Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Talerz obrotowy w kuchence mikrofalowej

Kuchenki mikrofalowe, w których potrawy podgrzewane są przez statyczne fale wyposażone są w talerz obrotowy. Ustawione na talerzu naczynie obraca się, dzięki czemu danie równomiernie się ogrzewa. Wkładając naczynie do kuchenki z talerzem obrotowym pamiętaj o tym, że jego wielkość nie może wpływać na swobodne obracanie się talerza. 

W kuchenkach mikrofalowych bez talerza obrotowego fale są rozpraszane. System przestrzennego rozprowadzania fal równomiernie podgrzewa potrawy bez konieczności obracania naczynia. Dzięki temu możesz włożyć do kuchenki naczynie o dowolnym kształcie lub kilka mniejszych naczyń jednocześnie. Bez konieczności ograniczania się do powierzchni talerza obrotowego i bez obaw o to, że obracające się naczynie zaczepi o ściankę kuchenki. Dodatkowo płaska dolna powierzchnia kuchenki ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację