Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Etui - materiał

Etui do telefonów wykonane są z wielu różnych materiałów. Każdy znajdzie coś na miarę własnych potrzeb.

 
Materiały z jakich są wykonane etui do telefonów można podzielić na dwie główne grupy: naturalne oraz sztuczne.
 
Do naturalnych materiałów zalicza głównie skóra pochodzenia zwierzęcego. Nie jest to jednak surowiec akceptowalny przez wiele osób. 
Ze względu na zmianę stylu życia i podejścia do ochrony środowiska, zaczęły powstawać etui z materiałów biodegradowalnych, które w przyszłości zostaną w środowisku całkowicie rozłożone biologicznie. Takim naturalnym materiałem bio jest np. słoma pszeniczna.
 
Zdecydowana większość etui jest wytwarzana z materiałów sztucznych. Na liście znajdą się tu m. in. takie jak: poliuretan (TPU), silikon czy poliwęglan. Ze względu na właściwości i strukturę, jaką ma mieć dane etui, dobierany jest materiał. Modele etui z tworzyw sztucznych najczęściej cechują dużą wytrzymałością i wysokim stopniem ochrony urządzenia. Niektóre są też dodatkowo bardzo giętkie i elastyczne (np. silikon). Na skład etui z tworzyw sztucznych, często składa się mieszanka materiałów.
 
 
Dzięki znajomości materiału wykonania:
Dobierzesz etui do swoich potrzeb po właściwościach materiału
Możesz wybrać etui zgodnie z Twoimi przekonaniami i światopoglądem
 
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację