Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

System operacyjny - telefony

Dotyczy Towarów marek:
Apple, Microsoft, BlackBerry, Meizu, Samsung, Huawei, ASUS, Honor, LG, HTC, Lenovo, Lenovo Moto

System operacyjny jest to oprogramowanie, za pomocą którego, użytkownik obsługuje telefon. Tworzy ono środowisko pracy telefonu uruchamiające i kontrolujące działanie aplikacji urządzenia.


 


Android

Android to otwarty system operacyjny przeznaczony dla smartfonów i tabletów. Umożliwia dużą personalizację ustawień urządzenia oraz pozwala na instalację tysięcy aplikacji dostępnych w sklepie Google Play (dawniej Android Market). Jest to najpopularniejszy system mobilny na świecie.

 Zobacz produkty

 


iOS (iPhone OS)

System operacyjny Apple dedykowany dla urządzeń mobilnych iPhone, iPod touch oraz iPad. System charakteryzuje płaski interfejs, prosta obsługa i niezawodność. Sklep AppStore posiada największy zbiór aplikacji dla smartfonów, a iTunes umożliwia dostęp do milionów utworów muzycznych.

Zobacz produkty

 


Windows Mobile

System operacyjny przeznaczony dla smartfonów stworzony przez Microsoft. Od wersji 8 posiada charakterystyczny interfejs kafelkowy. Smartfony z systemem Windows wyposażone są w pakiet Office, a także możliwość możliwość łatwej synchronizacji plików i danych z komputerami z zainstalowanym systemem Windows 8 oraz 10.

Najnowszą wersją systemu Windows jest Windows 10 mobile.

Zobacz produkty

 


BlackBerrry OS

Mobilny system operacyjny stworzony przez firmę BlackBerry dla smartfonów i urządzeń przenośnych tej marki. Idealny dla zastosowań biznesowych, udostępnia wielozadaniowość i dostęp do sklepu BlackBerry App World.

Zobacz produkty

 


Flyme OS
Flyme OS to system operacyjny dla smartfonów marki Meizu, oparty na platformie Android. System charakteryzuje płynne działanie i duże zmiany w stosunku do pierwowzoru zarówno w wyglądzie jak i sposobie użytkowania systemu.

 Zobacz produkty

 

Uwaga!!!

W zależności od daty zakupu urządzenie może posiadać różną wersję oprogramowania !!!

Czytaj więcej
 
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację