Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Nowe etykiety energetyczne urządzeń RTV i AGD


Etykiety informujące o wydajności urządzeń RTV i AGD aktualizowano przed dekadą. 1 marca produkty wybranych kategorii – pralki, lodówki, zmywarki, telewizory czy monitory – nareszcie otrzymają oznaczenia wyraźnie rozróżniające ich klasy! To tzw. nowe etykiety energetyczne.

Przede wszystkim znikają „plusy” (typu: A+++) – zamiast nich wykorzystane zostaną kolejne litery alfabetu, aż do G, zgodnie z pierwotnym pomysłem Unii Europejskiej sprzed lat. Nowe etykiety energetyczne dostaną nie tylko premierowe modele, ale i te, które już są w sprzedaży. Nie ma prostego „przelicznika” skalowania, najbardziej efektywne urządzenia trafią do klasy C. Klasy energetyczne A i B zostają zarezerwowane „na przyszłość”. Lampy i żarówki przyjmą nowe etykiety energetyczne we wrześniu. Zmiany na razie nie dotyczą m.in. odkurzaczy, piekarników, kuchenek ani okapów (planowane przeskalowanie w 2023 r.). Na grafikach poniżej stara etykieta energetyczna (po lewej) i nowa etykieta energetyczna (po prawej). 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację