PROMOCJE

Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Deck (platforma)

Dotyczy:
Deskorolki

Deskorolka składa się z wielu części. Deck jest głównym elementem deskorolki, na którym stawia się stopy. Deck pokryty jest papierem ściernym+- lub wytrzymałą taśmą antypoślizgową - tak zwany "grip", który powoduje zwiększenie przyczepności nóg na desce. Decki początkowo były pojedynczym kawałkiem drewna.
Czytaj więcej

Deskorolka składa się z wielu części. Deck jest głównym elementem deskorolki, na którym stawia się stopy. Deck pokryty jest papierem ściernym+- lub wytrzymałą taśmą antypoślizgową - tak zwany "grip", który powoduje zwiększenie przyczepności nóg na desce. Decki początkowo były pojedynczym kawałkiem drewna. Aktualnie są one robione ze sklejki (zazwyczaj 7-warstwowej). Czasem do konstrukcji decka włączane są inne materiały, takie jak włókno szklane, włókno węglowe czy kevlar, aby zmniejszyć wagę decka i zwiększyć jego wytrzymałość. Istnieją różne odmiany deskorolek np. waveboard lub snakeboard.
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację