Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Klasa energetyczna SDR/HDR - telewizory

Nowe etykiety energetyczne UE obowiązujące od dn. 01.03.2021 mają na celu udostępnianie konsumentom rzetelnych oraz czytelnych informacji o nabywanych przez nich produktach dotyczących zużycia energii czy innych parametrów wydajności. Na ich podstawie konsument jest w stanie zidentyfikować rzeczywistą efektywność energetyczną urządzenia oraz ocenić jego potencjał oszczędności w rachunkach za prąd. Klasę efektywności energetycznej telewizora ustala się na podstawie jego współczynnika efektywności energetycznej (EEI). A to największa efektywność, zaś G - najmniejsza.

Zużycie energii w SDR i HDR

Na etykiecie energetycznej podane są również informacje na temat zużycia energii elektrycznej w przypadku pracy z sygnałami SDR (Standardowy Zakres Dynamiki) i HDR (Wysoki Zakres Dynamiki).
Jeżeli dany telewizor posiada wsparcie dla HDR, to z etykiety dowiemy się również ile prądu będzie zużywał w tym trybie pracy.

 
Telewizory

  1. Kod QR do zeskanowania
  2. Nazwa producenta/dostawcy urządzenia lub jego znak towarowy
  3. Nazwa modelu urządzenia
  4. Maksymalnie 7 klas, od „A” do „G”. Kolorowe strzałki służą do odróżnienia efektywności energetycznej urządzeń: ciemnozielony wskazuje na wysoko energooszczędny produkt, a  czerwony na najmniej oszczędny
  5. Klasa efektywności energetycznej urządzenia
  6. Zużycie energii w trybie włączenia podczas odtwarzania treści w technologii SDR w jednostce kWh/1000 h
  7. Klasa efektywności energetycznej urządzenia (z logo HDR)
  8. Zużycie energii w trybie włączenia podczas odtwarzania treści w technologii HDR w jednostce kWh/1000 h
  9. Przekątna ekranu urządzenia (podawana w centymetrach i calach) oraz rozdzielczość ekranu w poziomie i pionie (podawana w pikselach)
  10. Numer rozporządzenia "2019/2013".
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację