PROMOCJE

Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Systemy suszenia naczyń w zmywarce

 Suszenie naczyń w zmywarce może być wspomagane przez systemy zwiększające efektywność tego etapu pracy zmywarki. W zależności od modelu może być zastosowany jeden z poniższych sposobów lub ich kombinacja.

Technologie suszenia
Producenci stosują różne technologie, aby naczynia wyjmowane ze zmywarki były dobrze wysuszone. Naczynia mogą być suszone dzięki wysokiej temperaturze i skraplaniu się pary wodnej znajdującej się we wnętrzu komory zmywarki. W niektórych modelach zmywarek zastosowano zeolith - minerał, który pochłania wilgoć jednocześnie przekształcając ją w energię cieplną osuszająca naczynia.
Proces suszenia może być również sterowany czujnikami, które w zależności od warunków (wielkość załadunku, temperatura) zapewniają optymalne suszenie naczyń.
 
Automatyczne uchylanie drzwi 
Kolejnym sposobem na dokładne osuszanie naczyń jest automatyczne uchylanie się drzwi zmywarki po zakończonym cyklu zmywania. W ten sposób para wodna wydostaje się na zewnątrz urządzenia pozostawiając naczynia suche bez konieczności dodatkowego przecierania. 
 
Wentylator
Niektóre modele zmywarek wyposażone są w wentylatory, które wspomagają suszenie naczyń wymuszając obieg powietrza we wnętrzu. Dzięki temu w komorze zmywarki nie kumuluje się para wodna a naczynia są wysuszone i bez zacieków. 
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację