Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Rodzaj etui do telefonów

 

Etui z klapką

Model z klapką ma kształt książki. Chroni przed uszkodzeniami zarówno tył, jak i przód telefonu. Posiada otwór na kamerę oraz zapewnia swobodny dostęp do złączy i przycisków. Dodatkowo większość posiada miejsce na kartę płatniczą czy też inne dokumenty. Wiele modeli z klapką posiada funkcję podstawki, co daje możliwość ustawienia telefonu pod różnym kątem.

 

Etui - plecki

Jest to etui nakładane na tył telefonu i tylko tą część chroni. Jest idealnie dopasowanie do urządzenia i zapewnia łatwy dostęp do złączy. Ściśle przylega do krawędzi telefonu. Modele w kolorze transparentnym są bardzo dyskretne, przez co telefon zachowuje swoje walory estetyczne.

 

Etui - wsuwka

Rodzaj etui, do którego urządznenie jest wsuwane od jednej strony. Wyściełane wewnątrz miękkim materiałem, dodatkowo chroni telefon przed zarysowanianiami w trakcie jego wsuwania. Może posiadać zapięcie magnesowe lub na suwak.

 

Etui - kabura

Kabura charakteryzuje się solidnym wykonaniem i prostym designem. Może posiadać magnetyczne zamkniecie, jak i możliwości przypięcia do paska. Może posiadać przegródki na kartę czy dokumenty osobiste.

 

Ramka na telefon

Jest to tak zwany "bumper". Skutecznie zabezpiecza obramowanie telefonu. Budowa jest jak w etui-pleckach, jednak z dodatkowym zabezpieczeniem krawędzi. Posiada wycięcię na kamerę oraz dostęp do złączy.

 

Wodoodporny pokrowiec

Etui uniwersalne, pasujące do większości smartfonów (dopasowanie określone na podstawie przekątnej wyświetlaczy). Uszczelnienie wokół urządzenia posiada certyfikat wodoodporności IPX. Wykonanie umożliwia bezpieczne użytkowanie telefonu przy deszczowej pogodzie czy na basenie. Ochroni Twoje urządzenie, jeśli np. przypadkowo wpadnie do jeziora. Przezroczyste okno najczęściej pozwala wykonywać zdjęcia lub filmy, a także swobodnie korzystać z ekranu dotykowego.

 

Obudowa ochronna

Wzmocnione etui chroniące telefon ze wszystkich stron. Zabezpiecza urządzenie przed skutkami upadków oraz wstrząsów. Sprawdzi się również w trudnych warunkach zewnętrznych, takich jak deszcz, pył, śnieg czy błoto.

 

Opaska na ramię

Etui uniwersalne, mocowane do ramienia. Gadżet przede wszystkim dla osób aktywnych. Doskonały gadżet dla osób aktywnych, które podczas uprawiania sportu potrzebują gdzieś schować telefon. W etui mogą się dodatkowo zmieścić np. pojedyncze dokumenty czy karta płatnicza.

 

Opaska biodrowa

Etui umieszczone w opasce biodrowej. Kształtem przypomina torebkę-nerkę. Jest to rozwiązanie uniwersalne, dla większości modeli. Sprawdzi się w sytuacjach przemieszczania się, gdy nie mamy kieszeni czy torby. 

 

Etui z baterią

Etui to stanowi nie tylko ochronę przed uszkodzeniami, ale także posiada dodatkową moc dla telefonu. Działa na zasadzie powerbanka. Akumulator ukryty jest dyskretnie w etui, dając możliwość przedłużenia żywotności baterii telefonu, gdy ten rozładuje się w trakcie, np. wycieczki.

 

Etui z uchwytem na rower

Jest etui uniwersalnym. Oprócz funkcji ochrony telefonu, posiada konstrukcję umożliwiającą łatwe i szybkie zamocowanie do kierownicy roweru. Ma opcję pełnego obrotu oraz zmiany kąta nachylenia, co pozwoli na wygodne korzystanie z telefonu w trakcie jazdy czy na postoju.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację