną jakość fotografii i innych wydruków. Atutem jest też łączność WiFi – dzięki niej możesz drukować z różnych urządzeń, a nawet smartfona. W tej drukarce fotograficznej rozdzielczość w kolorze to aż  5760 x 1440 dpi. A jeśli interesują Cię wydruki w większych formatach to proponujemy poznać specyfikację modelu: Epson L1300.

drukarka atramentowa Epson L1300

  • Canon PIXMA PRO-100S – drukarka atramentowa o świetnych parametrach. Jest dość kosztowna, ale z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających miłośników drukowanych fotografii. Wysoka rozdzielczość wydruków w kolorze (4800 x 2400 dpi), pozwala na świetne wydruki i jakość nieodbiegającą od tych u fotografów czy z drukarni. Model umożliwia drukowanie nawet w formatach A3+. Urządzenie posiada aż 8 oddzielnych atramentów, przez co możesz liczyć na wierne odwzorowanie szczegółów na zdjęciach. Nieco tańszym, ale oferującym rozdzielczość aż 9600 x 2400 dpi jest drukarka fotograficzna Canon PIXMA iP8750.

drukarka atramentowa Canon PIXMA iP8750

  • HP OfficeJet 202 – termiczna drukarka atramentowa, która drukuje jedynie na specjalnym, termicznym papierze, ciemniejącym pod wpływem ciepła. Mechanizm działania jest zbliżony do drukarki igłowej – igła uderza w papier, powodując przepływ prądu i jego rozgrzanie. Rozdzielczość w kolorze wynosi 4800 x 1200 dpi. Warto wiedzieć, że nie jest to zwykły model – pozwala on bowiem na drukowanie gdziekolwiek ze chcesz, bowiem sprzęt posiada akumulator gwarantujący dużą mobilność. Modelem działającym na akumulator jest także: Canon PIXMA iP110 z akumulatorem

drukarka atramentowa Canon PIXMA iP110 z akumulatorem

  • Lexmark C2535dw – jeśli rozważasz zakup drukarki do zdjęć z kategorii laserowych, właśnie ten model powinien zwrócić Twoją uwagę. Format druku to maksymalnie A4, rozdzielczość w kolorze 1200 x 1200 dpi, a co więcej, sprzęt gwarantuje długotrwałą eksploatację i wysoką wydajność. Z drukarką można połączyć się bezprzewodowo w dowolnej sieci z dostępem do Wi-Fi — poprzez wbudowaną kartę Wi-Fi, a także za pomocą technologii AirPrint, Google Cloud Print oraz Mopria. 

Drukarka do zdjęć może być świetnym zakupem dla miłośników uwieczniania wspomnień, ale też prezentem dla bliskiej osoby. Mamy nadzieję, że dzięki powyższym wskazówkom już wiesz, jak wybrać drukarkę fotograficzną. Poznaj teraz ofertę OleOle! i znajdź najlepszy model!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!