Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Pamięć i dysk - tablety

Pamięć RAM jest to pamięć operacyjna odpowiadająca za przetwarzanie danych tabletu. Przechowuje bieżące dane o zadaniach i procesach zachodzących w urządzeniu i w razie potrzeby uzyskuje do nich łatwy i szybki dostęp.

Ilość pamięci RAM decyduje w dużym stopniu o szybkości działania urządzenia. Im więcej RAM-u, tym więcej operacji może on wykonać jednocześnie. Ważne jest to również jaki system operacyjny jest użyty na tablecie. System Windows wymaga więcej pamięci RAM niż system Android. Najszybsze tablety posiadają nawet 4GB pamięci RAM.

DO 1 GB RAM DO 2 GB RAM DO 3 GB RAM DO 4 GB RAM
Możliwe straty w płynności działania przy wielu aplikacjach jednocześnie Płynne działanie wielu aplikacji jednocześnie Płynne działanie przy wielu wymagających aplikacjach jednocześnie Płynne działanie przy wielu aplikacjach jednocześnie, duży zapas pamięci dla przyszłych, bardziej wymagających aplikacji


Pamięć wbudowana (dysk)
 jest to ogólna pamięć zainstalowana w urządzeniu. Im więcej pamięci tym więcej miejsca na pliki multimedialne i aplikacje.
Najnowsze wersje systemów operacyjnych oraz ich aktualizacje zajmują dużo miejsca, dlatego zalecany jest zakup urządzeń o pamięci wbudowanej 16GB i więcej.

Uwaga!
Pamięć dostępna dla użytkownika, w rzeczywistości może być o wiele mniejsza, gdyż system operacyjny i zainstalowane aplikacje mogą zająć niekiedy sporo miejsca.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację