PROMOCJE

Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Gorąca stopka


Gorąca stopka jest specjalnie ukształtowanym elementem zewnętrznej lampy błyskowej, służącym do mechanicznego łączenia z aparatem fotograficznym. Przekazywane sygnały elektryczne bezpośrednio między aparatem i lampą, zapewniają synchronizację błysku z otwarciem migawki.
Czytaj więcej

Gorąca stopka jest specjalnie ukształtowanym elementem zewnętrznej lampy błyskowej, służącym do mechanicznego łączenia z aparatem fotograficznym. Przekazywane sygnały elektryczne bezpośrednio między aparatem i lampą, zapewniają synchronizację błysku z otwarciem migawki. W standardzie gorąca stopka zawiera jedynie centralny styk synchronizujący, wersje opracowane przez poszczególnych producentów mają dodatkowe kontakty, służące wymianie informacji pomiędzy lampą i aparatem. Rozmieszczenie styków na stopce lampy i aparatu musi być takie same, by możliwe było działanie automatyki błysku.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację