PROMOCJE

Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Roczne zużycie energii pralki

Roczne zużycie energii podawane na etykietach energetycznych, pozwoli na wybranie najbardziej ekonomicznej pralki. Obliczane jest na podstawie zużycia energii dla 220 standardowych cykli prania tkanin bawełnianych w 60 °C i 40° C, rozpatrywane jest oddzielnie dla pełnego i częściowego załadunku. Zużycie odliczane jest również dla pracy w trybie niskiego poboru energii. Rzeczywiste zużycie prądu może się różnić od tego podanego przez producenta, ponieważ zależy od użytkowania urządzenia (najczęściej wybierane programy, temperatury).

Średnia cena brutto prądu w Polsce dla taryfy G11 (stała cena przez całą dobę dla gospodarstw domowych) na dzień 11.01.2019 r. wynosi 0,55 zł/kWh. Jest ona wyliczona na podstawie średniej wartości ceny za kWh dla poszczególnych dystrybutorów energii. Cena za kWh może się różnić w zależności od dystrybutora oraz dostawcy energii elektrycznej.


Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację