PROMOCJE

Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Rodzaj technologii 3D

Rodzaje technologii 3D, używanych w dostepnych w sprzedaży telewizorach to:

Technologia aktywna ( migawkowa)


Efekt Aktywnej technologii 3D możliwy jest przy użyciu specjalnych okularów, dołączonych do telewizora. Okulary zasilane są za pomocą baterii lub akumulatora. Szkła w okularach, posiadające warstwę ciekłych kryształów, pod wpływem prądu, zaciemniają się. Dzięki temu w synchronizowanym z telewizorem urządzeniu, obraz widziany jest raz w lewym, a raz w prawym oku. Mózg przetwarza osobne, różniące się kadry w całości i tak powstaję trójwymiarowy obraz. System pozwala na odbieranie obrazów wysokiej rozdzielczości HD, dla każdego oka. Okulary aktywne zapewniają znakomity obraz, niestety są dużo droższe od tych używanych w technologii pasywnej. Producenci najczęściej dołączają do telewizorów jedną lub dwie pary okularów.

Technologia 3D pasywna (polaryzacyjna)

Za pomocą dwóch filtrów polaryzacyjnych, na ekranie telewizora wyświetlane są dwa obrazy, filtry zgodne są z tymi używanymi w okularach 3D. Do każdego oka dociera oddzielny kadr, nasz mózg przetwarza to w całość i widzimy  trójwymiarowy obraz. Rozdzielczość obrazu w systemie wynosi 1920 x 540 px dla każdego oka. Zaletą okularów pasywnych jest ich niska cena, oraz to że jedna para okularów pasuje do wszystkich telewizorów.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację