PROMOCJE

Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Roczne zużycie energii pralki

Dotyczy grup Towarowych:
Pralki , Pralki do zabudowy
Roczne zużycie energii podawane na etykietach, pozwoli na wybranie najbardziej ekonomicznej pralki. Podawane w kWh dla 220 standardowych cykli prania tkanin bawełnianych w 60 °C i 40° C, rozpatrywane jest oddzielnie dla pełnego i częściowego załadunku. Zużycie odliczane jest również dla pracy w trybie niskiego poboru energii. Rzeczywiste zużycie prądu może się różnić od tego podanego przez producenta, ponieważ jest wartością orientacyjną i uśrednioną, nie uwzględniającą indywidualnych preferencji użytkowania.

Średnia cena prądu w Polsce dla taryfy G11 na dzień 10.10.2017r. wynosi 0,55 zł/kWh. Jest ona wyliczona na podstawie średniej wartości ceny za kWh dla poszczególnych dystrybutorów energii. Cena obejmuje koszty zakupu energii elektrycznej, podatek VAT, akcyzę, podatki i opłaty lokalne, koszty zakupu usług przemysłowych oraz koszty własne i marżę spółki dystrybucyjnej.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację