Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Typ - wentylatory i klimatory

  • Cyrkulator - Jego praca polega na zapewnieniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Podczas gdy zwykły wentylator wywołuje tylko zimny podmuch, cyrkulator powoduje stały obieg powietrza, co oznacza koniec problemów z przewianą szyją i gardłem oraz z latającymi dokumentami. Efekt chłodzenia odczuwalny jest w całym pomieszczeniu, nie tylko tam, gdzie kierowany jest strumień wydmuchiwanego powietrza. Cyrkulator z wyglądu przypomina zwykły wentylator.
  • Klimator przenośny - Działa na zasadzie odparowania wody z nasączonej nią tkaniny, dzięki czemu uzyskuje się efekt podobny do morskiej bryzy. Do zbiornika można też dorzucić lód lub wkład chłodzący dla wzmocnienia efektu. Klimator zapewnia lepszy powiew chłodnego powietrza niż tradycyjny wentylator.
  • Wentylator kolumnowy biurkowy - Idealny, gdy masz mało miejsca. Zamiast jednego śmigła, wyposażony jest w wiele skrzydełek umiejscowionych jedno nad drugim i przytwierdzonych do obracającego się walca. Dzięki temu jest wąski, nie zajmie wiele miejsca, a efektywnością pracy dorównuje wentylatorom tradycyjnym. Modele biurkowe mają do 40 cm wysokości
  • Wentylator kolumnowy stojący - Podobnie jak kolumnowy biurkowy wyposażony jest w kilka skrzydełek przymocowanych do walca. Wygląda nowocześnie i estetycznie, idealnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. Wentylatory kolumnowe stojąc mają zazwyczaj ok. 1 metra wysokości.
  • Wentylator stojący z funkcją nawilżania - Wentylator oprócz tradycyjnej funkcji wentylacji wyposażony został w funkcję nawilżania powietrza, przydatną nie tylko podczas upałów. Większy rozmiar wentylatora umożliwia dobre schłodzenie powietrza.
  • Wentylator tradycyjny biurkowy - Modele biurkowe mają średnicę śmigła do 40 cm oraz niską podstawę. Wybierz taki model, jeżeli szukasz urządzenia do małego pomieszczenia lub chcesz, aby wentylator działał punktowo. Obracający się wiatrak będzie chłodził tylko Ciebie i nie będzie przeszkadzał innym osobom.
  • Wentylator tradycyjny stojący - Idealnie sprawdzi się gdy chcesz ochłodzić powietrze w większym pomieszczeniu i masz miejsce na postawienie dużego wentylatora. Ma on stojak, którego wysokość jest regulowana (w niektórych modelach nawet do 150 cm) i duże śmigło o średnicy powyżej 40 cm.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację