PROMOCJE

Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Automatyczny dobór temperatury w żelazkach

Temperatura stopy żelazka jest ustawiona automatycznie i utrzymywana na stałym poziomie. Poziom jest na tyle wysoki, żeby rozprasować każde zagniecenie, ale na tyle niski, aby nie uszkodzić delikatnych tkanin. 

Działanie żelazek z automatycznym doborem temperatury nie opiera się na rozgrzanej stopie żelazka, ale na silnym wyrzucie pary wodnej. Para wodna wyrzucana ze znaczną siłą przenika materiał rozluźniając jego włókna, co ułatwia rozprasowanie zagnieceń. 

Dzięki automatycznemu doborowi temperatury nie musisz sortować ubrań na te bardziej i mniej odporne na wysokie temperatury. Nie musisz także czekać aż żelazko zmieni temperaturę na właściwą dla materiału, który chcesz prasować. Pozwoli to na skrócenie czasu, jaki musisz poświęcić na prasowanie. 

Żelazka z automatycznym doborem temperatury są także bezpieczne. Pozostawione na tkaninie żelazko nie przypali materiału. 

W zależności od modelu automatyczny dobór temperatury może być stały lub występować jako jedna z opcji ustawień temperatury.

 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację