Domowa stacja pogody do 100 zł. Jak wybrać?

Paweł

Prognoza pogody zapowiadała piękny, słoneczny dzień, a za oknem chmury i zastanawiasz się, jak się ubrać? W takim razie z pewnością dobrym zakupem będzie zakup stacji pogody. Dzięki niej dowiesz się, jaka jest temperatura i zyskasz wiele innych, praktycznych funkcji. Czy da się znaleźć domową stację pogody do 100 zł? Jak wybrać odpowiednią? Zapraszamy do lektury naszych porad. Co więcej, prezentujemy też krótki ranking domowych stacji pogody!

Domowa stacja pogody do 100 zł – czy warto taką kupić? 

Domowe stacje pogody pozwalają sprawdzić odczuwalną temperaturę, ciśnienie, wilgotność powietrza, siłę opadów czy nawet siłę wiatru. Nie musisz więc włączać laptopa, telewizora czy szukać na smartfonie – wystarczy skorzystać z informacji prezentowanych na swoich urządzeniu. Stacje pogody zapewniają stały dostęp do informacji o aktualnych warunkach atmosferycznych, a także prognozie pogody. Warto jednak wiedzieć, że modele różnią się swoimi parametrami w zależności od marki, a często też ceny. Czy zatem domowa stacja pogody do 100 zł spełni nasze oczekiwania?

Oferta jest szeroka. W sklepie online OleOle! znajdziesz kilkadziesiąt urządzeń tańszych niż 100 złotych. Są to urządzenia, które oferują wiele funkcji – najtańsze z nich podadzą nam temperaturę na zewnątrz i wewnątrz, a te droższe mogą nawet wyznaczać trendy na podstawie zgromadzonych danych czy dokonywać pomiaru ciśnienia. Polecamy więc zapoznać się ze specyfikacją sprzętu, dzięki czemu zyskasz pewność, że wybrana domowa stacja pogody do 100 zł będzie w pełni dopasowana do Twoich potrzeb!

stacja pogody Hama Color Edge

Jak wybrać domową stację pogody?

Kiedy poszukujesz sprzętów, ważna jest nie tylko ich cena, ale przede wszystkim specyfikacja. Pojawia się więc pytanie, jak wybrać domową stację pogody i czym kierować się jej zakupem? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek odnośnie parametrów, na które warto zwrócić uwagę. 

  • Zakres temperatury – to podstawowa kwestia, mówiąca o rozpiętości temperatur, jaką są w stanie odczytać czujniki stacji pogody. W Polsce najczęściej nie powinno być z tym trudności, bowiem nie ma tu temperatur bardzo skrajnych, ale warto aby sprzęt obsługiwał temperatury od około -20°C do +50°C.
  • Błąd pomiaru – domowa stacja pogody do 100 zł powinna wykazywać jak najmniejszy błąd pomiaru. Nawet jeśli sprzęt się pomyli, to jednak nie powinna być to różnica większa niż 0,5°C. Niestety ten parametr nie zawsze jest prezentowany w ogólnej specyfikacji i najlepiej jest go szukać w instrukcji urządzenia albo na stronie producenta.
  • Wyświetlacz – dostępne są warianty kolorowe lub monochromatyczne. Idealnie, jeśli wybrany przez Ciebie model będzie miał opcję podświetlania LED. To zwiększy jego użyteczność i widoczność prezentowanych parametrów.
  • Zasilanie – dostępne w ofercie stacje pogody najczęściej zasilane są bateriami albo akumulatorkami AA i AAA. To wygodne i wydajne rozwiązanie.
  • Zapis danych – opcja zapamiętywania danych historycznych dla poszczególnych parametrów pogody pozwala kontrolować sprawdzalność pogody, ale też na przykład prognozować pogodę czy wyznaczać trendy.
  • Ilość czujników – im ich więcej, tym stacja pogody meteo będzie prezentować dokładniejsze i bardziej wiarygodne informacje. To istotne np. o różnych porach dnia, gdy słońce znajduje się z różnych stron domu. Warto jednak pamiętać, by umiejscowić czujnik zgodnie z wymaganiami – w przeciwnym razie wskazania mogą być zafałszowane, a domowa stacja pogody do 100 zł nie spełni naszych oczekiwań.

stacja pogody Meteo ZP16

Ranking domowych stacji pogody 

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie domowych stacji pogody, które być może przypadną Ci do gustu. Są to urządzenia, które kosztują mniej niż 100 złotych i cieszą się dużą popularnością wśród Klientów. Co więcej, nasz ranking domowych stacji pogody zawiera także ich krótką specyfikację wraz z najważniejszymi atutami. Pamiętaj jednak, że oferta jest znacznie szersza, dlatego zachęcamy, by sprawdzić nasz asortyment nas tronie OleOle!, gdzie możesz też porównać poszczególne modele.

stacja pogody TechniSat iMeteo 2CE

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak wybrać domową stację pogody. Powyższe wskazówki pomogą Ci w podjęciu decyzji, ale jeśli wciąż masz wątpliwości, przeczytaj specyfikację urządzeń z rankingu domowych stacji pogody oraz innych, które znajdziesz na naszej stronie. Udanych zakupów!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!