Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Typ zlewozmywaka

Dostępne na rynku zlewozmywaki to nakładane, wbudowywane oraz do podbudowy. Rodzaj wybranego przez nas zlewozmywaka, zależeć powinien od koncepcji całej kuchni, rodzaju szafek i blatu.
  • Zlewozmywak nakładany nazywany również modułowym, montowany jest bezpośrednio na podbudowie bez blatu. Przestrzeń roboczą stanowi w tym przypadku cały moduł zlewozmywaka. Jego główną zaletą jest łatwy montaż.
  • Zlewozmywak wbudowany, zamontowany jest od góry, w przygotowane wycięcie w blatu nałożonego na podbudowę. Aby zlew idealnie pasował, producenci dołączają szablon, według którego należy wyciąć otwór w blacie. Jest to najpopularniejszy rodzaj zlewozmywaków, ich oferta jest szeroko rozbudowana.
  • Zlewozmywak do podbudowy, inaczej podwieszany, montowany jest od dołu w blacie. Blat jest odpowiednio wycięty według szablonu, dołączonego przez producenta. Dzięki takiemu montażowi uzyskujemy jednolita powierzchnie blatu na całej przestrzeni wokół zlewozmywaka.
  • Zlewozmywak montowany na równi z blatem tworzy idealną całość z kuchennym blatem. Ten sposób montażu nadaje się wyłącznie do blatów z naturalnego kamienia lub w nowoczesnych blatach kompozytowych.
  • Zlewozmywak podwieszany wiesza się pod blatem, dzięki czemu zyskuje się równa powierzchnię blatu. Ten rodzaj zlewozmywaka wymaga montażu na blatach granitowych lub kompozytowych.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację