Cicha klawiatura do codziennego użytku - jak wybrać?

Robert

Klawiatura to urządzenie bez którego trudno wyobrazić sobie pracę czy zabawę na komputerze. Co jednak zrobić, gdy dźwięk powstający przy naciskaniu klawiszy przeszkadza pozostałym współpracownikom lub domownikom?  Z pomocą przychodzą ciche klawiatury. Jakie mają inne zalety poza cichą pracą? Na co zwracać uwagę podczas zakupów i przede wszystkim – jak wybrać cichą klawiaturę do codziennego użytku? Poznaj wskazówki OleOle!.

Cicha klawiatura do komputera – podstawowe informacje

Sprzęt peryferyjny, do którego należą między innymi klawiatury komputerowe, powinien ułatwiać pracę na komputerze. Wybór klawiatury do komputera musi być zatem przemyślany, a jej rodzaj dopasowany do potrzeb użytkownika.  Klawiatury, choć na pierwszy rzut oka mało znaczące, tak w ogólnym rozrachunku są bardzo istotne. To w końcu za ich pomocą wykonujemy większość operacji. Niefunkcjonalna klawiatura to prosta droga do nieefektywnej i mało komfortowej pracy.  

Jak się okazuje, na zadowolenie z użytkowania klawiatury może wpływać nie tylko jej ergonomia, ale również poziom hałasu, jaki powstaje podczas uderzania klawiszy.  Należysz do grupy osób, dla których dźwięk naciskanych przycisków jest nie do wytrzymania? Współdzielisz swoje lokum z kimś, kogo generowany hałas niezwykle irytuje? A może głośna praca klawiatury rozprasza pozostałych współpracowników? W takim razie rozwiązaniem Twoich problemów może być cicha klawiatura do komputera - nisko wyprofilowana i kompaktowa, zagwarantuje Ci wielogodzinną, niehałaśliwą pracę, jednocześnie nieprzeszkadzającą innym.

Najlepsza cicha klawiatura – poznaj jej zalety!

Twój stary sprzęt peryferyjny od dawna prosi się o wymianę i zastanawiasz się, czy warto kupić cichą klawiaturę do komputera? W takim razie być może przekonają Cię poniższe atuty urządzenia, które najczęściej przeważają o zakupie tego sprzętu!

  • Głośność pracy – niskie natężenie emitowanego hałasu to kluczowy atut cichych klawiatur. Dzięki temu na urządzeniu możesz spokojne pracować zarówno w domu, jak i biurze, nie zakłócając przy tym innym pracy.
  • Niewielkie rozmiary i waga – większość modeli cichych klawiatur do codziennego użytku to modele kompaktowe i lekkie, dzięki czemu są bardzo poręczne, mobilne i ergonomiczne.
  • Atrakcyjna cena i duża dostępność – dominującym typem cichych klawiatur są modele membranowe, które odznaczają się bardzo korzystną ceną. Szeroki wybór asortymentu w sklepach sprawia, że również wśród innych rodzajów klawiatur generujących niski poziom hałasu, znajdziemy te, za które zapłacimy niewiele.

Jak wybrać cichą klawiaturę do codziennego użytku?

Wyżej wymienione zalety przekonały Cię do zakupu, lecz teraz w Twojej głowie pojawiło się pytanie – jak wybrać cichą klawiaturę do codziennego użytku? W obliczu szerokiego asortymentu produktów, wybór klawiatury do komputera może sprawiać niemałe trudności. Skąd wiedzieć, który model będzie funkcjonalny, a dodatkowo nie będzie hałasować podczas pracy? Zwróć uwagę na następujące aspekty – dzięki nim na pewno dokonasz właściwego wyboru!

  • Typ klawiatury – pewnym rozwiązaniem w wyborze klawiatury do komputera jest wariant membranowy. Dobrym przykładem tego typu sprzętu jest produkt Corsair K55 RGB oraz przodujący w rankingach model Logitech K120. Klawiatury membranowe niski poziom emisji hałasu zawdzięczają w głównej mierze swojej specyficznej budowie. Pod przyciskami znajdują się bowiem warstwy folii, których zetknięcie mechaniczne w wyniku nacisku klawisza powoduje zwarcie konkretnych elementów obwodu elektrycznego i tym samym zadziałanie klawiatury.

klawiatura komputerowa Corsair K55 RGB

  • Konstrukcjacicha klawiatura do codziennego użytku powinna odznaczać się charakterystyczną konstrukcją. Niski poziom emitowanego hałasu zagwarantują przede wszystkim modele z niskim, płaskim profilem klawiszy. Pamiętaj jednak, by wybór cichej klawiatury do komputera uwzględniał także aspekt ergonomiczny. Zwróć szczególną uwagę na optymalny rozstaw klawiszy, dzięki czemu praca na urządzeniu będzie komfortowa i przyjemna. Użytecznym panelem, o obecność którego warto zadbać, jest blok numeryczny. Polecanym produktem posiadającym wszystkie wyżej wymienione atuty jest np. model HyperX Alloy Core RGB.

klawiatura komputerowa HyperX Alloy Core RGB

  • Rodzaj podłączenia – wybierać możesz spośród cichych klawiatur przewodowych, które podłączane są do komputera za pomocą kabla USB (przykładem takiej klawiatury jest model SteelSeries Apex 3) oraz w ofercie produktów bezprzewodowych, działających dzięki WIFI i Bluetooth (takie rozwiązanie oferuje m.in. model renomowanej firmy Logitech Craft).
  • Dodatkowe funkcjeciche klawiatury wyposażane są przez producentów w rozmaite dodatkowe atuty. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj dodatkowe wyposażenie w postaci podpórki na nadgarstki (takie rozwiązanie znajdziesz np. w modelu Roccat Skeltr) oraz podświetlenie urządzenia, dzięki któremu praca w wieczornych godzinach będzie nie tylko łatwiejsza, ale i przyjemniejsza dla oka. 

klawiatura komputerowa Roccat Skeltr (szary)

Podsumowując, cicha klawiatura do komputera to sprzęt, który doskonale sprawdzi się w miejscu pracy, w domu czy podróży. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak wybrać cichą klawiaturę do codziennego użytku. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zaprosić Cię do przejrzenia propozycji OleOle!. Gwarantujemy, że dzięki szerokiej ofercie znajdziesz model skrojony na miarę swoich potrzeb. Udanych zakupów!


Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!