Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Profil Bluetooth

Gdy dwa urządzenia Bluetooth nawiązują połączenie, wczytują one protokoły urządzenia partnerskiego. Jedynie urządzenia, które mają wspólne protokoły mogą wymieniać dane - tak jak w przypadku dwóch osób porozumiewających się w tym samym języku. Podczas, gdy standard Bluetooth służy do bezprzewodowego połączenia urządzeń, to profil Bluetooth ustanawia polecenia i funkcje tych urządzeń w taki sposób, aby mogła nastąpić wymiana za pomocą technologii Bluetooth. HSP (Handset Profile) oraz HFP (Hands Free Profile) są to profile Bluetooth stosowane w typowej eksploatacji monofonicznego zestawu słuchawkowego Bluetooth, natomiast profile A2DP i AVRCP są istotne w przypadku stereofonicznych zestawów słuchawkowych.

  • A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) – umożliwia przesyłanie stereofonicznych sygnałów dźwiękowych. (dużo lepsza jakość w stosunku do kodowania monofonicznego stosowanego w profilach HSP i HFP).
  • AVRCP (Audio / Video Remote Control Profile) – służy do przesyłania poleceń (np. pomijania do przodu, wstrzymywania, odtwarzania) z urządzenia sterującego (np. stereofonicznego zestawu słuchawkowego) do urządzenia docelowego (np. komputera z odtwarzaczem multimediów).
  • HSP (Handset Profile) – zapewnia podstawowe funkcje konieczne w przypadku komunikacji pomiędzy słuchawką (telefon komórkowy) a np. głośnikiem czy zestawem słuchawkowym.
  • HFP (Hands Free Profile) – zapewnia poszerzony zakres funkcji w porównaniu z profilem HSP, pierwotnie profil ten miał służyć do sterowania telefonem komórkowym ze stacjonarnego urządzenia w samochodzie (tryb głośnomówiący).
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację