Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu

Jest to zabezpieczenie, przed ulatnianiem się gazu z urządzenia, na skutek przypadkowego zgaszenia płomienia. Dopływ gazu zostaje odcięty w momencie, gdy na skutek zalania lub przeciągu zgaśnie płomień, a pokrętło od palnika wciąż jest odkręcone. Po zapaleniu płomienia czujnik umieszczony przy palniku rozgrzewa się. W przypadku zgaszenia płomienia czujnik przestaje być ogrzewany, co powoduje odcięcie dopływu gazu do palnika. 

Użytkowanie urządzeń wykorzystujących gaz wymaga szczególnej ostrożności, ponieważ jest to substancja bezwonna, trująca i łatwopalna. Mimo, iż gaz dostarczany do Naszych domów jest specjalnie nawaniany, aby łatwiejsze było wykrycie jego obecności w powietrzu, tym niemniej jesteśmy w stanie przyzwyczaić się do tego zapachu już po minucie. Dlatego ważne jest wyposażenie sprzętów gazowych w dodatkowe zabezpieczenia, które wykryją ulatnianie się gazu i w razie potrzeby odetną jego dopływ.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację