Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Typ szczoteczki

Szczoteczka elektryczna pozwala na dokładniejsze wyczyszczenie zębów niż szczoteczka tradycyjna. Może pracować za pomocą akumulatora, ładowanego przez podłączenia do gniazdka lub na baterie.
  • szczoteczka rotacyjna - główka szczoteczki jest okrągła i obraca się w lewą i prawą stronę. Szczoteczka rotacyjna jest delikatna dla dziąseł, a po jej użyciu ma się wrażenie bardzo dokładnego wyczyszczenia zębów.
  • szczoteczka soniczna - w porównaniu ze szczoteczką rotacyjną jest delikatniejsza dla zębów i dziąseł. Jej główka jest podłużna i wykonuje ruch wymiatający. Włosie szczoteczki, dzięki emitowanym falom dźwiękowym, wpada w drgania, których energia jest przenoszona na płyn przepływający przez szczeliny międzyzębowe.
  • szczoteczka dla dzieci - szczoteczka elektryczna zaprojektowana z myślą o dzieciach. Posiada miękkie włókna, które zapewniają delikatne czyszczenie zębów i dziąseł. Używanie szczoteczki elektrycznej może wyrobić w dziecku poprawne nawyki szczotkowania zębów, np. czas szczotkowania. Szczoteczka może być wyposażona w muzyczny timer zachęcający do 2-minutowego mycia zębów.

Irygator służy do doczyszczenia, a dokładnie przepłukiwania przestrzeni międzyzębowych. Pozwala na wzorowe utrzymanie higieny jamy ustnej, dobrze wpływa na dziąsła i zapobiega osadzaniu się kamienia na płytce nazębnej.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację