PROMOCJE

Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Automatyczny dobór temperatury w żelazkach

Dotyczy:
Żelazka

Żelazko z automatycznym doborem temperatury to mniej czasu poświęconego na prasowanie i ochrona tkanin przed przypaleniem. Jeżeli dużo i często prasujesz albo masz ubrania z różnymi zalecanymi temperaturami prasowania wybierz żelazko z automatycznym doborem temperatury.

Temperatura stopy żelazka jest ustawiona automatycznie i utrzymywana na stałym poziomie. Poziom jest na tyle wysoki, żeby rozprasować każde zagniecenie, ale na tyle niski, aby nie uszkodzić delikatnych tkanin. 

Działanie żelazka z tradycyjnie ustawianą temperaturą prasowania opiera się na rozgrzanej stopie. W żelazku z automatycznym doborem temperatury to silne uderzenie pary wygładza tkaniny. Para wodna wyrzucana ze znaczną siłą przenika materiał rozluźniając jego włókna, co ułatwia rozprasowanie zagnieceń.

W zależności od modelu automatyczny dobór temperatury może być stały lub występować jako jedna z opcji ustawień temperatury.

Dzięki automatycznemu doborowi temperatury:

- nie musisz sortować ubrań na te bardziej i mniej odporne na wysokie temperatury

- nie musisz czekać aż w trakcie prasowania żelazko zmieni temperaturę na właściwą dla materiału, który chcesz prasować

- nie musisz obawiać się, że pozostawione na tkaninie żelazko uszkodzi materiał

 

 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację