Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Kompatybilna platforma - smartwatch

Kompatybilna platforma wskazuje na możliwości komunikacji z urządzeniami z określonym systemem operacyjnym. Do najpopularniejszych systemów należą:


 


Android

Android jest otwartym systemem operacyjnym przeznaczonym dla smartfonów i tabletów. Pozwala na niemal nieograniczoną personalizację ustawień urządzenia oraz możliwość instalacji tysięcy aplikacji dostępnych w sklepie Google Play (dawniej Android Market). Android jest najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie.

 


iOS (iPhone OS)

System operacyjny Apple Inc. dla urządzeń mobilnych iPhone, iPod touch oraz iPad. System ten bazuje na systemie operacyjnym Mac OS X 10.5 i na tym samym jądrze. Przyjazny interfejs, fantastyczna funkcjonalność i niezachwiana niezawodność – to najważniejsze cechy systemu operacyjnego iOS dla urządzeń mobilnych, będącego fundamentem telefonu iPhone.

 
Uwaga!
Nie wszystkie produkty w obrębie danego systemu operacyjnego mogą być kompatybilne. Kompatybilność urządzeń jest uzależniona od Producenta.


Polecamy artykuły:
Jak wybrać smartwatcha?
Zegarek dla aktywnych – sportowy czy smartwatch?
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację