PROMOCJE

Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Transmisja bezprzewodowa - słuchawki

Dotyczy:
Słuchawki
W słuchawkach bezprzewodowych sygnał audio przesyłany jest bez pośrednictwa przewodu, co oznacza brak plączącego się kabla i brak związanych z nim ograniczeń. Wykorzystywane do tego są głównie dwie technologie bezprzewodowego przesyłu dźwięku. 

Radiowa – sygnał ze źródła dźwięku przesyłany jest za pośrednictwem fal radiowych. Słuchawki bezprzewodowe - radiowe są podatne na zakłócenia w połączeniu, za to odwdzięczają się czystym dźwiękiem. Słuchawki z tą technologią charakteryzują się największym zasięgiem - nawet do 100 m.

Bluetooth – wysyłany dźwięk z urządzenia jest kompresowany, a następnie odbywa się jego dekompresja w słuchawkach. Kompresja ta może mieć wpływ na jakość otrzymanego dźwięku. Zaletą słuchawek z łącznością Bluetooth jest brak zakłóceń i szumów oraz szybkie parowanie z urządzeniem źródłowym. Technologia ta zapewnia mniejszy zasięg pracy urządzenia - do 10 m.

Słuchawki bezprzewodowe z Bluetooth sprawdzą się, jeśli sprzęt źródłowy masz z bliskiej odległościi, natomiast przy większych odległościach lepiej wybrać słuchawki bezprzewodowe z technologią radiową.
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację