Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Zabezpieczenie przed przegrzaniem


System niezbędny, do ochrony elektroniki urządzeń, przed zepsuciem na skutek przegrzania. Gdy urządzenie za długo pracuje, jego temperatura może niebezpiecznie wzrosnąć. W takich sytuacjach, aby uniknąć uszkodzenia, uruchamia się zabezpieczenie przed przegrzaniem.
Czytaj więcej

System niezbędny, do ochrony elektroniki urządzeń, przed zepsuciem na skutek przegrzania. Gdy urządzenie za długo pracuje, jego temperatura może niebezpiecznie wzrosnąć. W takich sytuacjach, aby uniknąć uszkodzenia, uruchamia się zabezpieczenie przed przegrzaniem. Najczęściej jest to automatyczne wyłączenie sprzętu, który uruchamia się ponownie po ostygnięciu, znów gotowy do pracy. Zaawansowane urządzenia, wyposażone w wielostopniowe zabezpieczenie przed przegrzaniem, w pierwszej kolejności uruchamiają wentylatory i ograniczają moc grzania. Dopiero w następnym kroku, jeżeli pierwszy nie odniesie skutku, całe urządzenie zostaje wyłączone.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację