Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Położenie zamrażarki

Dotyczy:
Lodówki
 

Na dole
Chłodziarko-zamrażarki, w których zamrażarka jest umieszczona na dole urządzenia. Użytkownik bez schylania, może korzystać z lodówki. Wtedy najczęściej wyciągane produkty znajdują się na wysokości wzroku. Natomiast w zamrażarce, do której zagląda się rzadziej, znajdują się szuflady, które można szybko i łatwo wysunąć lub uchylić. Jest to komfortowe rozwiązanie.

 

Side by side
Największe na rynku urządzenia pod względem pojemności (pojemność całkowita sięga nawet do 550 litrów). Modele dwudrzwiowe, za którymi umieszczone są osobno chłodziarka (po prawej stronie) oraz zamrażarka (po lewej stronie). Side by Side posiadają również kostkarkę do lodu bądź filtr wody. Modele Side by Side oferują takie marki jak: Samsung, LG oraz Whirlpool.

 

Na górze
Urządzenia, w których zamrażalnik umieszczony jest na górze. Dzięki takiemu rozwiązaniu w lodówce jest więcej miejsca na świeże produkty niż w modelach z zamrażarką na dole. Jednak opcja z zamrażarką na górze wiąże się mniejszą pojemnością zamrażarki, która jest wyposażona w jedną lub dwie półki.

 

Wewnątrz
Modele z wbudowanym wewnątrz zamrażalnikiem należą do najprostszych i najtańszych. Pojemność chłodziarki w urządzeniu o wysokości 85 cm, wynosi 100 litrów, natomiast w urządzeniu o wysokości 130 cm - 160 litrów. Te małe modele sprawdzają się najlepiej w domkach letniskowych, na działkach lub w biurach.

 

Brak zamrażalnika
Lodówki bez zamrażalnika należą do najmniejszych modeli o wysokości od 50 do 180 cm. Stanowią dobry wybór dla osób potrzebujących małej chłodziarki. Wysokie modele mające 180 cm wysokości są najczęściej dodatkowo dobierane do wolnostojącej zamrażarki.

 

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację